Potpuno ludilo u Španiji: Poraz Atletika, u trci za titulu je i Sevilja!

0

Najuzbudljivije je u Primeri

Copyright Profimedia

Da je ovo neki navijač Sevilje rekao pre dva meseca verovatno bi mu se mnogi smejali. Sada niko ne bi. U trci za šampionsku titulu u Španiji su četiri kluba!

Priliku da se odlepi i da pobegne na bolji plus imao je madridski Atletiko, ali su večeras izgubili u Bilbau – 2:1 (1:0).

Berenger je doneo domaćem timu prednost, ali je Savić izjednačio u 77. minutu. Jurili su trijumf gosti i za to ih je kaznio Martinez u 86. minutu.

Za razliku od njih šansu nije prokockala Sevilja koja je opravdala ulogu favorita protiv Granade – 2:1 (1:0).

Rakitić je doneo vođstvo sa penala u 16. minutu, Okampos je u 53. duplirao prednost, a počasni pogodak dao je Soldado u 90. minutu.

Selta je u Vigu savladala Osasunu – 2:1 (1:0).

Aspas je pogodio mrežu u 42. minutu, Muriljo je udvostručio vođstvo u 64, da bi Toresov pogodak sa penala u 77. samo ublažio poraz. Darko Brašanac je odigrao ceo meč za goste.

Stanje na tabeli je sledeće: Atletiko Madrid 73, Real Madrid 71, Barselona 71 (meč manje), Sevilja 70…