0

Autor: A. S.

Prijateljski susret u ovom trenutku pada u drugi plan

Rusi slave jedan od golova protiv Srbije - Copyright Profimedia

Teroristički napad koji se sinoć dogodio u Moskvi, odneo je čak 60 života, među kojima je i troje dece, a broj žrtava iz minuta u minut, raste. Rusija je na nogama, ovaj slučaj uzburkao je i svetsku javnost, pa je sport još jednom u drugom planu.

Tako su fudbalska reprezentacija Rusije, koja je trebala da igra sa ekipom Paragvaja, rešila da otkaže ovaj prijateljski susret, kako iz mera predostrožnosti, tako i zbog saosećanja sa narodom koji pati.

Taj duel je bio zakazan za ponedeljak, 25. mart, ali u javnosti je na snazi i strah za bezbednost, pa se ipak neće igrati.

- Posle terorirstičkog napada koji se dogodio u Krasnogorsku, Fudbalski savez Ruske Federacije i Fudbalska asocijacija Paragvaja doneli su odluku da se otkaže prijateljska utakmica - saopšteno je na Telegram kanalu ruskog saveza.

Kako su naveli, utakmica će se igrati u nekom drugom terminu, kada se ekipe budu dogovorile.

Samo dan pre napada, u Moskvi je gostovala ekipa Srbije, a duel dve prijateljske selekcije okončan je pobedom domaćina sa 4:0.