Autor: M. N.

Srpski stručnjak nikako da uđe u pobednički ritam

Slaviša Jokanović - Copyright Profimedia

Promenljivo igra Šefild junajted našeg trenera Slaviše Jokanovića na početku sezone u Čempionšipu.

Počeli su sa porazima, pa ostvarili četiri utakmice bez poraza, da bi u poslednjem, 10. kolu izgubili na gostovanju od Midlzbroa sa 2:0. Trenutno se nalaze na sredini tabale i nikako da krenu ka vrhu, jer ambicije kluba su da pokušaju da se plasiraju u Premijer ligu.

Zato je i angažovan Jokanović, jer je sa dva kluba Votfordom i Fulamom uspeo da ih iz Čempionšipa dogura do najvišeg ranga.

Što se tiče večerašnje utakmice, Šefild nije imao imao nikakve šansa da stigne do bodova.

Na svom "Riversajd park"u, Midlzbro je relativno lako došao do pobede - prvo je Votmor postigao gol u devetom minutu, a onda je u 37. Mekner postavio konačnih 2:0.

Utakmice Aleksandra Mitrovića i njegovog Fulama protiv Svonsija, kao i Redinga, koji s klupe predvodi Veljko Paunović, protiv Derbi Kauntija su na programu u sredu, 29. septembra od 20 časova i 45 minuta.