Sergej imao "šou" u Đenovi: Srbin dao gol, asistirao i dobio crveni, Imobile dvostruki strelac (VIDEO)

05.12.2021

18:55

0

Ekipa Mauricija Sarija izjednačena po broju bodova sa Romom

Tan2021-12-5_19301956_0 - Copyright Tanjug/Tano Pecoraro/LaPresse via AP

Lacio je pobedio Sampdoriju u utakmici 16. kola Serije A, rezultatom 3:1 (3:0). Može se reći da su meč obeležili Sergej Milinković-Savić i Ćiro Imobile. Srbin zog gola, asistencije i isključenja, a Italijan zbog dva pogotka.

Poveli su Rimljani golom našeg reprezentativca već u sedmom minutu, posle akcije Imobilea i Matije Zakanjija koji je Sergeja poslužio kao na tacni. Ostalo mu je da sa nekoliko metara pošalje loptu u donji ugao gola Đenovljana. Nove golove dao je Imobile, a zanimljivo je da su data u 17. i 37. minutu. Dakle, na stadionu "Luiđi Feraris" je sve bilo u "znaku sedmice".

Savić je u veoma kratkom periodu dobio dva žuta kartona. Prvo je Srbin bio fauliran, ali sudija Mikele Fabri to nije sankcionisao. Ubrzo, očigledno nervozan, on je u želji da se revanšira, faulirao Auđela i dobio prvi žuti. Odmah zatim, prigovorio je sudiji i dobio drugi žuti. Zbog toga će propustiti gostovanje Sasuolu u narednom kolu.

U 89. minutu, Manolo Gabijadini je samo ublažio poraz.

Najverovatnije je da je ekipa Mauricija Sarija ovom trijumfom "potpisala otkaz" treneru Sampdorije, Robertu D'Aversi. Ovo je Sampdoriji drugi vezani poraz, i sada je na 15. mestu na tabeli sa 15 bodova.

Kada je reč o Laciju, posle tri meča bez pobede usledio je ovaj trijumf. Gubili su od Juventusa i Napolija, a u prošlom kolu odigrali bez pobednika, sa Udinezeom. Bilo je 4:4. Sada su na sedmom mestu, sa 25 bodova, koliko ima i gradski rival Roma.

Napoli - Atalanta 2:3 (1:1)

(Zjelinski 40, Mertens 47 - Malinovski 7, Demiral 66, Frojler 71)

Nedelja:

Bolonja - Fiorentina 2:3 (1:1)

(Berou 42, Hiki 83 - Maleh 52, Biragi 52, Vlahović 67 p)

Specija - Sasuolo 2:2 (1:0)

(Manaj 35, Đasi 48 - Raspadori 66, 68)

Venecija - Verona 3:4 (3:0)

(Ćekaroni 12, Črnigoj 19, Anri 28 - Anri 52 penal, Kaprari 65 p, Simeone 67, 85)

Sampdorija - Lacio 1:3 (0:3)

(Gabijadini 89 - Milinković-Savić 7, Imobile 17, 37)