Šampion Evrope na kolenima: Italijani doživeli prvi poraz na svom stadionu od 1999. godine

06.10.2021

21:35

0

Autor: M. N.

Španija slavila sa 2:1 i plasirala se u finale Lige nacija

liga nacija - Copyright Tanjug/AP/Marco Bertorello/

Fudbaleri Italija, posledenji evropski šampioni doživeli su prvi poraz posle 37 utakmica u nizu.

U polufinalnu Lige nacija na San Siru pobedila ih je Španija rezultatom 2:1, čime su prekinuli niz od 2018. godina kada su poslednji put stadion napustili pognute glave.

"Azuri" su tako doživeli i prvi poraz kao domaćini koji je star 22. godine, poslednji put su izgubili sada davne 1999.godine.

Očigledno da izabranici Roberta Manćinija nisu imali svoj dan u Milanu, što su igrači Španije na najbolji mogući način iskoristili i plasirali se u finale Lige nacija gde čekaju boljeg iz duela između Belgije i Francuske koji je sutra na programu.

Što se tiče same utakmice mnogo bolje su krenuli gosti i već posle 17. minuta poveli preko Mikela Ojarzbala, da bi udvostručili prednost pogotokom Ferana Toresa u nadoknadi prvog poluvremena.

Treba istaći da su Italijani od 42. minuta igrali sa igračem manje, pošto je Bonući dobio drugi žuti karton.

To je bio odlučujući trenutak utakmice, "Azuri" su samo u 83. minutu golom Pelegrinija uspeli da ublaže poraz, ali to je bilo sve što su pokazali u večerašnjem meču.