KRAJ: Ivanić i Sanogo za preokret u Subotici (VIDEO)

21.02.2021

15:35 >> 18:14

0

Crveno-beli pobedili Spartak

Evropske, pa superligaške obaveze. Posle odličnog rezultata ostvarenog u Ligi Evrope protiv Milana (2:2) ekipa Crvene zvezde odigrala je meč u Subotici.

Uoči putovanja u Italiju puleni Dejana Stankovića su gostovali Spartaku. Baš kao što je i šef struke crveno-belih najavio, domaćin je ponovo bio “tvrd orah”, poveli su, ali je na kraju tim iz Beograda uspeo da dođe do tri boda.

Golovima iz prekida su režirali preokret. Furtula je doneo vođstvo Subotičanima, ali su Ivanić i Sanogo posle kornera pogodili za pobedu gostiju.

Dešavanja sa utakmice ste mogli da pratite na portalu “24sedam”.

Utakmica je završena. Zvezda je pobedila u Subotici.

90′ – IGRAĆE SE JOŠ ČETIRI MINUTA

Još četiri minuta će se igrati u nadokandi.

88′ – SANOGO ZA PREDNOST ZVEZDE

Nešto duži prekid zbog povrede, žalili su se svi u redovima Zvezde, Lukić je pokazao da će to biti nadonkađeno. Nedugo zatim novi prekid. Ben je ponovo savršeno izveo korener, Sanogo je bio najviši u skoku, gađao je i pogodio dalji ugao za vođstvo crveno-belih (1:2).

83′ – VELIKA ŠANSA ZA TUFEGDŽIĆA

Igra se viktorija pred golom Spartaka. Domaćin čeka šansu iz kontre i dočekao je. Tufegdžić je ostao sam u duelu sa Pankovim, krenuo je ka golu Borjana, ali je izgubio snagu i pao.

80′ – IVANIĆ ZA 1:1

Poovo gol iz prekida. Korner je izveo Ben, Milunović je prebacio loptu do Ivanića koji je  glavom zatresao mrežu.

78′ – KRSTOVIĆ NA TERENU

Umesto Falćinelija je u igru ušao mladi Krstović. Zvezda i dalje ima loptu u nogama, preti, bila je i velika gužva u kaznenom prostoru Spartaka, uspeli su da intervnišu.

71′ – SRNIĆ RAZMRDAO EKIPU

Ulazak Srnića je znatno ubrzao igru Zvezde. Mnogo bolji i agresivniji pristup. Još uvek nema golova.

65′ – SREĆA I STATIVA UZ SPARTAK

Mogla je Zvezda da izjednači u 65. minutu, Spartak je imao mnogo sreće, lopta se od Dujmovića odbila i pogodila stativu, potom je Dunđerski intervenisao sa gol-linije.

60′ – STANKOVIĆ PRAVI IZMENE

Petrović, Pavkov i Rodić su izašli, ušli su Sanogo, Gavrić i Srnić.

55′ – OPOMENA ZA PAVKOVA

U borbi za loptu je došlo do kontakta, Pavkov je kolenom u glavu udario jednog od protivničkih igrača, Lukić mu je pokazao žuti karton. Nedugo zatim je Zvezda pripretila iz prekida, nisu uspeli ozbiljno da priprete, pa je usledila brza kontra, Furtula je bio u ofsajdu.

52′ – OFSAJDI

Start drugog poluvremena obeležile su nedozvoljene pozicije na obe strane terena. Pomoćnici su reagovali.

46′ – NASTAVLJEN MEČ

Počelo je drugo poluvreme u Subotici.

45′ – POLUVREME

Srećković i Furtula su zasmetali jedna drugom, mogla je to da bude velika šansa za domaći tim. Na drugoj strani je Gajić centrirao, Falćineli je ponovo šutirao, ovog puta glavom, preslabo i prelako za Dujmovića. Poluvreme u Subotici. Spartak ima gol prednosti protiv Zvezde.

42′ – REĐAJU SE ŠANSE ZA DIJEGA

Korner za Zvezdu, Falćineli je hvatao volej, poslao je loptu preko prekče. Dosta šansi za Dijega u Subotici.

39′ – PONOVO FALĆINELI

Posle slobodnog udarca nije bilo opasnosti, ali je potom usledio centaršut Rodića, Falćineli je šutirao glavom, Dujmović je bio na mestu.

37′ – NOVI KARTON

Šimura je oborio Gajia, sudija je pokazao da je faul, kapiten Milošević je žustro protestovao, Lukić mu je pokazao žuti karton.

35′ – SPARTAK VODI

Odlična akcija Spartaka, lopta Srećkovića u prostor, Furtula ulazi između dvojice čuvara i matira Borjana.

27′ – BEN ZAMENIO FALKA

Prva izmena Stankovića već u 27. minutu. Ben je ušao umesto Falka. Nije delovalo da se italijanski fudbaler povredio.

23′ – DUJMOVIĆ SPREČIO GOL FALKA

Dobro izveden prekid Zvezde, Falko je dobio previše prostora u kaznenom prostoru, šutirao je, Dujmović je dobro reagovao.

21′ – SPARTAK SE OSLOBAĐA PRITISKA

Pokušao je i Falko, Milošević je izblokirao, dovoljno da Dujmović lako uhvati loptu. Spartak se polako oslobađa pritiska i ima malo više loptu u posedu. Ujedno je i Dunđerski dobio žuti karton.

16′ – BORJAN NA MESTU

Kontra domaćeg tima, Srećković je povukao loptu, namestio se, Borjan je bio na pravom mestu i lako intervenisao.

14′ – DOBRA ŠANSA ZA FALĆINELIJA

Prošao je Ivanić po strani, vratio loptu za Falćinelija koji šutira iz prve, ali lopta završava tik pored stative.

10′ – ZVEZDA TRAŽILA PENAL

Prvi šut ka golu viđen je u sedmom minutu, Petrović je pokušao sa velike udaljenosti, Dujmović je reagovao. Posle kornera je odbrana domaćina intervenisala, igrači Zvezde su tražili penal, sudija je odmahnuo rukom. Žuti karton je potom dobio i Nikolić zbog visoko podignute noge i opasne igre. Nedugo zatim je i Šimura dobio žuti karton zbog faula na Fallćineliju. Dosta žutih kartona na startu meča.

5′ – IZVINJENJE

Posle tog starta je Falćineli ostao na zemlji, brzo se podigao, pa je usledilo izvinjenje Marčića zbog nešto oštrijeg starta.

1′ – UTAKMICA JE POČELA

Meč u Subotici je počeo sa malim zakašnjenjem. Arbitar Lazar Lukić je imao manje poteškoće sa opremom, ali je uspeo brzo da ih reši i da znak za start. Već u prvom minutu je pokazao i žuti karton. Marčić je faulirao Falćinelija i dobio javnu opomenu.

17:03′ – IGRAČI SU NA TERENU