17:26 >> 20:19

0

Poznati učesnici osmine finala Lige šampiona iz E grupe

Copyright Profimedia

Posle prve dve utakmice 4. kola Lige šampion dobili smo još dva učesnika osmine finala: Sevilju i Čelsi. Španci su u Rusiji savladali Krasnodar, a Englezi u Francuskoj Ren – identičnim rezultatom 2:1.

Tabela E grupe dva kola pre kraja izgleda ovako: Čelsi 10, Sevilja 10, Krasnodar 1, Ren 1. Dakle, ostalo je da vidimo ko će kao trećeplasirani u Ligu Evrope.

Reprezentativac Srbije, Nemanja Gudelj, odigrao je ceo meč za Sevilju, ali umesto uobičajene pozicije defanzivnog veziste kao štoper.

20.50 – KRAJ

Ren – Čelsi 1:2

Krasnodar – Sevilja 1:2

95 – GOOOL!

Uporni Munir donosi pobedu svom timu.

91′ – GOOOL!

Čelsi vraća prednost u nadoknadi. “Džoker” Olivije Žiru vodi svoj tim u osminu finala. Sjajno se snašao Francuz i glavom pogodio mrežu svojih zemljaka.

85′ – GOOOL!

Ren stiže do izjednačenja pet minuta pre kraja! Žirasi je strelac na centaršut iz kornera. Odlično je šutirao glavom.

82′ – DRIBLINZI, PA ODBRANA

Sjajna odbrana Gorodova – ramenom. Idrisi je šutirao pošto se prethodno “lažnjakom” oslobodio dvojice protivničkih igrača.

78′ – GUDELJ!

Sjajno se postavio srpski reprezentativac, štoper Sevilje večeras i blokirao šut Vilene u gol-šansi. Grudima!

73′ – UMALO IZJEDNAČENJE

Prvo uzbuđenje u Francuskoj i umalo izjednačenje. Žirasi je zapretio, ali Mendi bio koncentrisan.

70′ – NAPETO U RUSIJI

Mnogo je uzbudljivije u Krasnodaru nego u Renu. Igrači ruskog kluba potpuno su preuzeli inicijativu posle izjednačenja i trude se svim silama da stignu do prve pobede u Ligi šampiona, kao i nade da mogu u osminu finala.

62′ – PUBLIKA!

Kao što smo pomenuli, utakmica u Krasnodaru igra se pred nekoliko hiljada gledalaca, pošto su ruske vlasti dozvolile dolazak navijača uprkos pandemiji korona virusa.

60′ – NOVI PROBLEM ZA SEVILJU

Eskudero je nezgodno pao i ozbiljno povredio ruku. Umesto kapitena Sevilje, poslednjih pola sata utakmice igraće Rekik.

56′ – GOOOL!

Kažnjava Krasnodar promašaj De Jonga! Samo minut kasnije Vanderson, koji je ušao na početku drugog poluvremena uspeva da na najbolji način po svoj tim završi šansu koju su mu kreirali Berg i Olson.

55′ – UZVRAĆA SEVILJA

De Jong je šutirao snažno iz prve, ali preko gola. Umalo 2:0

48′ – GREŠKA GUDELJA, STATIVA

Neoprezan je bio naš reprezentativac, a to umalo da košta Sevilju primljenog gola. Kabela mu je ukrao loptu, ali je Kunde sjajnim uklizavanjem, uz pomoć stative, sprečio izjednačenje.

46′ – IZMENA

Samo jedna promena u obe utakmice na početku drugog poluvremena. Vanderson će u timu Krasnodara igrati umesto Sulejmanova.

19.43 – POLUVREME

Gosti imaju rezultate koji im odgovaraju, a uz to deluju mnogo bolje od rivala. Teško da ćemo večeras videti iznenađenja u prve dve utakmice 4. kola.

41′ – PRVA ŠANSA KRASNODARA

Kabela je pokušao da savlada Vaclika, ali je Čeh na golu Sevilje bio odličan i zaustavio šut Francuza.

32′ – UMALO IZJEDNAČENJE

Prvo je Zuma blokirao Burižoa, a onda je Lea Siliki šutirao preko gola iz dobre šanse.

30′ – ČELSI BI JOŠ

Odličnom intervencijom golman Rena, Gomis, sprečio je Maunta da duplira prednost Čelsija posle prodora Čilvela.

22′ – GOOOL!

Česli vodi u Francuskoj, a strelac je Kalum Hadson-Odoi iz kontranapada i posle sjajne duge lopte Mejsona Maunta.

18′ – MUNIR ZAMALO

Dobro je šutirao fudbaler Sevilje, ali nedovoljno precizno. Gosti mnogo opasniji i pored vođstva.

12′ – UMALO 2:0

Sevilja je izvela odličan napad, ali je Gorodov odbranio ne baš dobr šut Kundea.

8′ – ČELSI PRITISKA

Gosti imaju inicijativu u uvodnim minutima utakmice u Renu, ali nisu dovoljno konkretni u završnici.

4′ – GOOL!

Sevilja vodi pogotkom Ivana Rakitića! Sjajno je povratnik iz Barselone šutirao sa 17 metara posle prodora Okamposa. Čuveni “dropkik”!

18. 55 – PUBLIKA U RUSIJI

Utakmica na stadionu Krasnodara igra se pred nekoliko hiljada gledalaca. Ruske vlasti dozvolile su to, uprkos pandemiji korona virusa zbog koje se širom sveta sportski događaji održavaju uglavnom bez prisustva gledalaca.

Tanjug/AP

18.54 – PRETHODNI REZULTATI

U trećem kolu Sevilja je pobedila Krasnodar 3:2, iako su gosti vodili 2:0, dok je Čelsi u Londonu savladao Ren ubedljivih 3:0.