Paunović se vratio pobedama, Jokanović "ispustio" lidera - bilo je uzbudljivo u Čempionšipu

16:50

0

Nije Jokanov tim imao sreće na Viktorija parku

Copyright Profimedia

Reding Veljka Paunovića nastavlja sa dobrim rezultatima u Čempionšipu. Sada je ostvario četvrtu pobedu u pet mečeva, pošto je na teškom gostovanju pobedio Kardif 1:0.

Strelac jedinog gola bio je iskusni Džunior Hojlet. Kardif je bio jako agresivan, imao je čak 27 šuteva ka golu, a pet u okvir. Reding je imao samo dva šuta ka golu, ali i gol, tako da nosi sva tri boda kući.

Reding sada ima 16 bodova i to mu je dovoljno za 10. mesto na tabeli.

U isto vreme, Slaviša Jokanović ima za čime da žali. Njegov Šefild junajted je gostovao lideru Bornmutu, gde je poveo 1:0, ali je domaćin za samo tri minuta preokrenuo i na kraju slavio 2:1. Ovo je drugi uzastopni poraz Šefilda.

Svi golovi postignuti su u drugom poluvremenu. "Oštrice" su povele u 56. minutu preko Morgana Gibs Vajta, ali su "trešnjice" preokrenule pogocima u 62. i 65. minutu. Prvi je bio iz (sumnjivog) penala.

Bornmut je ovako izbio na prvo mesto, pošto je VBA izgubio. "Trešnjice" imaju tri boda više od Vest Broma i Koventrija, kao i četiri više od Stouka.