Ivanićeva magija za veliku pobedu, ali Zvezda i dalje nije sigurna! (FOTO, VIDEO)

19:36

0

Crveno-beli pratili i dešavanja iz Danske

fkczludo101 - Copyright MN Press

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su Ludogorec sa 1:0 u utakmici 5. kola Lige Evrope, prelepim golom Mirka Ivanića. Iako je ekipa Dejana Stankovića odradila svoj deo posla, o poretku u grupi će se odlučivati u poslednjem kolu. U Danskoj je Midtjiland pobedio sa 3:2, iako je u duelu sa Bragom bilo 2:2 do poslednjih trenutaka.

Sada je poredak sledeći. Zvezda je prva sa deset bodova, Braga druga sa devet, Midtjiland treći sa osam. Jedino je Ludogorec otpisan, sa samo jednim bodom. Dakle, sve je u rukama prvaka Srbije koji će 9. decembra gostovati Bragi. Istovremeno, Danci će gostovati u Razgradu.

Tako da se i dalje ne zna u kojem će takmičenju nastaviti sezonu, odnosno nije sigurna da će ići u nokaut fazu Lige Evrope. Siggurno je samo evropsko proleće.

Podsetimo, prvo mesto donosi plasman direktno u osminu finala Lige Evrope, drugo 1/16 finala, a treće "selidbu" u Ligu konferencije.

Zvezda je kao i protivnik iz Bugarske imala kadrovskih problema, pa je Stanković počeo sa trojicom pozadi, da bi kasnije to promenio. Zbog izostanka Marka Gobeljića, Miloša Degeneka i Seku Sanogoa, postava je izgledala ovako: Borjan, Eraković, Dragović, Pankov, Gajić, Kanga, Petrović, Srnić, Ivanić, Katai i Pavkov.

U prvom poluvremenu, nije bilo prilika ispred golova, ali jeste pokušaja iz daljine Ivanića i Gelora Kange. U nastavku, Zvezda je bila opasnija i konkretnija, pa je sve krunisano majstorijom Ivanića. Bilo je još prilika u nastavku, na obe strane, ali se rezultat nije menjao.

Kako je bilo iz minuta u minut pročitajte u nastavku teksta...

Crvena zvezda dočekuje Ludogorec u utakmici 5. kola Lige Evrope. Ovaj meč mnogo znači prvaku Srbije jer bi eventualna pobeda otvorila mnoga vrata.

Uoči duela koji se igra od 18:45, Braga vodi na tabeli grupe F sa devet bodova, a druga je Zvezda sa sedam. Sledi Midtjiland sa pet i Ludogorec sa jednim bodom.

Samim tim pobeda ekipe Dejana Stankovića izbacuje Bugare iz trke i donosi najverovatnije šesnaestinu finala Lige Evrope kao minimum. Idealno bi bilo da Midtjiland i Braga večeras odigraju nerešeno. U tom slučaju crveno-beli bi obezbedili plasman u nokaut fazu, a za ulazak direktno u osminu finala bio bi joj dovoljan bod u Portugaliji protiv Brage.

Kao što se zna, na utakmici će moći da budu samo deca do 14 godina.

Dešavanja sa stadiona "Rajko Mitić" ćete moći da pratite uživo na našem portalu.

Kraj utakmice!

92. minut - Borjan uhvatio loptu Rotarija

90. minut - Lazetić je ušao u kazneni, ali šutirao tik pored stative

Izjednačenje u Danskoj - 2:2

85. minut - Ponovo je pokušao Ivanić sa ivice kaznenog prostora, ali zamalo bio neprecizan

82. minut - Izašao je Pavkov, a ušao Lazetić. Sanogo je zamenio Kangu

81. minut - Zaustavljena je bila akcija Bena, na 30-ak metara od gola Ludogoreca

70. minut - Kanga je iznudio prekršaj na 35 metara od gola Ludogoreca. Tražio se Dragović, ali lopta nije stigla do iskusnog defanzivca

69. minut - Posle akcije Kange i Pavkova je iznuđen korner. Izveo ga je Ben, lopta je posle nekoliko trenutaka došla do Ivanića. Ali je njegov pokušaj zaustavljen, odličnom paradom golmana tima iz Razgrada

66. minut - Pokušao je Kanga iz daljine, ali lopta je otišla pored gola

65. minut - Ušao je Krstičić umesto Petrovića

64. minut - Obavkljena je dvostruka izmena u Ludogorecu. Izašli su Despodov i Gonsalveš, a ušli Kafumana i Manu

62. minut - Pavkov je sa ivice kaznenog pokušao, ali nije bio precizan

Stigao je i zvaničan podatak, da je prisutno 21.814 gledalaca. Podsetimo, to su deca do 14 godina u pratnji odraslih

57. minut - GOL! Povela je Zvezda. Odličan udarac Ivanića koji je uspeo da sa distance savlada golmana gostiju. Više precizan i rafiniranm nego snažan udarac sa više od 20 metara

54. minut - Ivanić je proigrao Pavkova koji je šutirao iskosa, snažno, ali je Padt odbranio. U nastavku akcije izveden je korner, ali nije bilo opasnosti po gol Bugara

Poveo je opet Midtjiland, sa 2:1

47. minut - Srnić je izveo korner, lopta je išla ka Benu koji je međutim prebacio gol

Izašao je Katai, a ušao je Ben

Kraj poluvremena

45. minut - Katai je proigrao Ivanića koji je pogodio spoljni deo mreže sa nekoliko metara iskosa

Izjednačila je Braga u Danskoj. Ovo je rezultat koji odgovara Zvezdi

43. minut - Nije uspeo Ivanić da stigne loptu, na ivici kaznenog loptu je uhvatio čuvar mreže gostiju

40. minut - Pokušao je i Kanga sa distance, ali je lopta otišla pored gola

38. minut - Ivanić je pokušao iz daljine, ali je golman Ludogoreca umalo savladan. Pre svega jer je loše intervenisao, ali je lopta ipak otišla u korner

33. minut - Ušao je u kazneni prostor Katai sa leve strane, ali je na kraju dosuđen faul u napadu

29. minut - Odlično je odbranio Borjan, ali tek posle šuta signaliziran ofsajd

28. minut - Katai je centrirao, ali Pavkov nije uspeo da umiri loptu u srcu kaznenog prostora

22. minut - Ivanić je pokušao da nađe Pavkova, ali je golman Ludogoreca bio brži. Još nije bilo ozbiljnije prilike ispred dva gola

18. minut - Čibota je sa ivice kaznenog prostora šutirao, ali je lopta otišla preko prečke

13. minut - Pavkov je ostao na travi, posle duela na sredini terena. Ustao je brzo visoki napadač

12. minut - Korner za goste, ali je Eraković otklonio opasnost

7. minut - Despodov je centrirao sa desne strane, Sotiriju je pokušao glavom, ali preko gola Borjana

Vesti iz Danske, poveo je Midtjiland sa 1:0, od drugog minuta tog meča

Uvodni minuti pripadali su domaćinu

1. minut - Petrović je posle kornera glavom prebacio preko prečke

Počelo je

Kapiteni su na centru, Borjan i Despodov.

Utakmica će uskoro početi.

A ovako su najmlađi navijači crveno-belih pravili atmosferu.

Ovako je izgledao izlazak gostujuće ekipe koja je nedavno izgubila od Zvezde na svom terenu.

Možete i da pogledate detalje uoči meča.

Istovremeno će u Danskoj igrati Midtjiland i Braga.

Crvena zvezda - Ludogorec 1:0

Strelci: Ivanić 57

Stadion: "Rajko Mitić" (Beograd)

Sudija: Hoze Marija Sančez Martinez (Španija)

Crvena zvezda: Borjan, Eraković, Dragović, Pankov, Gajić, Kanga (od 82. Sanogo), Petrović (od 65. Krstičić), Srnić, Ivanić, Katai (od 46. Ben), Pavkov (od 82. Lazetić)

Na klupi su: Popović, Sanogo, Krstičić, Stanić, Falko, Ben i Lazetić.

Ludogorec: Padt, Ikoko, Terzijev, Plastun, Pinas, Gonsalveš (od 64. Kafumana), Bađi (od 87. Mitkov), Čibota (od 77. Rotariju), Jankov, Despodov (od 64. Manu), Sotiriju

Sudija će biti iz Španije.

Printscreen /UEFA

Kao što se vidi, u odbrani su mesto našli Eraković i Pankov, a nema Rodića. Takođe, umesto Sanoga, "uskočio" je Petrović, a umesto Bena Srnić.

Od prvog minuta igraće: Borjan, Eraković, Dragović, Pankov, Gajić, Kanga, Petrović, Srnić, Katai, Ivanić i Pavkov.

Evo i sastava koji je izveo Stanković koji nije mogao da računa na suspendovane Degeneka i Gobeljića, dok roviti Sanogo nije bio spreman da bude među starterima.

Ovako je bilo nekoliko sati pre početka meča.