Brazilci idu u Katar! Radila "francuska veza", a Nejmar bio u "klinču" sa sudijom (VIDEO)

12.11.2021

07:17

0

"Selesao" ima u dosadašnjih 12 utakmica samo jedan remi

Tan2021-11-12_33541299_0 - Copyright Tanjug/AP Photo/Andre Penner

Fudbalska reprezntacija Brazila samo je potvrdila da će sledeće godine učestvovati na Svetskom prvenstvu u Kataru. "Selesao" je sa 1:0 pobedio Kolumbiju u južnoameričkoj grupi kvalifikacija. Iz 12 utakmica ima 34 boda, dok je Argentina druga sa 25 iz 11 mečeva.

Jedini gol za Brazilce dao je Lukaš Paketa u 72. minutu. Može se reći da je proradila „francuska“ veza. Markinjos je presekao pas Kolumbijaca, a zatim proigrao klupskog kolegu iz Pari Sen Žermena Nejmara. Bez mnogo razmišljanja, na prvu Nejmar je dodao do igrača Liona koji je takođe iz prve poslao u mrežu.

Doduše, golman Kolumbije, David Ospina je zakačio loptu, ali nije uspeo da odbrani. Od njegove ruke odbila se do stative, a onda ušla u gol.

Posle ovog meča, pričaće se i o detalju iz devetog minuta. Nejmar je bio nezadovoljan odlukom sudije Tobara Vargasa iz Čilea. Ne samo da mu je oštro prigovorio, nego je i prilikom unošenja u lice došlo i do blažeg kontakta. Ali arbitar nije reagovao.

Kolumbija sa učinkom 3-7-3 još nije siguran učesnik Mondijala. Trenutno je na petom mestu koje vodi u baraž. Ali 16 bodova ima i šestoplasirani Urugvaj.