Debakl Hrvata na početku Eura! Trebalo je da bude derbi, ali ih Španija demolirala za poluvreme

15.06.2024

19:56

0

Autor: A. S.

Ispisana istorija na ovom meču

Luka Modrić i slavlje Španaca - Copyright Tanjug/AP

Fudbaleri Španije i Hrvatske igrali su derbi meč prve faze Evropskog prvenstva, ali ubedljiva pobeda crvene furije rezultatom 3:0, to ne pokazuje.

Prvih pola sata igre obećavali su neverovatnu utakmicu. Nakon što su opipali puls rivala, oba tima su krenula silovito, s tim što su Španci imali veću kontrolu lopte. I tako je bilo prvih 30 minuta igre, a onda je crvena furija preko kapitena Alvara Morate stigla do prednosti. Pogotku kapitena je prethodila sjajna asitencija Ruiza, koji je samo tri minuta kasnije povisio na 2:0.

U međuvremenu, između dva gola Španije, Kovačić je mogao da izjednači i odvede duel  u drugom smeru, ali je Simon tada bio uspešniji. Do kraja prvog dela igre, dok su Hrvati čekali na poslednji zvižduk sudije i pauzu, Lamar Jamal, najmlađi debitant na Evropskom prvenstvu u istoriji, je dodao do Karvahala, a iskusni španski fudbaler "bocnuo" loptu i poslao je iza leđa Livakovića, 3:0.

Španija se nije mirila sa samo tri gola u mreži rivala. Želela je neka mlada crvena furija ubedljiviju razliku, ali je ritam opao i kada je Alvaro Morata napustio teren, zbog povrede. Ta situacija, ali i izlazak Rodrija brinu Špance pred nastavak takmičenja.

Na drugoj strani, Hrvati su u 78. minutu smanjili razilku, ali je pogodak Bruna Petkovića poništen zbog ofsajda Perišića, pa u nastavku takmičenja moraju znatno bolje.

U okviru grupe B, večeras nas od 21 sat očekuje meč Italije i Albanije.

Blog uživo:

90. minut - Opao je ritam, očekivano. Čeka se samo na poslednji zvižduk sudije koji je usledio nakon pet minuta nadoknade, 3:0

86. minut - Još jedna povreda Španaca, Rodri mora iz igre

78. minut - Penal za Hrvate, Rodri je oborio Petkovića koji je bio u gotovo stoprocentnoj šansi. Vagalo se da li je ofsajd ili prekršaj, a nakon provere u VAR sobi, potvrđena je odluka glavnog arbitra. Šutirao je Petković, Simon odbranio glavom, ali je do lopte stigao Perišič i vratio do Petkovića, 3:1! Bunili su se Španci, vagao je sudija i proveravao, pa je VAR ponovo angažovan, Perišić je ipak bio u ofsajdu pre nego što je dodato Petkoviću. Poništen je gol, poništena je i nada kockastih

72. minut - Usporili su i Španci. Vrebaju iz kontre, čekaju da se prilika pojavi i ne jurišaju

64. minut - Morata je zbog povrede tražio izmenu, na drugoj strani teren su napustili Modrić i Kovačić

60. minut - Španci pritiskaju odbranu rivala

55. minut - Šta su sve Hravti promašili, neverovatno. Kovačić, pa Budimir, potom i Stanišić nisu uspeli. Španci slave Simona i Kukurelju

53. minut - Srljaju kockasti, Brozović je poklonio korner rivalu, ali Morata nije stigao do novog pogotka

Tanjug/AP

51. minut - Krenuo je Modrić, pa Kramarić, Gvardiol je šutirao, ali izblokiran. Bude se Hrvati, ali moraju što pre do pogotka ukoliko žele nešto više u ovom duelu. Sa druge strane, Španci mirno kontrolišu dešavanja na terenu i sve se pitanju

46. minut - Španci drže svoj nivo

Prvo poluvreme

45. minut - Gotovo je prvo poluvreme, Španci vode 3:0, da li je sve rešeno? Jamal je nakon kornera, prosledio loptu u peterac, a Karvahal je lagano sproveo u mrežu. Podbacila je defanzivna linija kockastih

44. minut - Majer i Livaković zajedničkim snagama čuvaju gol Hrvatske. Španci rešeni da u finišu poluvremena ponovo promene rezultat

Tanjug/AP

41. minut - Sjajna prilika za Hrvate, ali je u poslednjem trenutku, na stativi, zakasnio jedan igrač kockastih, pa se rezultat nije promenio

34. minut - Hrvati nisu stali, Brozović je šutirao, ali je Simon bio uspešniji. Ovaj susret već opravdao epitet spektakla

32. minut - Nokdaun za Hrvatsku, 2:0, Ruiz precizan uz dosta sreće, Hrvati šokirani

31. minut - Kovačić je na drugoj strani brzo bio u prilici da uzvrati, ali je šutirao nešto sporije, pa Simon nije bio u većem problemu da interveniše

29. minut - Prva prava prilika i Španci dolaze do prednosti. Ruiz je pronašao put lopti kroz defanzivnu liniju Hrvatske, a Morata je sam pred Livakovićem imao lak posao, 1:0

Tanjug/AP

26. minut - Modrića Španci odlično čuvaju. Gotovo da lopta ne dolazi do kapitena Hrvatske

22. minut - Hrvati sve opasniji. Španci moraju da se brane

17. minut - Fauliran je Majer po desnoj strani, prilika za Hrvate, ali nema opasnosti po gol Simona

15. minut - Preti i Hrvatska preko Kramarića i Budimira, potrajao je napad, ali je rezultat ostao isti, 0:0

10. minut - Fauliran je Morata, ali Španija nije zapretila iz slobodnog udarca. Livaković nije morao da interveniše

Tanjug/AP

7. minut - Španci imaju loptu u nogama, diktiraju tempo na sredini terena, kruže kako bi se dokopali kaznenog prostora rivala

3. minut - Španci prvi zapretili, Livaković već upisao intervenciju

Počinje meč, a Španci se mogu pohvaltii istorijom. Naime, Lamin Jamal je najmlađi igrač u istoriji evropskih prvenstava.