Zvezda je prva u grupi! Katai je doneo veliki bod za osminu finala Lige Evrope

21:56

0

Samo Ludogorec nije imao šanse za plasman dalje

Tan2021-12-9_22398482_1 - Copyright Tanjug/AP Photo/Luis Vieira

Fubaleri Crvene zvezde obezbedili su prvo mesto u grupi Lige Evrope, pošto su u utakmici 6. kola na gostovanju Bragi odigrali nerešeno - 1:1. Strelac gola koja je obebezbedio direktan plasman među 16 najboljih bio je Aleksanda Katai, sa bele tačke. Pre toga su poveli domaćini, takođe iz penala.

Na ruku je ekipi Dejana Stankovića išao i rezultat iz Razgrada u kojem su Ludogorec i Midtjiland odigrali bez golova. Tako je prvak Srbije prvi sa 11 bodova, a slede Braga (10 bodova, 1/16 finala LE), Midtjiland (9, Liga konferencija) i Ludogorec sa samo dva boda.

Crveno-beli, koji su večeras igrali u plavim dresovima počeli su u pomalo iznenađujućem sastavu, pošto je Rišairo Živković dobio ulogu "lažne devetke". Takođe, planiran je bio Njegoš Petrović, ali se povredio na zagrevanju. Umesto njega je "uskočio" Slavoljub Srnić.

Od početka je portugalski tim krenuo silovito, ali je Zvezda malo kasnije uzvratila i stvarala prilike. Nije bilo idealnih šansi, ali je bilo ritma. Na poluvreme se otišlo sa 0:0, a golovi su padali u nastavku. Prvo je sudija iz Italije, Marko Gvida dosudio penal posle igranja rukom Marka Gobeljića. Galeno je bio siguran, u 52. minutu.

Posle tih 1:0 za Bragu, uveo je Stanković Milana Gajića, Milana Pavkova i El Fardu Bena i pokazao da ide na sve ili ništa. U 70. minutu usledila je nagrada. Radovan Pankov je oboren, a Katai je bio podjednako siguran kao Galeno.

U samoj završnici, pritisli su domaćini "do kraja", ali je kapiten Milan Borjan odlično intervenisao, posebno u trećem minutu nadoknade.

U svakom slučaju, veliki bod za crveno-bele koje do kraja kalendarske godine čekaju dueli u Superligi sa Radnikom i TSC-om. I veliki uspeh, jer podsetimo, prošle sezone, u 1/16 finala ih je eliminisao Milan.

Kraj utakmice

90+3. minut - Odlična intervencija Borjana posle udarca glavom. Lopta je išla u donji ugao.

Sudijska nadoknada je bila pet minuta.

89. minut - Gajić je poslao loptu u korner. Lopta ipak preko gola, a posle intervencije Dragovića novi korner. Nastavljena je serija kornera, ali je Kanga izbio daleko u polje.

87. minut - Borjan je pokrenuo akciju, da bi na posletku Ben bio slab u završnici.

82. minut - Izašao je Vitinja, a ušao Piazon. Ušao je Gonzales umesto Leitea.

77. minut - Izašli su Katai i Pankov, a ušli Krstičić i Degenek.

76. minut - Ben je pao na nekoliko metara od gola Brage. Unastavku akcije igrao je golman Mateus van kaznenog, ali je Ben ipak bio u ofsajdu.

71. minut - U timu Brage su ušli Mineiro i Ruiz.

70. minut - GOL! Katai je bio siguran. Pogodio je po sredini gola! Ponovo su crveno-beli bili na prvom mestu.

67. minut - Centaršut Bena, oboren je bio Pankov. Krivac e bio Leita kome sudija Gvida ioak nije dao žuti karton. Bio bi mu to drugi.

65. minut - U timu Brage je ušao Moura umesto Galena, strelca gola.

63. minut - Ušli su Pavkov, Ben i Gajić. Izašli su Živković, Srnić i Gobeljić. Stanković je pojačao ofanzivu, maksimalno.

U tim trenucima, Braga je bila prva, a Zvezda druga.

58. minut - Gobeljić je prošao po desnoj strani, ali su ispred Živkovića intervenisali.

52. minut - GOL. Povela je Braga. Strelac je bio Galeno. Borjan se bacio u pogrešnu stranu.

51. minut - Galeno je centrirao, a domaćin je tražio penal jer smatraju da je Gobeljić igrao rukom. Ipak je bio samo korner, ali  je u međuvremenu stigla potvrda iz VAR sobe. Ipak je dosuđen penal.

47. minut - Kanga je ostao na travi, ali se veoma brzo pridigao.

Počelo je drugo poluvreme, nije bilo promena

Na poluvremenu je bilo po 0:0, što je odgovaralo Zvezdi koja je u tom trenutku bila prva u grupi.

Kraj poluvremena

45+2. minut - Katai je dobio žuti karton posle duela na sredini terena.

45. minut - Igrala su se dva minuta sudijske nadoknade.

40. minut - Pokušao je Ivanić sa 18 metara, ali je Mateus ipak uspeo da odbrani.

38. minut - Galeno je šutirao, loša reakcija Borjana, kom se lopta izmigoljila iz ruku. Za osmi korner domaćina.

37. minut - Posle napada sa desne strane, Živković je dobro utrčao, ali je bio izblokiran.

35. minut - Novi korner za Bragu. U nastavku akcije, Srnić je iznudio prekršaj na 30-ak metara od gola Borjana.

33. minut - Pokušao je Katai da proigra Živkovića, ali je podignuta zastavica.

31. minut - Lopta je išla na peterac, ne baš sigurna reakcija Erakovića, ali je lopta ipak otišla preko gola. Medeiroš je loptu u nastavku akcije poslao pored gola.

27. minut - Andre Orta je šutirao, ali je na mestu bio Eraković. Korner je izveo Medeiroš, ali se Zvezda odbranila.

23. minut - Medeiroš je šutirao sa desetak metara, ali pošto nije dobro zahvatio loptu, Borjan je lako uhvatio.

20. minut - Korner za Zvezdu sa desne strane. Izveo ga je Katai. Ipak nije bilo opasnosti po gol Mateusa.

17. minut - Umalo je Eraković zakačio loptu posle indirekta, na nekoliko metara od gola Brage. Ipak se ispostavilo da je mladi defanzivac bio u ofsajdu.

13. minut - Prvo je Katai bio izblokiran u kaznenom prostoru, ali je lopta došla do Kange koji je šutirao sa 18 metara. Golman Brage vrhovima prstiju brani.

11. minut - Orta snažno sa 15-ak metara, ali je Borjan odlično odbranio i posao loptu u korner. U ovim trenucima pritiskao je domaćin.

8. minut - Rodić je poslao dug pas ka Živkoviću koji je izbegao ofsajd zamku, ali nije uspeo da stigne do lopte. Malo mu je nedostajalo.

4. minut - Dragović je oborio Vitinju na 30-ak metara od gola. Otklonjena opasnost posle kornera Brage. U nastavku akcije, Medeiroš je pogodio spoljni deo mreže.

Sudija Marko Gvida je dao znak za početak utakmice.

Domaćin će igrati u crveno-beloj opremi, a gosti u plavoj.

Prema poslednjim informacijama, Njegoš Petrović se povredio na zagrevanju. Umesto njega igraće Slavoljub Srnić.

Kao što se vidi, u večerašnjem meču će u poslednjoj liniji biće tri defanzivca, a i napadu će biti Rišairo Živković, što je iznenađenje koje je napravio Stanković. Podsetimo, Holanđanin srpskog porekla nije imao veliku minutažu u poslednje vreme. Sada mu je Stanković ukazao veliko poverenje i na njemu je da ga opravda, u ulozi "lažne devetke".

Starter je bio protiv Brage u meču u Beogradu, kao i u Kupu Srbije protiv Inđije kada je i dao gol. Posle toga je zaigrao u Lučanima, ali je teren napustio u 21. minutu.