Olimpija slavila u derbiju Slovenije: Ivanović oborio Maribor!

19:27 >> 19:36

0

Bivši igrač Partizana trasirao put do pobede zelenih rezultatom 2:0

Copyright Printscreen/Dailymotion

U duelu dva najbolja slovenačka kluba Olimpije i Maribora, bolji su bili igrači ljubljanskog kluba. Zeleni su pobedili sa 2:0 golovima srpskog internacionalca Đorđa Ivanovića u 22 i “slovenačkog Argentinca” Andreasa Vombergara u 68. minutu.

Sa tri boda iz velikog derbija Olimpija je posle 15. kola došla na drugu poziciju sa svega bodom zaostatka za vodećim Mariborom i bodom više od Mure i ekipe Kopra. Ivanović je trenutno najbolji strelac prvenstva sa postignutih osam golova na 13 odigranih utakmica.

Drugi srpski fudbaler u redovima domaćih Radivoj Bosić dobio je priliku da zaigra u poslednjih deset minuta meča umesto strelca drugog pogotka Vombergara.

Na početku utakmice predsednik kluba domaćina Milan Mandarić poklonio je uramljena dva dresa Olimpije i Maribora predsedniku rivalskog kluba Bojanu Banu povodom 60 godina postojanja ponosa Štajerske