16:54

0

Prvo kolo, a već borba za plasman u drugu fazu

Ebišer - Copyright Tanjug/AP

Fudbaleri Švajcarske trijumfovali su u drugom meču grupe A na Evropskom prvenstvu u Nemačkoj nad selekcijom Mašarske sa 3:1 i tako se pokazali u najboljem svetlu na otvaranju šampionata.

Od duela u Kelnu se mnogo očekivalo, a to je i prikazano. Švajcarci su bolje ušli u meč, motivisanije, sa više želje, od starta kontrolisali loptu, i stigli do prednosti u 12. minutu. Ebišer je igrao maestralno u prvom delu meča, pa je sjajno uposlio novajliju Duu, a ovaj iskoristio zicer za 1:0. Rivali se nisu probudili nakon pogotka, već je ekipa Murata Jakina na najbolji način zatvorila prvo poluvreme, a Ebišer je nagrašen za sjajnu partiju, 2:0.

Međutim, drugo poluvreme je bilo priča sa sebe. Shvatili su Mađari da moraju na sve ili ništa, načinili nekoliko promena u sastavu, krenuli ofanzivnije i preko Varge, koji je bio i najkonstantnija pretnja, smanjili rezultat. Tada je krenula potpuno druga utakmica za naše severne komšije, ali njihovo sve ili ništa je rivalima ostavilo dovoljno prostora u kontrama, pa je Embolo u finišu prekinuo njihov nalet, presekao loptu i postavio konačnih 3:1.

Ovom pobedom, Švajcarci su jednom nogom u drugoj fazi, dok Mađari u narednom kolu imaju težak zadatak i meč sa Nemcima.

Blog uživo:

93. minut - Embolo za 3:1, Gulači ovog puta nije mogao ništa, lobovao ga je Švajcarac za potvrdu trijumfa

90. minut - Džaka je pokušao glavom, Gulači je sačuvao nadu Mađara. Švajcarci u nadoknadi promašuju za potvrdu pobede. I golman i defanziva su bili van igre, ali se rezultat nije promenio.

87. minut - Krenuli su Mađari na sve ili ništa i tako otovrili Švajcarcima kontru, ali je u situaciji dva na dva, napad rivala prekinut zaulom i žutim kartonom Orbana

Tanjug/AP

81. minut - Mađari sve opasniji, zamenjene su uloge na terenu, Švajcarska mora da se brani i čuva rezultat

71. minut - Probudili su se Mađari i krenuli znatno motivisanije nakon pogotka, međutim, u odbrani i dalje slabo reaguju.

66. minut - Mađarska se vraća! Soboslaj je centrirao, a Varga pokazao zašto ja najopasniji , glavom je matirao Somera. Tom prilikom, prevario je i Ebišera, koji je tako bacio senku na sjajnu partiju iz prvog dela meča

63. minut - Zicer za Vargu, ali je lopta prošla tik pored stative. Bila je ovo sjajna prilika da Mađari učine duel zanimljivijim

Tanjug/AP

56. minut - Slobodnjak za Soboslaja, ali je intervenisala odbrana Švajcaraca. Posed lopte raste na strani Mađara, ali Švajcarci kontrolišu sredinu terena

54. minut - Ponovo Vargas u dobroj prilici, ali je sada Gulači bio sigurniji. U odnosu na prvi deo meča, ništa se naročito nije promenilo

48. minut - Tek što je nastavljena utakmica, Dua je bio u novoj prilici, ali samo korner

46. minut - Promena u timu Mađarske, na terenu je Bola, iz igre izašao Lang

Prvo poluvreme:

45. minut - I dok su Mađari čekali na odmor, Švajcarci su preko Ebišera stigli do 2:0! Potpuno zasluženo. Istekla je i nadoknada vremena, Mađari mogu biti zadovoljni što je "samo" 2:0

40. minut - Prvi pokušaj Mađara u okvir gola rivala, ali je nakon intervencije Somera, sudija pokazao i na ofsajd

37. minut - Mađari jedva odolevaju. Potpuno su nadigrani, pitanje je trenutka kada će se promeniti rezultat

29. minut - Švajcarci su opasniji, gotovo da svaki prilaz kaznenom prosotru rivalu znači i pretnja i velika mogućnost da će se promeniti rezultat, pa Mađari mogu biti srećni što je samo 1:0.

20. minut - Ebišer je ukrao loptu na sredini terena, pa je Vargas bio sam pred golmanom Mađara, ali je čuvar mreže intervenisao u poslednjem trenutku.

Tanjug/AP

12. minut - Švajcarska vodi! Sjajnu loptu, kao na tacni Ebišer je uputio Dui, koji je u jedan na jedna situaciji, sa čuvarom na leđima, savladao Mađara. Linijski sudija je podigao zastavicu, pregledaj je snimak, ali je ubrzo i Slavko Vinčić pokazao na centar, 1:0

10. minut - Pri konkretniji napad Mađara, ali je lopta završila visoko iznad gola

5. minut - Mađari imaju loptu na sredini terena, ali Švajcarska je opasnija. Ponovo su lako, iz polu-kontre stigli do kaznenog prostora rivala

2. minut - Pokušaj Švajcarske, ali je nakon šuta sudija pokazao na ofsajd

15:00 - Počinje!

14.05 - Startne postave:

MAĐARSKA (3-4-3): Gulači - Lang, Orban, At. Salaj - Fiola, A. Nađ, Šefer, Kerkez - Soboslaj, Varga, R. Šalaj.

ŠVAJCARSKA (3-4-3): Zomer - Šer, Akanđi, Rodriges - Vidmer, Frojler, Džaka, Endoj - Ebišer, Dua, Vargas.

13.02 - Podsetimo, prvi meč grupe "A" odigran je sinoć. Na otvaranju Evropskog prvenstva domaćin Nemačka je ubedljivo savladala Škotsku sa 5:1.