21:41

0

Lider Serije A remizirao na gostovanju protiv Udinezea

Tan2021-12-11_22128880_0 - Copyright Tanjug/Andrea Brešanutti/LaPreše via AP

Udineze je na svom terenu iznenadio vodeći Milan u 17. kolu Serije A,  konačnih 1:1 zadržalo je "rosonere" na liderskoj poziciji do nedeljnog duela Napolija protiv Empolija.

Zlatan Ibrahimović je spasao "rosonere" poraza u nadoknadi vremena. Iskoristio je lošu reakciju odbrane domaćina, između dva protivnička igrača, iz peterca je zakucao loptu u mrežu Silvestrija.

U 17. minutu fudbaleri Milana su pogrešili na polovini Udinezea. Tolgaj Arslan je oduzeo loptu i proigrao Beta koji je imao otvoren put ka golu. Našao se Portugalac sam pred čuvarem mreže gostiju Manjanom, i tek iz trećeg pokušaja uspeo da ga savlada za vođstvo od 1:0.

Gosti su tek u finišu poluvremena stvorili šansu za izjednačenje, Ibrahimović je proigrao Brahima Diaza koji je bio neprecizan iz povoljne situacije. U nastavku su imali terensku inicijativu a tek u samom finišu su uspeli da izbegnu poraz.