Partizan jedva do polufinala Kupa! Jovanović odbranio tri penala, apsolutni heroj crno-belih!

10.04.2024

17:07

0

Autor: P.K.

Svi golovi i šanse u FULL HD, samo na 24sedam

Jovanović slavi odbranjeni penal - Copyright Printscreen/TV Arena sport

Partizan je posle penala pobedio Voždovac i plasirao se u polufinale Kupa Srbije!

Apsolutni heroj utakmice bio je golman Aleksandar Jovanović, koji je odbranio penal tokom utakmice, a onda i još dva pri izvođenju jedanaesteraca. Bilo je 1:1, a posle penala 4:3.

Ne može izgleda Partizan da ne iskida živce svojim navijačima! Voždovac je ovde bio apsolutni autsajder, jer ove godine nema nijednu pobedu.

Pa je opet bilo drhtanje, baš kao i u prošlom meču kupa, protiv Grafičara.

Imala su oba tima svoje šanse, ali je fantastični Jovanović je odbranio penal Junioru Flemingsu u toku utakmice, a onda još dva u penal seriji.

Imao je i Voždovac svoje šanse, tim je opet bio hrabar i dobro vođen, mogao je da postigne gol i pre tog 89. minuta, ali nije imao sreće.

Golove i razvoj događaja možete videti u našem blogu uživo.

Kraj meča: Partizan - Voždovac 1:1, posle penala 5:4

- Petu i možda poslednju seriju otvara Pirgić, koji mora da pogodi: Brani! Partizan je u polufinalu!

- Zahid je sledeći: Gol! 4:3

- Flemings je sledeći: Gol! 3:3

- Antić je sledeći za Partizan: Gol! 3:2

- Petrović se namešta za Voždovac: Gol! 2:2

- Nikolić uzima loptu za Partizan: Gol! 2:1

- Đurđević je siguran za Voždovac - 1:1!

- Na redu je Partizan: Janković prvi šutira za Partizan: Gol!

- Voždovac prvi šutira. Nešković se namešta: Odbrana!

95. minut: Isteklo je pet minuta nadoknade. Gledaćemo penale!

89. minut: Pirgić donosi izjednačenje! Sve ide ka penalima! Smušena je bila odbrana Partizana, tako da je napadač Voždovca lepo plasirao loptu u malu mrežu.

Iz drugog ugla:

82. minut: Dobra šansa za Voždovac. Petrović je probao glavom, ali je Jovanović bio na mestu!

70. minut: Brani Jovanović! Po ko zna koji put golman Partizana spasava ekipu ove sezone. Flemings je loše šutirao, kratak zalet, slab šut po zemlji, Jovanović nije propustio takvu priliku!

68. minut: Kratak prekid, Nemanja Nikolić je igrao rukom u svom šesnaestercu, ali postavlja se pitanje da li je gurnut. Gledaće se VAR. Penal!

Pogledajte sada šta je sudija Stamenković gledao:

62. minut - Imao je veliku šansu Partizan da udvostruči vođstvo protiv Voždovca, ali Zahid glavom nije uspeo da savlada golmana gostiju. Lopta je otišla visoko preko gola.

53. minut: Pokušava Voždovac da napada i da uradi nešto, ali ne stvara izgledne situacije...

49. minut: Dobra šansa za Partizan! Stojković je prošao po desnoj strani, poslao dobar pas, ali su svi zakasnili za njega.

46. minut: Drugo poluvreme je počelo. Nije bilo izmena. Uživajte u galeriji iz prvog poluvremena:

Kraj prvog poluvremena: Partizan - Voždovac 1:0

45+2. minut: Baždar je izašao sam pred Gudžulića i ovog puta je bio prisebniji! Gol u najboljem mogućem trenutku za Partizan! 1:0.

45. minut: Igraće se dva minuta nadoknade!

42. minut: Kalulu je imao sjajnu šansu, ali je pogodio Gudžulića u glavu! Posle kornera su opet crno-beli bili jako blizu gola, ali nisu zatresli mrežu!

Šansa posle kornera, ispostavilo se da je to za malo bio autogol!

40. minut: Voždovac pokušava sa kontranapadima, ali bezuspešno, dok Partizan jalovo napada. Tempo nije loš, ali se stvarno malo šta dešava na terenu.

28. minut - Ponvo je Partizan imao izglednu šansu za pogodak, ali udarac Natha je defanzivac Voždovca blokirao

23. minut: Partizan definitivno ima inicijativu u poslednjih nekoliko minuta, ali ti napadi nisu preterano opasni, odnosno, odbrana Voždovca je na mestu.

18. minut: Kalulu je uspeo da šutne iz teške situacije, ali preko gola:

16. minut: Voždovac je bio jako blizu gola! Prvo nije bilo uspešnog udarca, a onda umalo Kastiljo postigao autogol! Zmajevi su posle toga opet zapretili, ali ništa. Dinamično!

13. minut: Baždar je istrčao sam pred golmana i onda je pao u šesnaestercu, ali sudija se nije oglasio! Čekamo snimak da vidimo da li se Baždar sam sapleo. Ponovljeni snimak nije razjasnio stvari, ali sudija Ivan Stamenković je bio tu.

Pogledajte usporeno:

12. minut: Pokušavaju oba tima da probiju i da izađu, nije sporo, ali nema mnogo šta da se prijavljuje...

6. minut: Partizan je probao po desnoj strani, ali Stojkovićev pas nije našao nikoga u šesnaestercu gostiju.

2. minut: Odmah je hteo da napadne Voždovac. Probali su dubokim pasom, ali je Jovanović bio oprezan.

- Počeo je meč!

- Čast da otvore utakmicu 1/4 finala Kupa Srbije pripala je mladim vokalnim solistima sa Kosova i Metohije, koji će pre početka meča Partizan - Voždovac, na terenu stadiona Partizan izveli himnu Srbije "Bože pravde".

Preko trideset mališana sa Kosova i Metohije boraviće u Beogradu i u narednim danima, kako bi učestvovali  na humanitarnom koncertu izvornih pesama  „Carski glasovi" u čast Jordana Nikolića i Mare Đorđević.

- Partizan je svoj poslednji kup osvojio 2019. na Rajku Mitiću protiv Crvene zvezde, da bi godinu dana posle toga izgubili od Vojvodine na penale u finalu.

- Igor Duljaj je izveo prilično jak sastav, nije hteo da se kocka i eksperimentiše. U startnu postavu se vratio Bibars Natho, umesto Zahida.

- Ovo su sastavi:

Partizan: Jovanović - Stojković , Marković, Filipović, Antić - Ovusu, Kastiljo - Kalulu, Natho, Severina - Baždar.

Voždovac: Katić - Đurđević, Savić, Lukić, Đuričić - Matić - Flemings, Mitrović, Nešković, Kolarević - Teodorović.

- Trener Voždovca Nikola Mitić veruje u svoj tim: Prethodna utakmica je bila veoma sadržajna i ne očekujem da će i ova biti nešto drugačija. Pokazali smo da možemo da se nosimo sa Partizanom, potrebno nam je samo malo vremena za adaptaciju na podlogu, ali ćemo dati sve od sebe za plasman dalje i pobedu.

- Reči Igora Duljaja: Teško je dva puta za sedam dana igrati sa istim rivalom, uprkos tome što je ovaj  duel drugačiji od prvenstvenog. Tada su u opticaju bili bodovi, sada poraz izbacuje iz igre za domaći trofej. Odlično se poznajemo, Voždovac mnogo dobro igra, ali bez pozitivnih rezultata. Niz neuspeha mora da se prekine, nadam se da neće protiv Partizana. Odlična su ekipa, mlada i poletna, umeju da igraju. Imamo i mi imperativ, željni su i ljudi iz kluba, pogotovo navijači Partizana prolaska u narednu rundu.

- Partizan je nedavno pobedio Voždovac. Bilo je 3:2, a pobednički pogodak pao je u nadoknadi vremena.