Mitar uzeo duplu krunu i doveo Ronalda do očaja! Al Hilal posle drame osvojio Kup, Kristijano plakao kao dete! (VIDEO)

31.05.2024

23:31

0

Šampion Saudijske Arabije umalo prokockao već osvojen trofej. Odluka pala u penal seriji

Aleksandar Mitrović - Copyright Profimedia

Fudbaleri Al Hilala osvojili su duplu krunu u Saudijskoj Arabiji, pošto su u finalu Kupa savladali An Nasr rezultatom 1:1 - penalima 5:4.

Aleksandar Mitrović doveo je Al Hilal u vođstvo u sedmom minutu, 40. golom u sezoni, a izjednačio je Ajman Jahija u 88. minutu.

Al Hilal je meč završio sa devet igrača (isključeni Ali Al-Bulahi i Kalidu Kulibali), a Al Nasr sa 10 jer je crveni karton dobio golman David Ospina.

Mitrović je pogodio i u penal seriji, a junak je bio marokanski golman Junis Bonu, koji je odbranio tri penala.

Kristijano Ronaldo je na taj način završio sezonu bez trofeja i rasplakao se posle meča.

Sergej Milinković-Savić nije igrao zbog crvenog kartona u polufinalu.

Izvor: Tanjug