Lud završetak u grupi A: Nemci nisu dali tron Švajcarcima, Mađari šokirali Škote (FOTO/VIDEO)

22:58

0

Fudbaler Mađarske je bio u nesvesti posle sudara sa golmanom Škota

Copyright Tanjug/AP Photo/Themba Hadebe

Prvi su i krenuli, prvi su i završili. Utakmicama Švajcarske i Nemačke, odnosno Škotske i Mađarske okončano je takmičenje u grupi A Evropskog prvenstva. Tako da znamo i konačan poredak.

Nemci i Švajcarci su odigrali nerešeno 1:1, a Mađari su bili bolji od Škota, rezuultatom 1:0. Tako su ovaj deo takmičenja Nemci završili kao prvi, sa sedam bodova, Švajcarci su drugi sa pet i oni sigurno idu u osminu finala.

Mađari su na trećem mestu sa tri i sada mogu da se nadaju plasmanu dalje, dok su Škoti sa jednim bodom okončali takmičenje na šampionatu u Nemačkoj. Naši severni susedi će morati da sačekaju kraj grupne faze da bi saznali da li će igrati u osmini finala kao jedna od četiri najbolje trećeplasirane selekcije. Ako se to desi, igrali bi ili protiv Španije ili protiv Portugala.

Nemačka će u osmini finala igrati protiv drugoplasiranog iz grupe C u kojoj je i Srbija 29. juna u Dortmundu od 21 čas, dok će Švajcarska istog dana u Berlinu od 18 časova igrati protiv drugoplasiranog iz grupe B (Italija ili Hrvatska).

U duelu Švajcarske i Nemačke, u Frankfurtu "panceri" Julijana Nagelsmana su se "igrali sa živcima" navijača. Mada su poveli golom, Roberta Andriha u 17. minutu, Ipak, zbog prethodnog prekršaja, sudija Danijele Orsato je poništio gol. Onda, u 28. minutu, Dan Ndoj je doveo "četu" Murata Jakina u prednost.

Čuvali su je sve do drugog minuta sudijske nadoknade koja je trajala četiri minuta, mada im je gol u 84. minutu poništen. Ruben Vargas je bio u ofsajdu, pre nego što je prebacio Manuela Nojera. Kazna je stigla u drugom minutu nadoknade, kada su rezervisti David Raum i Niklas Filkrug bili u glavnoj ulozi. Jedan je asistirao, a drugi dao gol za vraćanje Nemačke na čelo grupe A.

I u duelu Mađara i Škota, čovek odluke je bio rezervista. Kevin Čobot je realizovao kontranapad i asistenciju Rolanda Šalaija.

Nadoknada meča je bila dugačka jer je u 69. minutu napadač Mađarske Barnabas Varga pao u nesvest posle sudara sa golmanom Škotske Angusom Ganom

Dešavanja iz Štutgarta i Frankfurta mogli ste da pratite na našem portalu u tekstualnom prenosu iz minuta u minut.

Blog uživo:

Drugo poluvreme

Kraj je i u ovom meču.

90. minut+10 - GOL za Mađare! Čobot strelac za 1:0.

Igraju još Mađari i Škoti.

Kraj meča Švajcarska - Nemačka. Rezultat je 1:1.

90. minut+2 - GOL! Filkrug i Nemačka dolazi do 1:1 u samoj završnici. Sada su Nemci prvi, a Švajcarci drugi u grupi.

Asistencija se piše Raumu.

Mađari i Škoti igraće još deset minuta nadoknade. Nemci i Švajcarci još četiri.

86. minut - Čobot i  Z. Nagi na terenu, izaši Bola i Kerkez, Morgan umesto Robertsona.

84. minut - Ipak nije 2:0 za Švajcarce. Vargas je prebacio Nojera, ali Orsato pokazuje da je bio ofsajd.

83. minut - Nove izmene kod Škota. Kristi i Meklin na terenu, izlaze Gilmor i Ralston.

82. minut - Slobodan udarac za Nemce sa leve strane. Boksuje Zomer, lopta dolazi do Sanea koji hvata volej, ali je neprecizan.

76. minut - Nagelsman menja. Sane i Filkrug umesto Virca u Musijale.

76. minut - Izmene u Škotskoj, Armstrong i Šenklend umesto Mekgina i Adamsa.

74. minut - Sudija Teljo kaže da nema penala za Mađare.

Izmene kod Mađara. A. Šalaj i Adam umesto Dardaja i pomenutog Varge.

Životna drama u duelu Mađara i Škota

70. minut - Užasna slika ispred gola Škotske. Golman Gan je u pokušaju da interveniše naleteo pokupio Vargu. Fudbaler Mađarske je pao na travu i ne pomera se, navijači na tribinama se hvataju za glavu.

67. minut - Džaka grubo faulira Musijalu i dobija žuti karton. Haverc je pokušao glavom, ali je lopta preletela prečku gola Zomera.

65. minut - Trostruka promena u Švajcarskoj. Ulaze Vargas, Amdouni i Duah. Izašli Rider, Ndoje i Embolo. Kod Nemaca, Bejer umesto Andriha.

63. minut - Raum preko gola.

61. minut - Promene i u Nemačkoj. Izlaze Ta i Mitelštad. Na terenu su Šloterbek i Raum.

61. minut - Izmena u Mađarskoj. Nagi umesto Stajlsa.

60. minut - Korner za Nemce sa leve strane. Zomer boksuje.

57. minut - Ta opet pravi faul. Već ima žuti karton, ali mu Orsato oprašta.

55. minut - Kros sa ivice kaznenog prostora, ali pored gola. Zomer je ostao ukopan, ali je imao sreće.

Tanjug/AP/Themba Hadebe

50. minut - Teljo veoma "aktivan". Daje novi žuti karton, sada Mektomineju. I on propušta sledeći meč, ako ga bude.

Tanjug/AP/Ariel Schalit

50. minut - Posle maestralnog pasa Virca, šutira Musijala, brani Zomer, ali Gundogan neprecizan posle odbijene lopte.

49. minut - Šalaj je pokušao iz okreta, ali je Gan bio na mestu. Prva ozbiljnija šansa u duelu Mađara i Škota.

47. minut - Kakav pas Embola za Vidmera koji se kliza u kaznenom Nemaca.

Nije bilo izmena ni u jednom ni u drugom meču.

Prvo poluvreme

Kraj prvih poluvremena u Štutgartu i Frankfurtu.

44. minut - U duelu Škota i Mađara novi žuti karton. Šefer ga dobija zbog grubog starta.

Tanjug/AP/Antonio Calanni

41. minut - Orbanov pokušaj glavom, ali pogađa okvir gola, posle "slobodnjaka" Soboslaja.

38. minut - Ta pravi faul i Orsato mu pokazuje žuti karton. Previsoko skače i opravdano dobija karton, mada traži objašnjenje od Italijana. Ta će propustiti narednu utakmicu zbog kartona.

31. minut - Nova šansa za Švajcarsku. Zamalo Ndoje za 2:0. Lopta prolazi pored desne stative, Nojer nemoćan, ali ipak srećan.

28. minut - GOL! Ndoje je strelac i Švajcarska vodi sa 1:0. Ovo mu je prvo gol u 14. utakmici u nacionalnom dresu.

Ndoje posle centaršuta Frojlera sa leve strane. Uleće na peterac i daje gol Nojeru. Dilema da li je ofsajd, ali sada nema poništavanja. Ni snimak se ne gleda. Sada su Švajcarci prvi u grupi.

26. minut - Teljo pokazuje Mađaru Orbanu žuti karton.

25. minut - Ndoje dobija žuti karton zbog faula nad Ridigerom na sredini terena.

19. minut - Ipak nema pogotka. VAR sistem poništava gol, Bilo je kontakta između Musijale i Ebišera. Orsato kaže posle gledanja snimka da nema penala zbog prekršaja.

18. minut - Argentinac Teljo daje žuti karton Stajlsu, igraču Mađarske.

17. minut - GOL! Tačnije golčina Andriha.

Mitelštad, ali Vidmer reaguje. Na ispucanu loptu na 25 metara "reaguje" Andrih. Zomer je savladan, ali je i loše reagovao.

13. minut - Za sada nema važnijih detalja u meču Škota i Mađara.

12. minut - Haverc pada u kaznenom, traži penal, posle dva duela, ali Italijan Orsato pokazuje da se igra nastavi.

10. minut - Svi nemački igrači na polovini Švajcarske.

3. minut - Pokušava Haverc posle izvođenja kornera Krosa, ali živu loptu hvata golman Švajcarske Zomer.

2. minut - Musijala ka Gundoganu, loš prijem, pa je Šer imao vremena da izbaci loptu u korner.

21.00 - Počinje! Nemci u beloj, Švajcarci u crvenoj opremi. Škoti u plavoj, Mađari u beloj.

20.55 - Intoniraju se nacionalne himne.

20.53 - Jedan podatak vezan za Manuela Nojera. Nemačkom čuvaru mreže ovo će biti 18. nastup na kontinentalnim prvenstvima čime će se izjednačiti sa Bastijanom Švajnštajgerom, suprugom Ane Ivanović, na vrhu reprezentativne liste.

20.51 - Jasno je da duel "pancera" i "sajdžija" ima status derbija kola, ali ćemo podjednako pratiti i deševanja u okršaju naših severnih suseda i Škota.

20.20 - Pogledajte i nekoliko fotografija uoči meča Nemačke i Švajcarske. Kao i uoči duela sa Mađarske i Škotske. Navijači su se baš potrudili.

19.56 - Poznati su i starteri u oba meča.

Evo kako izgledaju početnih po izboru Murata Jakina i Julijana Nagelsmana.

Švajcarska: Zomer - Šer, Akanđi, Rodrigez - Vidmer, Frojler, Džaka (k), Ebišer - Ndoje, Rider, - Embolo.

Nemačka: Nojer - Kimih, Ridiger, Ta, Mitelštad - Andrih, Kros - Musijala, Gundogan, Virc - Haverc.

Printscreen /UEFA

A ovako u okršaju Stiva Klarka i Marka Rosija.

Škotska: Gan - Ralston, Hendri, Henli. Mekena, Robertson (k) - Mekgin, Gilmor, Mekgregor, Mektominej - Adams.

Mađarska: Gulač - Botka, Orban, Dardai - Bola, Stajls, Šefer, Kerkez - Šalaj, Soboslaj - Varga.

19.30 - Mečeve možete da pratite i na Premiumu 1 i 2 TV Arena sport

19.25 - Oba duela će početi u 21 čas. Škoti će biti formalni domaćini u Štutgartu, a sudija će biti Fakundo Teljo iz Argentine.

Iako su Nemci organizatori šampionata, "na papiru" će biti gosti, a meč će voditi Italijan Danijele Orsato.