Uspavanka u Kelnu: Englezi i Slovenci igrali za sebe i protiv Srbije!

22:51

0

Jedna od najlošijih utakmica na EURO

Copyright Tanjug/AP/Thanassis Stavrakis

Fudbaleri Engleske i Slovenije remizirali su 0:0 u meču trećeg kola grupe C Evropskog prvenstva u Nemačkoj. Ovaj rezultat obezbedio je Gordom Albionu prvo mestu u grupi, dok su popularni Zmajčeki treći, a to je dovoljno za plasman u nokaut fazu takmičenja.

Gledali smo vrlo monotono prvo poluvreme, nijedna ekipa nije htela previše da rizikuje i kao da su osluškivali vesti sa meča Srbije i Danske gde se takođe ništa specijalno nije dogodilo u prvih 45. minuta.

U nastavku susreta gledali smo identičnu situaciju. Rezervisano su igrale obe ekipe, utisak je bio kao da se igrala prijateljska utakmice, a ne odlučujuća za plasman u osminu finala. Kako je vreme odmicalo tako je ritam padao, a 0:0 sa meča Orlova odgovarao je svima u grupi, osim, logično, našoj reprezentaciji.

Na kraju, poredak u grupi C je sledeći: Engleska je prva sa 5 bodova, Danci i Slovenci imaju po 3, ali skandinavska selekcija je završila kao drugoplasirana zbog manje dobijenih žutih kartona. Srbija je poslednja sa dva boda.

Blog uživo:

94. minut - Kraj utakmice! Engleska - Slovenija 0:0.

90. minut - Igraće se još 4 minuta.

84. minut - Englezi krecu u ofanzivu! Trent Aleksandar Arnold je u igri. As Liverpula je zamenio Tripijea.

75. minut - Legendarni Iličić je zamenio Šeška.

72. minut  - Nova javna opomena! Bijol je sa dve ruke uhvatio Kejna. Napadač je na oko 23 metara od gola Oblaka.

71. minut - Kol Palmer menja Bukaju Saku.

68. minut - Žuti karton za Gueija. Štoper Engleske je nepropisno oborio Šporara.

62. minut - Prodisali su Slovenci. Ponovo gledamo "mrtvu" utakmicu.

55. minut - Ponovo su Englezi ubacili u brzinu više.

51. minut - Tripije je izveo korner sa leve strane, ali uzbuđenja nije bilo.

46. minut - Kobi Maino je zamenio nevidljivog Konora Galagera.

Počelo je drugo poluvreme!

45. minut - Kraj prvog poluvremena! Engleska - Slovenija 0:0

40. minut - Novo uzbuđenje ispred gola Slovenije. Odličano je centrirao Tripije, ali Kejn je bio kratak.

35. minut - Foden je ponovo bio u centru pažnje! Ofanzivac Engleske je lepo izveo slobodan udarac sa 25 metara - Oblak rutinski hvata loptu.

31. minut - Kejn je konačno zapretio! Kapiten Engleske je pucao glavom posle kornera - nije to bio pokušaj koji bi ugrozio Oblaka.

22. minut - Žuti karton za Janžu nakon starta nad Sakom.

20. minut - Saka je postigao pogodak nakon odlične timske akcije. Međutim, asistent Foden je bio u ofsajdu.

18. minut - Oštar centaršut Janže završava pored desne stative Pikforda.

15. minut - Englezi imaju terensku inicijativu. Ostrvljani ne mogu da probiju dupli blok Zmajčeka.

10. minut - Foden je imao dobru situaciju sa leve strane terena. Želeo je as Mančester sitija da uposlo Saku, ali ofsajd!

5. minut - Prva pretnja na meču! Petar Stojanović je glavom proigrao Benjamina Šeška, međutim, slab je to bio pokušao napadača Slovenije.