Zvezda nije slomila Vojvodinu, drama, šanse, stativa, ali na kraju bez golova! (VIDEO)

16.07.2021

19:19 >> 20:56

0

Derbi kola je opravdao očekivanja po svemu osim po golovima

Crvena zvezda će morati da ima bolju realizaciju u Evropi! Imala je brojne šanse, stativu, ali nije uspela da slomi Vojvodinu, koja vrlo zadovoljna može da ide kući sa osvojenim bodom.

Zvezda – Vojvodina 0:0.

Rivali su odigrali sjajan meč u kome su zaista falili samo golovi. Utakmica je igrana u vrlo visokom tempu, iako je tek prvo kolo, a oba tima su tek nedavno završila pripreme.

Zvezda je od početka nametnula vrlo jak tempo, imala je nekoliko dobrih prilika, ali se Vojvodina sjajno branila.

Oba tima su igrala ratnički i muški, oba tima su u jednom trenutku zatresla mrežu, ali iz ofsajda.

Rezultat je sigurno razočaravajući za Zvezdu, ali bi se on nekako ostavio po strani, nema razloga za preveliko nezadovoljstvo. Tim je igrao vrlo dobro, sjajno je trčao, ali nije uspeo da slomi organizovanog rivala.

Vojvodina je igrala možda na jedini mogući način na koji je mogla: bunker uz kontre. I bila je opasna u nekoliko navrata, ali je Milan Borjan bio odličan.

Printscreen/TV Arena sport

U prvoj utakmici prvog kola, Čukarički je posle preokreta pobedio Vojvodinu, u još jednom zanimljivom meču. Ako se po jutru dan poznaje, čeka nas sjajna sezona.

Počelo je drugo poluvreme

90+7′ – Čović je dobio loptu i poslao je u mrežu, ali je zastavica za ofsajd već bila podignuta… Isteklo je vreme za nadoknadu.

90+4′ – Falko je imao još jednu dobru šansu, Zvezda opseda prosto gol Vojvodine. Ima li vremena?

90+3′ – Katai je bio sam pred Simićem, udario je glavom, golman je odbranio, ali sudija je svirao ofsajd. Još jedna propuštena šansa Zvezde.

90′ – Igraće se sedam minuta nadoknade.

86′ – Odlična prilika Vojvodine! Čović je glavom pucao pored gola, ovo je bilo blizu!

85′ – “Stopostotnu” šansu imao je Pavkov. Ostao je sam posle dodavanja Kataija, šutirao je sa oko osam metara, ali je Nikola Simić odlično reagovao i odbranio.

74′ – Zvezda je vezala nekoliko vrlo dobrih šansi, baš pritiska Vojvodinu.

Katai je izveo korner, pa onda još jedan, nastala je gužva, Krstičić se nije snašao, pa je Vojvodina raščistila loptu. Nedugo potom je ponovo nastala gužva, posle centaršuta Falka. Odbrana Novosađana bila na nivou.

Sve je ovo bilo jako blizu.

71′ – Falko je zamenio Bena u Zvezdi.

60′ – Vojvodina je takođe zapretila, iz polukontre je šutirao Noveski, ali je i on prebacio gol. Visok tempo utakmice.

51′ – Ben je ponovo imao odličnu šansu, ali je iz blizine šutirao preko gola.

20.361 gledalaca!

Zvanični podatak sa stadiona Rajko Mitić.

51′ – Zvezda je imala dobru šansu odmah na početku. Ivanić je šutirao, lopta se o odbranu gostiju odbila do Krstovića, koji je nije očekivao, tako da se odbila i od njega i završila pored gola. Imala je Vojvodina sreće.

Odmah posle je i Vojvodina zapretila, ali je Borjan bio siguran.

Dejan Stanković je napravio prve izmene: Bakajoko je ušao umesto Gajića, a Kanga umesto Sanoga.

Počelo je drugo poluvreme.

Kraj prvog poluvremena, 0:0

44′ – Katai je zapretio, odbitaj je došao do Bena koji pogađa stativu! Najbolja šansa na utakmici do sada!

Pogledajte najbolju šansu na utakmici:

Pogledajte bravuru Borjana:

30′ – Nismo do sada videli pravu šansu na obe strane. Rodić je dobio žuti karton zbog neopreznog starta nad Noveskim. Sa druge strane se povredio Beković. Njemu je ukazana lekarska pomoć, probao je da nastavi, ali nije uspeo. Nema Zvezda rešenja za sada.

Vojvodina je uspela da se oslobodi početnog pritiska, ali nije organizovala konkretniji napad do 30. minuta kada je došla jako blizu gola! Milan Borjan je tada sjajno reagovao, pošto je prvo odbranio šut, a onda i rivalu “skinuo” loptu sa noge.

16′ – Zvezda uglavnom napada po bokovima, jak je tempo, čekaju se golovi. Publika zaista može da uživa.

– Iako se igra vrlo dobar meč u početku, ipak je glavni utisak povratak navijača. Ori se pesma, čuje se skandiranje, ovo je sasvim druga priča od onoga što smo gledali cele prošle sezone…

10′ – Vrlo dobra utakmica do sada, jako dobar tempo. Zvezda je u ofanzivi, uglavnom se igra na polovini Vojvodine. Bilo je nekoliko poluprilika do sada, ali bez pravih šansi.

Meč je počeo spektakularnom koreografijom “Delija”.

– Broj gledalaca je ograničen, a pada i kiša. Ovako izgledaju tribine stadiona “Rajko Mitić”: