Partizan uz mnogo, mnogo muka pobedio Spartak, ali su mu ostale velike brige (VIDEO)

Valjak prekinuo seriju od tri meča bez pobede

Detalj sa meča - Copyright MN Press

Partizan je posle mnogo muka i uz malo sreće pobedio Spartak 1:0

Crno-beli su ovako prekinuli seriju od tri meča bez pobede.

Kao da to nije bilo dovoljno, Bibars Natho se povredio, a i Gajas Zahid je izašao posle grčeva. Pošto je Mateus Saldanja već duže odsutan, crno-beli bi mogli da imaju mnogo problema u nastavku prvenstva.

Jako slabo je delovao Partizan večeras, kao da je postojao neki grč ili nedostatak energije. Crno-belima je pripalo prvo poluvreme, a Spartaku drugo.

Imao je i Partizan dobre šanse, ali je Spartak bio mnogo bliži golu u drugom poluvremenu, tako da se slobodno može reći i da ne bi bilo nezasluženo da je osvojio bod.

Utakmica je počela sa napadima na obe strane, ali su crno-beli bili ti koji su prvi zapretili. Tražili su penal u 9. minutu nakon gužve iz kornera, ali ga nisu dobili. Natho je pet minuta kasnije imao solidan pokušaj.

Partizanovi napori su se isplatili kada je Baždar u 21. minutu uspeo da zatrese mrežu nakon Nathovog udarca - vođstvo od 1:0.

Gosti su pokušali da odgovore sa par akcija pre kraja prvog dela, ali bez uspeha. Partizan je zamalo udvostručio prednost preko slobodnog udarca, ali lopta je prošla pored gola.

U drugom poluvremenu, Partizan je nastojao da koristi brze tranzicije, dok su gosti sve više pretili. Međutim, izostanak preciznosti u završnici sprečio je crno-bele da uvećaju prednost.

Situacija se dodatno zakomplikovala za Partizan kada su Natho i Zahid morali da napuste igru zbog povreda. To je oslabilo igru domaćih u napadu, pa su se povukli i branili minimalnu prednost.

Spartak je zatim preuzeo kontrolu, a Mudrinski je bio blizu izjednačenja u 83. minutu, ali je golman Jovanović sprečio gol. Partizan je umalo povećao vođstvo i nakon ofsajd-zamke koju su gosti pokušali, ali je Kovačević blokirao udarac.

Do kraja utakmice, Partizan je tražio još jedan penal i bio blizu drugog gola, ali je ostao pri minimalnoj prednosti sve do zvižduka sudije, uprkos pritisku gostiju.

Sve šanse i gol pogledajte ispod u našem Blogu uživo.

Kraj meča: Partizan - Spartak 1:0

95. minut. Kraj meča, pobeda Partizana.

94. minut: Novi korner za Spartak. Ne, gol-aut.

93. minut: Goh je probao sa oko 16 metara, ali preko gola:

90. minut: Igraće se još pet minuta.

89. minut: Odmah posle toga je Prijović probao iz daljine, ali je Jovanović odbranio:

Iz više uglova:

89. minut: Ništa nije bilo posle kornera, Partizan je imao brz napad i šut, ali je Vulić bio na mestu. Lopta je na putu ka golu pogodila Ćalasana u ruku, ali je sudija ostao nem, kao i VAR soba.

Ovo je jasno, ali treba reći: Spartak je osetno bolji u drugom poluvremenu. Partizan deluje užasno.

88. minut: Loša ofsajd zamka Partizana, Atule je iskoristio brzinu, utrčao u šesnaesterac, šutirao nekako, ali samo novi korner. JEDANAESTI za Spartak!

83. minut: Spartak pritiska, Partizan se na svom terenu brani u svom šesnaestercu. 10. korner za Spartak, dok Partizan ima jedan. Mudrinski je imao šut, ali Jovanović brani!

80. minut: Šansa za Spartak! Mudrinski je primio loptu leđima gol, šutnuo je, ali ga je Kovačević blokirao. Probao je Sartak posle toga da pritisne, probao je i Tomović, ali su iznudili samo korner, posle koga ništa nisu uradili.

76. minut: Zahid izlazi, izvozi ga medicinsko vozilo sa terena. Menja ga Nemanja Trifunović. Kakav košmar za Duljaja. Saldanja neće skoro na teren, sledeće nedelje tek treba da počne da trenira. Saldanja, Zahid i Natho su među ključnim igračima ove ekipe.

75. minut: Zahid je na zemlji, ali deluje kao da je grč. Ne bi valjalo da je nova povreda, jer bi Partizan tada bio u velikom problemu.

72. minut: Goh je krenuo u opasan napad, ali mu je Ćalasan u direktnom duelu oduzeo loptu i otklonio opasnost.

69. minut: Antić je počeo napad Partizana, pronašao je Severinu, ali on nije uspeo da uposli nikog od dvojice igrača u crno-belom u šesnaestercu Spartaka. Stanojev je sve to pročitao i presekao.

68. minut: Zahid je slabo šutirao sa ivice kaznenog prostora, potpuno bezopasno.

65. minut: U Partizanu ulazi Severina umesto Kalulua. Lalatović pravi trostruku izmenu u Spartaku: Mudrinski umesto Ubiparipa, Tomović umesto Đurasovića i Kolins umesto Mijailovića.

62. minut: Bilo je nekoliko pokušaja Partizana, ali sve to je na kraju potpuno bezopasno. U poslednjoj od njih je Kalulu probao da proigra Nikolića, ali je odbrana Spartaka to presekla.

59. minut: Izmene u Partizanu: Natho hramlje dok izlazi s terena, ulazi Kastiljo. Izlazi i Baždar, koga menja Nikolić.

56. minut: Imao je Partizan polukontru, ali su se "prekombilnovali" u dodavanju, tako da je odbrana Spartaka to presekla, a onda i ona probala da izvede kontru, ali ni od toga ništa. Gledamo malo više trčanja u drugom poluvremenu do sad, ali i dalje je to slabo.

53. minut: Natho je ponovo pokazao koliki je majstor. Poslao je unapred fantastičnu loptu ka Zahidu, ali je golman Spartaka Vulić sve to "pročitao", istrčao daleko ispred i izbio loptu. Odlična ideja Natha i još bolja reakcija Vulića.

50. minut: Spartak je probao po desnoj strani, ali odbrana Partizana to rutinski prekida.

49. minut: Mijailović je probao za Spartak, ali ništa od gola:

46. minut: Počelo je drugo poluvreme!

Umesto Dejana Kerkeza u Spartaku u drugom poluvremenu igraće Prijović, a umesto Marka Kerkeza na terenu je Jug Stanojev.

Kraj prvog poluvremena: Partizan-Spartak 1:0

45. minut: Kraj prvog poluvremena. Nije bilo ni nadoknade vremena. Osim gola Baždara i dve-tri situacije, ništa nismo videli na meču. Vrlo slabo do sada, u slabom ritmu, uopšte ne liči na mečeve koji se igraju posle reprezentativne pauze.

41. minut: Spartak je izveo korner, lopta je došla do iskusnog Ubiparipa, a on je probao iz prve. Nije dobro zahvatio loptu:

40. minut: Odlična šansa za Partizan! Posle slobodnog udarca, Kovačević se ubacio, šutirao unazad ka prvoj stativi, ali tik pored gola.

38. minut: Zahid je imao šansu. Šutirao je sa oko 16 metara, ali nije bio precizan.

Imamo prve fotke sa meča:

35. minut: Publika skandira "Igrajte fudbal", i to s pravom. Stvarno se malo toga dešava...

32. minut: Ćalasan je imao šansu, ali mu je Stojković zasmetao da lopta ode daleko pored gola:

28. minut: Malo je nastala konfuzija u odbrani Partizana, Kerkez je centrirao sa leve strane, a Mijić je zakasnio da se neometan ubaci. Propala je šansa za Spartak.

26. minut: Spartak je imao kontru, ali je Goh otklonio opasnost.

21. minut: Baždar dovodi Partizan u vođstvo! Natho je šutirao sa oko 16 metara, Vulić je odbio loptu, ali je nije umirio, na odbitak je natrčao Baždar i smestio je u mrežu.

15. minut: Spartak je odgovorio preko Lukića. Lopta je na oko 20 metara šutirao, ali bez opasnosti.

15. minut: Zahid i Kalulu su imali akciju, Natho je šutirao, ali je Vulić odbranio:

13. minut: Spartak je počeo napad od kornera, tri puta je probao da je ubaci u šesnaesterac domaćina, ali bez uspeha.

9. minut: Posle jednog kornera igrači Partizana su tražili penal zbog navodnog igranja rukom. Ništa od toga. Pre toga je Goh je hteo da proba, Vulić je bio na mestu.

Još jednom:

6. minut: Korektan napad Spartaka. Mijić je poslao pas kroz odbranu Partizana, ali je Kovačević presekao tu loptu.

3. minut: Odmah je uzvratio Partizan. Zahid je pronašao Baždara, a on je iskosa levom nogom, ali neprecizno.

2. minut: Odmah je Spartak zapretio! Babić je šutirao iz kaznenog prostora, ali ga je Stojković izblokirao.

Počeo je meč!

18.23 - Malo je ljudi na stadionu Partizana, iako je jako prijatno subotnje predvečerje.

18.00 - Partizan sad ima imperativ pobede, jer je Crvena zvezda sigurno pobedila u Ivanjici i sada ima sedam bodova prednosti.

17.30 - Imamo sastave.

Partizan (4-2-3-1): Jovanović – Stojković, Kovačević, Marković, Antić – Ovusu, Zahid – Kalulu, Natho, Goh – Baždar.

Spartak (5-3-2): Vulić – Mijailović, Bogićević, D. Kerkez, Ćalasan, M. Kerkez – Đurasović, Lukić, Mijić - Babić, Ubiparip.

FK Partizan

17.00 - U prethodnom meču ove sezone, u Subotici je Partizan slavio sa 3:0.

16.57 - Sudija je Stanko Ostraćanin.

16.55 - Utakmicu na stadionu u Humskoj već su najavili Igor Duljaj i Nenad Lalatović.

- Poslednji rezultati su nas u neku ruku uzdrmali, ali rezultatski, s obzirom na to da smo imali mnogo šansi protiv Napretka i Lučana i time možemo da budemo zadovoljni. Ali pamti se samo rezultat i, naravno da ne možemo da budemo zadovoljni. Nismo ostvarili pobede u poslednje tri utakmice, protiv Zvezde, Napretka i Lučana. Utakmica protiv Spartaka je izuzetno važna, važna su ta tri boda da bismo se ponovo vratili na pravi put.

Greške se smanjuju dobrim radom na treninzima. To je moja odgovornost, a više je do koncentracije i karaktera igrača. Verujem da će raditi ono što se očekuje od njih, svesni da mogu i moraju mnogo bolje kad su te stvari u pitanju - kazao je šef struke crno-belih.

O meču je pričao i strateg Subotičana.

- Igramo u Humskoj, domaćin je apsolutni favorit, ako bilo šta napravimo to biće iznenađenje. Mnogi ljudi očekuju pobedu Partizana. Verujem u svoj tim, da može da priredi iznenađenje, iako očekujem da će biti mnogo ljudi koji će doći da podrže Partizan, ali i da mene napadaju. Na sve to sam spreman. Ne bi trebalo trošiti reči o crno-belima, o njima sve govori kako igraju u poslednjih godinu dana, otkako je došao Igor Duljaj, moj veliki prijatelj. Znamo se još iz igračkih dana u Šahtjoru, bili smo komšije, viđali se svakodnevno.

Drago mi je što beleži dobre rezultate, do pre dva kola je bio prvi na tabeli i to govori o snazi tima. Biće teško, igrači moraju da uđu u utakmicu maksimalno hrabro i angažovano, da ispune sve ono što očekujem, a to je da izdržimo pritisak prvih dvadeset minuta. Ako to uspemo, imamo dobre šanse za pozitivan rezultat. Partizan fenomenalan, sjajan, sa sjajnim igračima na svim pozicijama. Favorit je, ali ne idemo sa belom zastavom u Beograd.

Dolazimo da se nadmećemo, pokušamo da damo maksimum. Ako Partizan pobedi to je nešto sasvim normalno. Kad Zvezda i Partizan pobede u Srbiji to je normalno, a kad ne slave to je smak sveta. Moji igrači nemaju šta da izgube, mogu samo da dobiju - zaključio je Lalatović.