Adio, Italija! Švajcarci šokirali prvaka Evrope i poslali ga kući (FOTO/VIDEO)

19:52

0

Već u 46. minutu bilo je 2:0 za ekipu Murata Jakina i kraj se već tada nazirao

Copyright Tanjug/AP Photo/Ariel Schalit

Fudbalska reprezentacija Švajcarske je u utakmici osmine finala Evropskog prvenstva pobedila Italiju sa 2:0 i tako iz daljeg takmičenja izbacila aktuelnog prvaka Evrope. U meču četvrtfinala će tim Murata Jakina igrati sa boljim iz okršaja Engleske i Slovačke.

Duel je odigran u Berlinu, a trijumf "sajdžija" je bio potpuno zaslužen jer je tim Lučana Spaletija bio daleko lošiji rival. Golove su dali Remo Frojler u 37. i Ruben Vargas u 46. minutu.

Italijani su tako završili takmičenje posle četiri meča. U prvom kolu su pobedili Albaniju sa 2:1, zatim izgubila od Španije (1:0), i na kraju odigrali nerešeno sa Hrvatima - 1:1.

Kao što je rečeno, Švajcarci su sve vreme držali kontrolu, a prvi put Đanluiđi Donaruma je izvadio loptu iz mreže u 37. minutu, kada je fudbaler Bolonje utrčao u srce kaznenog prostora, dobio odličan pas od Vargasa sa leve strane, i poslao loptu u donji ugao Donarume, koji je nešto ranije paradom sačuvao svoj gol.

Tačku na ovaj meč, ispostavilo se, stavio je Vargas, fenomenalnim pogotkom sa 15-ak metara. Ni tada golman "svetaca" iz Pariza ništa nije mogao. Usledile su brojne izmena u timu Spaletija, ali nisu dale rezultata.

Mada bilo je opasnosti ispred gola Jana Zomera. Fabijan Šer je napravio u 52. minutu veliku grešku, pošto je želeo loptu da vrati omeru, ali je pogodio stativu. Fudbaleri Italije su novu priliku imali u 74. minutu, a Đanluka Skamaka je bio neprecizan, pošto je pogodio stativu

Za igrača utakmice je i proglašen Vargas.

Tako da će po povratku u domovinu, Azuri morati mnogo toga da "objasne" javnosti. Jer su u četiri meča dali samo tri gola, a primili pet.

Švajcarska će 6. jula u Dizeldorfu u četvrtfinalu igrati protiv pobednika duela Engleska - Slovačka, koji je na programu sutra od 18 časova.

Blog uživo:

Drugo poluvreme

Kraj utakmice!

90. minut+2 - Štefen umesto Ebišera.

Igraće se još dva minuta.

87. minut - Poslednja promena u Italiji. Fratezi je ušao umesto Fađolija

85. minut - I Pelegrini je pokušao, ali je i on veoma neprecizan.

83. minut - Džaka za Cubera, koji šutira iskosa, ali lopta ipak odlazi paralelno sa gol aut linijom.

77. minut - Menjao je i Jakin. Dua umesto Emboloa, a Sijero umesto Ndojea.

AP Photo/Markus Schreiber

76. minut - Zahvatio je Skamaka loptu na 18 metara, ali njegov šut je veoma neprecizan.

75. minut - Dvostruka izmena u redovima Italije. Izašli su Darmijan i Kristante, a na terenu su Kambijaso i Lorenco Pelegrini.

74. minut - Skamaka je pogodio stativu, a onda ni Fađoli nije bio uspešan.

73. minut - Retegi je pokušao, šut u okvir gola, ali Zomer nije imao mnogo problema.

72. minut - Izašli su Vargas i Rider, a ušli su Cuber i Stergiju.

70. minut - Ponovo se odbranila Švajcarska posle kornera Italije. Vreme ističe za Azure.

69. minut - Loš korner Azura, pa je na kraju Zomer uhvatio loptu bez mnogo problema.

65. minut - Ndoje je pokušao da "uhvati" makazice u kaznenom Italije, ali je neuspešan. Loptu nije zahvatio, samo je pao na leđa.

64. minut - Nova izmena u redovima Italije. Barela je izašao, a ušao Retrgi.

AP Photo/Ariel Schalit

59. minut - Ndoje je pokušao sa 20-ak metara, ali je lopta prošla malo dalje od stative Donarume.

57. minut - Fauliran je Rider, a žuti karton je dobio Manćini.

52. minut - Velika šansa za Italiju, odnosno mnogo sreće za Švajcarsku, pošto Šer glavom nije dao autogol. Zomer je bio u raskoraku, a lopta je pogodila stativu.

46. minut - GOL! Vargas za 2:0!

Fenomenalan udarac Vargasa, koji je sa 15-ak metara poslao loptu pod prečku nemoćnog Donarume. Prvak Evrope je u ovom trenutku blizu eliminacije, ali da sačekamo do kraja. Nijednu ekipu ne treba prerano otpisivati, a posebno Italijane.

Izmena u timu Italije. Zakanji umesto El Šaravija. Jakin ništa nije promenio.

Prvo poluvreme

45. minut+1 - Rider bio blizu postizanja gola, ali je snažan šut zaustavio prvo Donaruma, pa onda i "Fortuna", pošto je lopta pogodila i stativu.

45. minut - Žuti karton dobija i El Šaravi.

Igra se još tri minuta.

37. minut - GOL! Frojler je strelac i Švajcarska je povela.

Ubacio se posle asistencije Vargasa iz drugog plana, primio loptu i poslao je pored Donarume u mrežu, u donji ugao.

35. minut - Barela je faulirao sa leđa Ridera i bez razmišljanja mu je Marčinjak pokazao žuti karton. Ovo je prvi žuti karton u utakmici.

34. minut - Rider je prošao po desnoj strani, ušao je u kazneni, ali njegov pokušaj dodavanja na petercu je presekao Donaruma. Još jednom rutina golmana Italijana.

32. minut - Rodrigez je pokušao sa 20-ak metara, ali lopta odlazi preko gola Donarume.

25. minut - Na drugoj strani, Kjeza je izbacio dvojicu čuvara, šutirao sa 12-13 metara, ali je izblokiran! Korner za Italiju.

24. minut - Kakva odbrana Donarume, u situaciji jedan na jedan sa Embolom. Iskosa sa leve strane, gađao je dalji ugao, ali se kao mačka bacio golman PSŽ-a. U nastavku akcije, opet se odbranili Azuri.

23. minut - Bastoni u svom kaznenom seče pas.

19. minut - Slobodan udarac sa 27 metara. Dobro ubacivanje, ali Di Lorenci ne uspeva da zahvati loptu. Da je "uhvatio" volej bila bi to velika opasnost po Zomera.

17. minut - Kjeza ne stiže loptu koja mu je poslata, beži u gol-aut. Na drugoj strani, Donaruma lako hvata loptu, istrčava na vreme.

14. minut - Centaršut sa leve strane, ali lako hvata loptu Donaruma na daljoj stativi.

10. minut - Povredio se Barela posle duela sa Frojlerom, pitanje je da li će moći da nastavi utakmicu. Deluje kao da je reč o zadnjoj loži.

4. minut - Vargas centrira sa levog boka na peterac, ali Bastoni glavom u padu šalje loptu u aut.

18.00 - Počelo je! Švajcarci u crvenom, Italijani u plavom.

Tanjug/AP Photo/Matthias Schrader

17.42 - Podsetimo, Švajcarci su bili i kažnjeni od strane UEFA.

17.14 - Ko bude uspešniju u ovom okršaju u četvrtfinalu ide na boljeg iz meča Engleska - Slovačka.

17.05 - Poznate su i startne postave koje su izveli selektori Murat Jakin i Lučano Spaleti.

Švajcarska: Zomer - Šer, Akanđi, Rodrigez - Ebišer, Frojler, Džaka, Rider - Vargas, Embolo, Endoje.

Italija: Donaruma - Di Lorenco, Mančini, Bastoni, Darmijan - Kristante, Fađoli, Barela - Kjeza, Skamaka, El Šaravi.

17.00 - Sudija je Šimon Marčinjak iz Poljske.