0

Iskusni vezista na Kipru postao srpski fudbaler sa najviše nastupa u dresu sa državnim grbom

Aleksandar Mitrović, Dragan Džajić, Dušan Tadić i Stevan Stojanović - Copyright MN Press

Predsednik Fudbalskog saveza Srbije Dragan Džajić uručio je u Larnaki posle meča sa Kiprom kapitenu "orlova" Dušanu Tadiću Zlatnu plaketu FSS, a direktor reprezentacije Stevan Stojanović dres sa brojem 106.

Fudbalska reprezentacija Srbije pobedila je u ponedeljak na Kipru domaću selekciju rezultatom 1:0 golom Sergeja Milinković-Savića u sedmom minutu.

Tadić je večeras oborio rekord po broju nastupa u nacionalnoj selekciji, pošto je na meču sa Kiprom zaigrao 106. put u dresu Srbije. On je u igru ušao na početku drugog poluvremena.

- Srećno, kapitenu! Ovaj rekord Tadića biće u narednom periodu još izraženijim jer ga očekuje, nadamo se, mnogo radosti u dresu Srbije čiji dres nosi već punih 16 godina - saopšteno je na zvaničnom sajtu FSS.

Tadić (35) je na večnoj listi prestigao Branislava Ivanovića, koji je odigrao 105 utakmica u dresu nacionalnog tima. Iskusni vezista je za reprezentaciju Srbije debitovao 2008. godine na meču protiv Poljske, a u dresu nacionalnog tima postigao je 22 gola.

Izvor: Tanjug