Argentinci gaze ka Kataru: Di Marija presudio Urugvaju, zaigrao i "problematični" Mesi

07:45

0

U narednoj utakmici odmeriće snage sa Brazilom

Tan2021-11-13_2851160_0 - Copyright Tanjug/AP Photo/Matilde Campodonico, Pool

Fudbalska reprezentacija Argentine pobedila je Urugvaj u utakmici kvalifikacija za Svetsko prvenstvopu Kataru sledeće godine. Rezultat je bio 1:0, a gol odlkuke dao je Anhel di Marija već u sedmom minutu.

"Gaučosi" su sada na drugom mestu na tabeli kvalifikacione grupe za Mondijal u Kataru. Imaju 28 bodova, šest manje od vodećeg Brazila protiv koga će i igrati za četiri dana. Podsetimo, "Selesao" je već obezbedio plasman.

Urugvajci su ovim porazom znatno otežali situaciju. Sada su šesti sa 16 bodova, a samo prva četiri idu direktno. Peti će mesto tražiti kroz baraž.

Detalj o kojem će se sigurno pričati je i nastup Lionela Mesija. Prva zvezda Argentine i novi član Pari Sen Žermena je na teren stadiona u Montevideu ušao u 76. minutu. Ovo se sigurno neće svideti čelnicima "Svetaca" koji su javno negodovali što se Mesi priključio nacionalnom timu, iako zbog povrede nije nastupao za klub.