Kraj za Srbiju! Posle 24 godina čekanja i nule sa Dancima, Orlovi idu kući! (FOTO/VIDEO)

25.06.2024

22:53

2

Ponovo je kapiten Dušan Tadić počeo meč sa klupe, ali je šansu dobio u 46. minutu

Copyright Tanjug/AP Photo/Matthias Schrader

Fudbaleri Srbije eliminisani su sa Evropskog prvenstva u Nemačkoj, pošto su poslednji u grupi C sa samo jednim bodom. U meču sa Dancima, u kojem smo imali imperativ pobede bilo je 0:0, a bez golova je bilo i u drugom meču naše grupe, između Slovenije i Engleske.

Tako da je poredak sledeći, Englezi imaju pet, Danska i Slovenije po tri boda, a Srbija samo dva. Na učešće na kontinentalnom šampionatu čekali smo 24 godine, i sada smo ga završili posle tri utakmice.

Podsetimo, od Engleza smo izgubili 1:0, dok smo sa Slovencima odigrali 1:1. I onda je usledio ovaj remi bez golova. Za kraj čete selektora Dragana Stojkovića Piksija.

Stojković je iznenadio startnom postavom, pošto je počeo samo jedan klasičan napadač Aleksandar Mitrović, kao i Srđan Mijailović. Takođe, na klupi je bio i Dušan Tadić. Prvo poluvreme je bilo u znaku Danaca, pošto je statistika bila na njihovoj strani. Ali i dešavanja na terenu, pošto nismo imali nijedan šut na gol.

Na drugoj strani, udarac kapitena Kristijana Eriksena sa dvadesetak metara u korner je skrenuo Predrag Rajković. U 28. i 30. minutu francuski sudija je pokazao žute kartone Dancima Jonasu Vindu i Mortenu Hjumlandu.

U poluvremenu, Stojković je uveo Dušana Tadića i Luku Jovića umesto Lazara Samardžića i Nemanje Gudelja. U 54. minutu poništen je gol Srbije, odnosno autogol Joakima Andersena, zbog ofsajda Luke Jovića u začetku akcije

Onda je u 68. minutu umesto Ivana Ilića u igru je ušao Dušan Vlahović, pa je Srbija krenula na sve ili ništa. Od 75. minuta zaigrao je Filip Mladenović umesto Mijailovića.

Izglednu šansu za Srbiju nije iskoristio Mitrović u 81. minutu, ali nije bio precizan iskosa sa 15 metara. U 83. minutu Mitrović je povučen sa leđa za dres, na petercu, ali ne samo da nije reagovala VAR soba, već je napadač Srbije dobio žuti karton.

Lukića je u 87. minutu zamenio Sergeja Milinković-Saviću. Upravo je Milinković-Savić imao šansu u 90+3. minutu, ali je loše šutirao sa ivice šesnaesterca.

Ali ta inicijativa nije iskorišćena.

Blog uživo

Drugo poluvreme

Kraj utakmice i kraj za Orlove na EURO 2024.

90. minut+4 - Hvata Šmajhel i loptu posle centaršuta Tadića. Faul u napadu Pavlović.

90. minut+2 - Tadić do Sergeja, koji sa 15-ak metara pokušava. Preslabo, brani Šmajhel. Doduše nije najsigurniji, ali promene rezultata nema.

Igraće se još pet minuta. Toliko nade za naš tim.

89. minut - Vlahović glavom posle centaršuta Sergeja, ali preko prečke.

88. minut - Izlazi Eriksen koji dobija ovacije, a ulazi Poulsen.

87. minut - Lukić izlazi, Sergej Milinković-Savić.

86. minut - Mele centrira, traži Dolberga na drugoj stativi. Ali samo korner.

83. minut - Ponovo Mitrović oboren u petercu, posle povlačenja. Traži penal, Leteksije mu pokazuje žuti karton zbog protesta.

81. minut - Vlahović ulazi u kazneni Danaca, odlaže do Mitovića koji gađa dalji ugao Šmajhela, Pored gola ide lopta. Izgledna prilika, ali gola nema.

78. minut - Mitrović pao u kaznenom Danske. Gleda se snimak. Našem napadaču ukazana pomoć posle udarca u stomak. Nastavljen je meč.

77. minut - Nove izmene u Danskoj. Dilejni i Kristijansen umesto Hjulmanda i Baha.

73. minut - Mladenović umesto Mijailovića.

72. minut - Dolberg skače, ali je u skoku odgurnut. Traži penal, ali sudija Letsksije pokazuje da se igra nastavi. Penala nema.

70. minut - Mijailović po desnoj strani. Ali posle centaršuta, lopta ide u korner. Tadić izvodi, ali Vestergard izbacuje loptu.

68. minut - Vlahović umesto Ilića. Sve karte na napad bacio je selektor Srbije.

65. minut - Lopta pogađa Lukića i novi korner za Dance. Eriksen sa desne strane. Brani Rajković pokušaj glavom Vestergarda koji je bio usamljen. Srećom, nedovoljno jako, a i naš golman je bio dobro postavljen.

62. minut - Hjulmand sa 20-ak metara, ali visoko, visoko preko gola.

59. minut - Nova izmena kod Danaca. Hojlund izlazi, ulazi Dolberg.

54. minut - Šteta! Joviću je poništen gol. Razlog je ofsajd.

Tadić do Jovića, koji se dobro gradio, ali je bio za pola koraka ispred svog čuvara. Loptu je na kraju u svoju loptu poslao Anderesen.

Malo se proveravala odluka, ali je posle konsultacija sa VAR sobom odlučeno je. Napadač Milana ipak (za sada) nije dao drugi gol za Srbiju na ovom šampionatu.

Tanjug/Nemanja Jovanović

51. minut - Novi korner Danaca posle pokušaja Skov Olsena. Branimo se zahvaljući intervenciji Mitrovića.

49. minut - Prvi korner za Srbiju. Brane se Danci.

48. minut - MIjailović interveniše posle centaršuta sa desne strane. Mada je lopta lako prošla kroz naš kazneni.

47. minut - Vestergard uklizava i izbija loptu Mitroviću koji je bio u izglednoj poziciji.

46. minut - Tadić umesto Samardžića, Jović umesto Gudelja. Kod Danaca Skov Olsen umesto Vinda.

U nastavku će igrati i Tadić i Jović. Biće izmena i kod Danaca.

Prvo poluvreme

U ovom trenutku, u oba meča grupe nema golova. Tako da je "status kvo", pa je naš nacionalni tim i dalje na poslednjem mestu.

Danci imaju 57 odsto poseda, kao i pet pokušaja, od kojih su dva u okvir gola. Naš tim nije pokušao nijednom.

Danci takođe imaju pet kornera, a mi nijedan.

Kraj prvih 45 minuta

45. minut+1 - Loš pas Veljkovića. Ide u aut, Stojković nezadovoljan. Ostaje da vidimo koje će promene da napravi.

Igra se još minut

45. minut - Mitrović je u ofsajdu.

43. minut - Mitrović samo na kratko prima loptu na desetak metara od gola Šmajhela: Na kraju aut za nas, ali Vestergard interveniše.

41. minut - Rajković hvata loptu posle centaršuta sa desne strane.

39. minut - Prilika za Dance, posle prodora sa desne strane, ali Vind se malo kliza i loše zahvata loptu. Šutira preko gola, tako da smo u ovom trenutku imali dosta sreće.

33. minut - Mijailović interveniše ispred Melea.

32. minut - Novi šut u okvir gola Rajkovića, ali naš golman brani.

31. minut - Faul u napadu nad Ilićem i to na 20-ak metara od gola Rajkovića. Hjulmand zbog neopreznog starta dobija žuti karton. Leteksije lako deli kartone večeras.

Tanjug/AP Photo/Matthias Schrader

29. minut - Centaršut na Mitrovića, ali lopta je izbačena u polje.

28. minut - Vind faulira Pavlovića i dobija žuti karton.

23. minut - Faul nad Rajkovićem. Vind je ubacio loptu iza gol linije, ali gola nema.

Tanjug/AP Photo/Ariel Schalit

22. minut - Eriksen sa 20-ak metara, ali brani Rajković uz dosta muke. Lopta je išla u donji ugao. Novi korner za Dance.

Posle gužve, Lukić uspeva da izbaci glavom u korner. Mnogo konfuzije u našoj odbrani.

19. minut - Opet Eriksen izvodi. Sada na drugu stativu, ali Rajković bez većih problema hvata loptu.

18. minut - Mele ide na Mijailovića koji izbacuje loptu u korner. Gudelj skače i novi udarac iz ugla.

16. minut - Na drugoj stativi Bah se baca i pokušava glavom. Ali pored gola, Danci traže penal zbog navodnog povlačenja.

15. minut - Mitrović ne može sam. Kreće ka golu Danske, ali gubi loptu na ivici kaznenog.

11. minut - Prejaka lopta Lukića za Živkovića. Ne stiže pas po levoj strani. Lopta je za Šmajhela.

6. minut - Visok presing Srbije, ali Šmajhel se snalazi i ispucava loptu.

5. minut - Slobodan udarac za Dance, sa 25 metara. Uigrana akcija, Rajković brani šut koji ide po zemlji, ali ubrzo Leteksije pokazuje da je faul u napadu.

Tanjug/AP/Ariel Schalit

4. minut - Milenković dobija žuti karton zbog povlačenja Hojlunda.

3. minut - Hojlund pravi faul u napadu nad Pavlovićem.

21.00 - Počelo je! Danci izvode prvi udarac.

20.54 - Intoniraju se himne. Prvo "Bože pravde".

Printscreen/Arena sport

20.52 - Srbija u beloj, Danska u crvenoj opremi.

20.46 - Još jednom pogledajte susret Đokovića i Stojkovića.

20.36 - Sa razglasa se čuje "Marš na Drinu".

20.24 - U isto vreme počeće drugi duel naše grupe, između Engleske i Slovenije. Možete da pratite u tekstualnom prenosu na našem portalu.

20.17 - Mada to svi već dobro znaju. Još jedno da vas podsetimo na poredak u grupi C, Englezi imaju četiri, Danci i Slovenci po dva boda, a Srbija jedan.

20.01 - Pogledajte i kakav je konačan rasplet u grupi D.

19.56 - Kao što se vidi, Dragan Stojković Piksi je napravio tri iznenađenja. Među starterima nema Dušana Tadića i Sergeja Milinkovića-Savića, a starter je igrač Crvene zvezde Srđan Mijailović.

Takođe, meč ćemo početi sa samo jednim klasičnim napadačem, Aleksandrom Mitrovićem. Pošto Tadić nije među starterima, Mitrović će biti kapiten.

Poznate su i startne postave

Danska: Šmajhel - Andersen, Kristensen, Vestengard - Bah, Hojberg, Hjulmand, Meve - Eriksen - Hojlund, Vind.

Srbija: Rajković - Veljković, Milenković, Pavlović - Mijailović, Ilić, Gudelj, Živković - Samardžić, Lukić - Mitrović.

Printscreen/UEFA

Sudi Francuz

19.46 - Sudija će biti Francuz Fransoa Leteksijer.

19.40 - Novak Đoković je stigao u Minhen da bodri fudbalere Srbije protiv Danske, potvrđeno je Tanjugu.

Đoković je na odlučujući meč "orlova" za plasman u nokaut fazu došao direktno iz Londona, gde je prethodnih dana počeo da trenira u pokušaju da se spremi za igranje na Vimbldonu.

19.38 - Očekujemo i da budu objavljene startne postave.

18.51 - Fudbalere će uživo bodriti i vaterpolisti Srbije. Zajedničku fotografiju sa Marijenplaca objavio je Dimitrije Rističević.

Printscreen/Instagram/dimitrije_risticevic1

18.25 - U ovim trenucima igraju Holandija i Austrija, odnosno Francuska i Poljska.

18.20 - Dušanu Vlahoviću je njegov Juventus poželeo sreću u meču sa Dancima.

17.53 - I Ana Ivanović daje podršku Orlovima.

17.35 - Na ulicama Minhena došlo je do sukoba navijača Srbije i policije.

Sukob je počeo kad je nemačka policija uhapsila jednog srpskog navijača, posle čega je došlo do kratkotrajne tuče dve strane.

Ka nemačkim policajcima su poletele flaše, a oni su odgovorili biber sprejom, ali se ipak na kraju sve brzo smirilo, pa je izbegnuta tuča većih razmera.

16.49 - Vezista reprezentacija Danske, Pjer-Emil Hojberguveren je da će njegov nacionalni tim nastaviti takmičenje na Evropskom prvenstvu u Nemačkoj.

- Jedva čekamo taj početak meča sa Srbijom, znamo da će biti težak meč sa mnogo emocija. Srbija će svakako imati glasnu podršku, ali ono što se dešava između nas i danskih navijača koji dolaze da nas prate je prava ljubavna priča. Ne želimo da se to završi - rekao je Hojberg.

16.18 - Kao što znate, utakmica će biti odigrana u Minhenu. Tako da je poruka dobrodošlice stigla od košarkaške sekcije Bajerna, za koju igra i Vladimir Lučić.

- Dobrodošli u Minhen i u grad Vladimira Lučića, dragi navijači Srbije. Uživajte u večerašnjoj utakmici Danska - Srbija - stoji u objavi Bavaraca.

Na ovoj objavi se FSS i zahvalio.

13.27 - Pred meč Srbije i Danske izbegnuta je jedna tragedija, a dvojica navijača našeg rivala, na ulici su reanimirali Nemca.

12.25 - Navijači Srbije su već okupirali centar Minhena i sa velikim optimizom očekuju duel sa Danskom. U ranim jutarnjim satima su krenuli da se okupljaju na trgovima u Minhenu i da zaposedaju kafiće i pabove, a nije izostala ni pesma.

Čuju se popularni patriorski hitovi kao i prethodnih dana i viore brojne zastave.

To sve nagoveštava da će naša selekcija ponovo imati veliku podršku kao i protiv Slovenije kada je bilo oko 30 hiljada srpskih navijača na tribinama Bajernovog stadiona.

- Nemački Bild je radio na interesantnom istraživanju i došao do zaključka da je Srbija šampion, ali ne u fudbalu!

- Danac srpskog porekla Bora Živković, analizirao je večerašnji susret i istakao da su orlovi razočarani pred meč odluke.

- Fudbaleri imaju veliku podršku, Minhen su stigli i Zoran Laković i Predrag Mijatović

Srbija nema lak posao i mora da napadne od prvog trenutka. Pobeda orlove gotovo sigurno vodi u drugu rundu, dok nakon remija slede kalkulacije. Danci su u znatno lakšoj situaciji, a njihov selektor Kasper Hjulmand je najavio borbu za tri boda.

- Želimo da na kraju utakmice pevamo i slavimo, to je ono što želimo. Znamo da će nam nerešen rezultat biti dovoljan za dalje, ali mi ćemo igrati meč sa željom da dobijemo. Koristićemo sve prilike da napadnemo. Želimo da damo gol i, iako će biti jako teško, znamo da je to moguće. Mi igramo da bismo pobedili - rekao je Hjulmand.