17:07

0

Tim srpskog stratega zadržao realne šanse za plasman u plej-of

Copyright Profimedia

Reding je konačno pobedio. Posle mesec dana bez trijumfa, izabranici Veljka Paunovića savladali su na svom stadionu Derbi kaunti (3:1) i tako zadržali realne šanse da se nađu u plej-ofu za plasman u Premijer ligu.

Tri remija i jedan poraz bili su dodatni teret Redingu protiv tima Vejna Runija, ali je gol u nadoknadi vremena u prvom delu igre (Majkl Olise 45+2) značajno olkašao posao domaćinu u nastavku meča.

Kada je u 57. minutu Puškaš duplirao prednost Redinga delovalo je da će Paunovićev tim bez drame privesti meč kraju, ali je Tom Lorens u 79. minutu prepolovio prednost rivala i tako uneo dozu neizvesnosti.

Ipak, ona je bila kratkog daha, Pošto je Lukaš Žoao u 84. minutu zatresao mrežu gostiju i tako overio trijumf svog tima, koji je ostao na poslednjoj poziciji koja na kraju ligaškog dela vodi u doigravanje.