Albanci iznenadili Mađare u Budimpešti, Škoti znaju kako treba sa Nathovim Izraelom

22:38

0

Kvalifikacije na kontinentu ulaze u završnicu

natho - Copyright tanjug/ap

Selekcija Irske dolazi u pravu takmičarsku formu prekasno. Oni su sa laganih 0:3 pregazili Azerbejdžan u Bakuu, što im u konačnom zbiru može doneti samo plasman ispred Luksemburga.

Sedmom pobedom u nizu Danci su došli na korak od direktnog plasmana na SP u Kataru 2022, budući da drugoplasirani Škoti imaju sedam bodova manje, a ostalo je još tri utakmice, pri čemu tim selektora Kaspera Hjumlanda dočekuje Farska ostrva pred svojim navijačima u Kopehagenu.

Najveće iznenađenje večeri bio je poraz Mađarske protiv Albanije na "Puškaš areni" u Budimpešti, čime su domaći doveli pod veliki znak pitanja svoj plasman u baraž. Na prvom mestu u grupi I su Englezi, dok se za drugu poziciju bore Albanci i Poljaci.

Škoti su još jednom pokazali da znaju kako treba igrati protiv Izraela. Tim Stiva Klarka pobedio je u Glazgovu sa 3:2, a Partizanov poslovođa u timu Izraela Bibras Natho igrao je do 66. minuta. Gol odluke pao je u četvrtom minutu sudijske nadokande vremena, a postigao ga je igrač Mančester junajteda Skot Mektominej.