0

Autor: N. St.

Madriđani savladali Uesku

Copyright Tanjug/AP Photo/Alvaro Barrientos

Malo je nedostajalo da Real doživi drugi uzastopni poraz. U prošlom kolu su izgubili od Levantea, mogla je ista situacija da se ponovi.

Na kraju su puleni Zinedina Zidana uspeli da se izvuku protiv Ueske – 1:2 (0:0).

Domaćin je poveo preko Galana u 48. minutu. Tada je na scenu stupio štoper „kraljevskog kluba“ Varan. Prvo je u 55. minutu izjednačio, pa u 84. doneo tri boda svom timu i sprečio novi šamar.

Real je tako ostao na drugom mestu sa 43 boda, sedam manje od Atletiko Madrida, ali i dve utakmice više imaju od gradskog rivala.

Ranije danas su Levante i Granada remizirali – 2:2 (1:1).

Koliko poverenje trenera Lopeza ima Nemanja Radoja moglo je da se vidi i u današnjem meču. Odigrao je svih 90 minuta za Levante, iako je pre samo tri dana u Kupu bio svih 120 minuta na terenu u pobedi protiv Viljareala posle produžetaka (1:0).