0

Katalonci slavili u Viljarealu, večeras će sve oči biti uprte u Bilbao

Copyright Tanjug/AP Photo/Alberto Saiz

Barselona je uradila što je do nje, Antoan Grizman joj je sačuvao šampionske snove. Večeras će sve oči Katalonaca naklonjenih timu sa “Nou Kampa” biti uprte u Bilbao, gde Atletik dočekuje lidera Primere madridski Atletiko.

Izabranici Ronalda Kumana u 32. kolu nacionalnog šampionata uspešno su preskočili jednu od “mina” na putu do šampionskog trona. Mesi i drugovi savladali su Viljareal u gostima (2:1) i to pošto su domaći poveli u 26. minutu golom Čukvuezea u 26. minutu.

Ipak, radost “žute podmornice” trajala je veoma kratko. Samo 120 sekundi posle vodećeg pogotka, rezultat je poravnao Grizman, a isti igrač je u 35. minutu napravio preokret i postavio, ispostavilo se na kraju, konačan rezultat meča.

U drugom poluvremenu je gostima posao bio dodatno olakšan, pošto su domaći ostali sa igračem manje posle direktnog crvenog kartona koji je zaradio Trigeros u 65. minutu meča.