Amerika mu se divi: Srbin dominira u MLS ligi!

10:52

0

Bivši napadač Zvezde najbolji strelac šampionata sa pet golova

Dejan Joveljić - Copyright AP Photo/Michael Wyke

Dejan Joveljić nastavlja da rešeta u MLS ligi, i trenutno dominira u američkom šampionatu. Na prvih pet mečeva postigao isto toliko golova, a srpski napadač je najzaslužniji za trijumf Los Anđeles Galaksi nad Kanzas Siti sa 3:2, a bivši igrač Crvene zvezde je postigao drugi gol za tim iz Kalifornije.

Što se tiče same utakmice Kanzas je poveo golom Nemanje Radoje, nekadašnjeg asa Vojvodine koji je stigao do svog prvenca u MLS. Do kraja poluvremena Kanzas je uspeo da duplira prednost, pošto je u nadoknadi vremena Agada zatresao mrežu za 2:0.

Međutim, u nastavku meča viđena je potpuna dominacija ekipe iz LA. Zavalete je u 72. minutu smanjio na 2:1, a samo tri minuta kasnije Joveljić je zatresao mrežu i doneo izjednačenje svom timu.

Konačnih 3:2 postavio je Marko Delgado u 80. minutu.

Joveljić je trenutno sa pet golova najbolji strelac MLS lige.

Izvor: M. N.