Remi u Hamburgu: Hrvatska gubila, pa vodila, Albanci izjednačili u sudijskoj nadoknadi!

19.06.2024

16:56

0

Drama na Volksparku trajala do poslednje sekunde

Copyright Tanjug/AP/Ebrahim Noroozi

Fudbaleri reprezentacije Hrvatske i Albanije remizirali su 2:2 (0:1) u prvom meču drugog kola grupe B Evropskog prvenstva u Nemačkoj.

Sa jasnom namerom su izašli Albanci na teren stadiona Volkspark. Prepustili su inicijativu Hrvatskoj, a svoju šansu su čekali iz kontranapada. Međutim, do prednosti su stigli u 11. minutu nakon organizovanog i smirenog napada. Lopta je došla do Jasira Asanija koji je uputio odličan centaršut sa desne strane, Ćazim Laci je bio najviši u skoku - matiran je Dominik Livaković. Vatreni su imali terensku inicijativu, ali bez konkretnih šansi. Mogli su crno-crveni da dupliraju svoju prednost u 31. minutu kada je Krstijan Aslani imao odličnu priliku. Vezista Intera je gađao desni donji ugao - Livaković je ovoga puta bio na visini zadatka.

Istu pesmu gledali smo i početkom drugog poluvremena, ali sve se promenilo za samo 120 sekudni. Prvo je u 74. minutu izjednačio Andrej Kramarić, a u 76. potpuni preokret doneo je rezervista Klaus Đasula koji je pogodio sopstvenu mrežu.

Međutim, kada su Hrvati počeli da slave trijumf usledio je hladan tuš. Đasula je u petom minutu sudijske nadoknade pogodio iz kaznenog prostora za 2:2. Na idealan način se iskupio za autogol.

Poslednju utakmicu u grupnoj fazi Hrvatska igra protiv Italije, dok će Albanija svoju snagu odmeriti sa Španijom. Oba meča na programu su 24. juna od 21 čas.

Ukoliko žele da se plasiraju u eliminacionu fazu, obe reprezentacije moraju da pobede, ali biće to prilično teško.

95. minut - Đasula se iskupio za autogol. Pogodio je vezista Darmštada za 8 metara desni ugao gola Livakovića - 2:2.

90. minut - Igraće se još šest minuta.

90. minut - Bila je Albanija blizu izjednačenja, ali Livaković je ponovo spasio Hrvate. Ovaj put osujetio je pokušaj Bajramija.

84. minut - Baturina i Sosa menjaju Perišića i Kramarića.

83. minut - Vatreni su preuzeli kontrolu igre. Albancima kao da je "voda ušla u uši".

76. minut - Preokret Hrvata za samo dva minuta - 2:1! Đimšiti je blokirao udarac Sučića, ali lopta pogađa Đasulu, autogol rezerviste.

74. minut - Gol za Hrvatsku! Andrej Kramarić je strelac - 1:1. Pogodio je iskusni napadač sa 10-tak metara.

70. minut - Prva izmena u Albaniji. Strelca gola Lacija menja Đasula.

69. minut - Ante Budimir menja Bruna Petkovića.

63. minut - Konačno smo videli nešto i od Albanaca. Aslani preti sa 20-tak metara - direktno u Livakovića.

58. minut - Šutalo je u prilici nakon dobro izvedenog kornera Modrića. Sa samo metar od gola uspeo je da prebaci prečku.

54. minut - Umalo da Kovačić iznenadi Strakošu. Udarac iskusnog veziste je zakačio Đimšitija međutim čuvar mreže Brentforda je bio skoncentrisan.

50. minut - Kao da smo prizvali šansu! Sučić je opalio sa distance, Strakoša je odlično intervenisao.

50. minut - Ista slika i u nastavku utakmice. Hrvati imaju veći posed lopte, ali bez konkretnog učinka.

46. minut - Dvostruka promena u Hrvatskoj. Majera i Brozovića menjaju Sučić i Pašalića.

Počelo je drugo poluvreme!

45. minut - Kraj prvog poluvremena! Hrvatska - Albanija 0:1

45. minut - Ponovo je Livaković na visini zadatka. Golman Fenerbahčea je lepo paradom osujetio Manaja.

43. minut - Juranović je želeo da uposli Majera koji se nalazi u kaznenom prostoru. Uspeo je u tome bek Hrvatske, ali njegov saigrač je loše gađao glavom.

37. minut - Novi pokušaj Hrvata nakon prekida. Defanzivci rutinski rešavaju centaršut.

31. minut - Fenomenalna prilika za Albance! Izašao je Aslani 1 na 1 sa Livakovićem koji sjajno brani.

29. minut - Hisaj je naleteo na jednu ničiju lopu. Uhvatio je igrač Lacija volej sa ivice šesnaesterca, prilično loše.

26. minut - Lovro Majer je centrirao sa leve strane, Petković glavom šutira visoko preko prečke.

20. minut - Brozović je pokušao sa 18 metara, udarac veziste je završio pored desne stative.

15. minut - Bajrami je sa levog krila zalomio unutra, ušao u kazenni i opalio - pored gola.

11. minut - Albanija je stigla do prednosti - 1:0. Strelac je Ćazim Laci. Odlično je centrirao Asani,a Laciju je ostao lakši deo posla.

6. minut - Imali su Hrvati udarac iz ugla, međutim, loše je izgledala unapred pripremljena akcija.

1. minut - Bajrami je centrirao sa leve strane, ali Gvardiol je bio na mestu.

15.00 - Utakmica je počela!

14.40 - UEFA je sankcionisala albanskog novinara Arlinda Sadikua. On neće više izveštavati za Evropskog prvenstva, njemu je oduzeta akreditacija zbog provociranje srpskih navijača.

13.19 - Nema sumnje da će Albanci imati veću podršku sa tribina.