KRAJ: Ivanić se iskupio i produžio pobedničku seriju Zvezde! (VIDEO)

16:30 >> 19:00

0

Crveno-beli savladali tim iz Surdulice

Copyright MN press

Dva meča u razmaku od svega nekoliko dana odigraće Crvena zvezda i Radnik iz Surdulice. Prvi u Superligi, drugi u Kupu, oba na stadionu „Rajko Mitić“.

Trener crveno-belih Dejan Stanković je najavio da nema nameru da kalkuliše iako je razlika na tabeli prevelika.

– Ne bih bio zadovoljan remijem u prvenstvu, nema razloga da igramo na nerešen rezultat, nikada to nismo radili od kada sam ja ovde. Verujem da bi se i momci složili. Idemo na pobedu – poručio je Stanković.

Dešavanja sa meča pratite na portalu „24sedam“.

Utakmica je završena, Zvezda je pobedila.

90′ – JOŠ TRI MINUTA

Igraće se još tri minuta u Beogradu. Milunović je napravio faul u napadu.

86′ – IVANIĆ!

Odlična akcija Zvezde, Nikolić je odložio loptu za Ivanića koji je konačno uspeo da probije bedem Ranđelovića.

83′ – VUKANOVIĆ – RANĐELOVIĆ

Odlična šansa za Vukanovića, ostao je sam, šutirao, Ranđelović je i to odbranio.

78′ – MAKARIĆ RASKRVAVLJEN

Milunović je previsoko podigao nogu, udario Makarića u glavu, koji je raskrvavljen pao na teren. Sudija je odmah pokazao žuti karton štoperu Zvezde, dok je napadač gostiju morao da izađe napolje da mu se ukaže pomoć.

73′ – RODIĆ ZAMALO

Posle kornera je Rodić mogao da postigne gol, Ranđelović je ostao “ukopan”, lopta je završila pored stative.

72′ – RANĐELOVIĆ JE ODBRANIO!

Nestvarni Ranđelović! Odbranio je i drugi penal, zaustavio je šut Ivanića!

70′ – PENAL ZA ZVEZDU

Jokić je bio nesmotren u kaznenom prostoru, Bakajoko je pao, sudija je ponovo pokazao na “belu tačku”.

68′ – PROMENE STANKOVIĆA

Napravio je Stanković još dve izmene, ušli su Bakajoko i Petrović umesto Sanoga i Falćinelija.

63′ – NEVEROVATNI RANĐELOVIĆ

Još jedna sjajna akcija Zvezde, Pavkov je odložio loptu za Ivanića, ostao je sam, neometano šutirao, Ranđelović je i to odbranio.

61′ – STATIVA, PA PAVKOV

Falćineli je šutirao glavom, lopta je pogodila stativu, odbila se pravo na noge Pavkova koji je sa nekoliko metara poslao loptu daleko preko gola. Doduše, bio je u ofsajdu, tako da je pitanje da li bi gol bio priznat.

58′ – KAKVA PRILIKA ZA PAVKOVA

Roadić je grudima spustio loptu za Pavkova, Ranđelović je izleteo, a napadač Zvezde je pokušao da ga prebaci i poslao je loptu pored stative.

54′ – ZVEZDA JE IZJEDNAČILA

Posle kornera je lopta pala u peterac, na prvi pogled je delovalo da je Stojanović poslao loptu u sopstvenu mrežu, ali je gol upisan Sanogu.

52′ – RANĐELOVIĆ NA MESTU

Centrirao je Ivanić, Falćineli se odlično snašao u petercu, šutirao glavom, Ranđelović je bio na mestu.

49′ – DOBAR POTEZ NIKOLIĆA

Odličan potez Nikolića, fintom je izbacio čuvare, centrirao je dobro, ali su gosti uspeli da se izvuku.

46′ – STANKOVIĆEVE IZMENE

Napravio je Stanković tri izmene u pauzi, ušli su Milunović, Vukanović i Pavkov umesto Pankova, Gavrića i Falka.

45+3′ – POLUVREME

Pritisak Zvezde je trajao tokom cele nadoknade, napadali su, ali su povučeni igrači Radnika napunili kazneni prostor, nekoliko puta su izblokirali udarce, da bi Falko probao i “makazicama”, Ranđelović je odbranio. Gavrić je zatim probao i glavom, ponovo je golman gostiju intervenisao dobro. Posle novog kornera je Borjan izleteo skoro na polovinu terena i sprečio kontru. Radnik ima gol prednosti na pauzi.

45′ – GOLMANI SE POKAZALI

Po šansa na obe strane terena, Ranđelović i Borjan su rutinski intervenisali. Igraće se još tri minuta u prvom delu.

43′ – KORNERI

Izvela je Zvezda i šesti korner u dosadašnjem toku meča, gosit su uspeli da intervenišu.

39′ – POSED, BEZ OPASNOSTI

Zvezda je ta koja drži loptu u svom psoedu, kruži oko kaznenog prostora protivnika, ali ne uspeva da stvori izglednu priliku za pogodak.

34′ – RADNIK VODI

Velika greška Pankova koji je užasno vratio loptu, Milovanović je ukrao, prošao Borjana i lako je poslao u praznu mrežu. Gosti vode, a mladi napadač nije proslavljao pogodak, jer je bio u mlađim kategorijama crveno-belih.

28′ – NAPADI SE REĐAJU

Nastavlja Zvezda da napada, stvaraju šanse, ali mreže i dalje miruju.

24′ – FALKO PROMAŠIO JEDANAESTERAC!

Falko je namestio loptu na “kreč”, ali je Ranđelović odbranio njegov šut sa 11 metara.

23′ – STATIVA I PENAL ZA ZVEZDU

Gobeljić se našao u dobroj šansi, šutirao je, lopta je od Stojanovića pogodila stativu. Međutim, sudija je pokazao da je Stojanović namerno igrao rukom i pokazao je na “belu tačku” uz žuti karton za kapitena gostiju.

20′ – KOSTIĆ NAPUSTIO TEREN

Nije golman Kosti u stanju da nastavi utakmicu. Pokušao je da ostane u igri posle kontakta sa Sanogom, ali je sada dao znak klupi i treneru Slavoljubu Đorđeviću da ne može da nastavi. Zamenio ga je Stefan Ranđelović posle nekoliko minuta pauze i pripreme za izlazak na teren.

12′ – NOVA PRILIKA  ZA DOMAĆINA

Još jedna sjajna šansa za domaći tim. Gavrić je odlično šutirao, Kostić još bolje intervenisao i sprečio pogodak.

8′ – LEKARSKA POMOĆ I KARTON ZA SANOGA

Lekarka Radnika je na terenu, ukazala je pomoć golmanu. Za to vreme je sudija promenio odluku i pokazao Sanogu žuti karton par minuta posle napravljenog faula.

6′ – KRIK KOSTIĆA

Posle gužve u kaznenom prostoru je došlo do kontakta između Sanoga i golmana Kostića. Čuvar mreže gostiju je ostao da leži na travi uz glasan krik i držanje za koleno u bolovima.

4′ – VELIKE ŠANSE ZA ZVEZDU

Odličan potez Ivanića, nešto slabiji šut, ali je sa gol-linije odbrana gostiju uspela da interveniše. Usledio je korner i refleksna reakcija Kostića na golu koja je sprečila pogodak.

1′ – MEČ JE POČEO

Utakmica u Beogradu je počela.

18:32′ – SASTAVI

Oba trenera su “mešali karte” i tako jasno stavili do znanja da im je Kup u fokusu.

ZVEZDA: Borjan – Gobeljić, Degenek, Pankov, Rodić – Sanogo, Nikolić – Gavrić, Ivanić, Falko – Falćineli

RADNIK: Kostić – Bogdanovski, Jokić, Radmanovac, Stojanović – Biber, Bainović – Stamenković, Lukić – Danoski – Milovanović