Srbija deklasirana u Moskvi sa 4:0! Sve je krenulo nizbrdo posle crvenog kartona Gajića! (FOTO/VIDEO)

21.03.2024

19:55

1

Već za nekoliko dana, ekipa Dragana Stojkovića igra na Kipru i ovo nimalo nije dobar znak

Copyright Tanjug/AP Photo/Alexander Zemlianichenko, File

Fudbalska reprezentacija Srbije je izgubila ubedljivo u prijateljskoj utakmici u Moskvi. Na stadionu Dinama koji je nosio ime po legendarnom golmanu Lavu Jašinu, a sada  "VTB areni". Bilo je čak 4:0 za tim koji vodi selektor Valerij Karpin, ali ne smemo da zaboravimo da je od 21. minuta naš tim bio bez Milana Gajića koji je dobio crveni karton.

Možda je Turčin Arda Kardešler preterao sa odlukom da već u 21. minutu pokaže crveni karton,, s obzirom da je reč o prijateljskom meču. Ali da je ovo bio meč koji se igra za bodove, dileme ne bi bilo, da li je ispravno postupio. U svakom slučaju, crveni je pokaazan, a domaćin je to i iskoristio.

I to je bio prelomni trenutak, jer je ubrzo stigao i penal koji je Anton Mirančuk realizovao. Na poluvremenu je bilo 2:0, a još dva gola su viđena u nastavku. Mada su i Rusi u drugih 45 minuta pogodili i stativu i prečku. Takođe, domaćinu je poništen i gol zbog ofsajda. Uz Mirančuka strelci su bili i njegov brat blizanac Aleksej, Maksim Osipenko i Ivan Sergejev.

Treba reći i da su naši igrači (Andrija Živković i Luka Jović) imali prilike i to dobre, ali to je bilo povremena pretnja za Matveja Safonova. Od isključenja Gajića Rusi su preuzeli inicijativu i pritiskali sve vreme.

Za Srbiju je sve vreme branio Đorđe Petrović, koji je umalo i odbranio penal, a starter je bio Luka Jović, a ne Aleksandar Mitrović koji je šansu dobio u nastavku. U nastavku su šansu dobili i Sergej Milinković-Savić, Srđan Mijailović, Filip Kostić, Erhan Mašović i Lazar Samardžić.

U ponedeljak je nova prijateljska utakmicu, na Kipru, pa je to nova prilika da se popravi utisak.

Kraj utakmice!

90. minut+1 - Sada je ipak gol za Ruse. Sergejev je strelac za 4:0.

90. minut - Brani golman Rusije Safonov.

89. minut - Morozov umesto Ostapenka.

88. minut - Ipak nema gola! Zaharjan nesuđeni strelac, poništeno zbog ofsajda!

85. minut - Petrović hvata loptu koju u donji ugao šalje Zinkovski.

84. minut - Ređaju se korneri za "zbornaju".

82. minut - Zaharjan pogađa prečku! Opet imamo sreće!

Tanjug/AP Photo/Alexander Zemlianichenko, File

81. minut - I ovi minuti pripadaju Rusima. Novi korner. Ipak se nekako branimo. Izblokiran pokušaj od strane Lukića.

76. minut - Menja i Karpin. Golovin izlazi, a ulazi Zinkovski.

73. minut - Zaharjan ide na Erakovića, gađa dalji donji ugao, ali se Petrović baca i spasava gol. Ubrzo i stativa. Sreća za naš tim.

72. minut - Nova izmena u Srbiji. Ulazi Samardžić umesto Jovića.

65. minut - Karpin opet menja. Sergejev umesto Tjukavina, Zaharijan umesto Antona Mirančuka.

60. minut - Mitrović snažno sa 18 metara, ali pored gola.

57. minut - Nove izmene u Srbiji. Ulaze Kostić i Mašović. Izlaze Zdjelar i Mladenović.

55. minut - GOL! Sada je 3:0 za Ruse. Strelac je Aleksej Mirančuk!

Golovin na levoj strani nalazi Gorškova koji u srcu našeg šesnesterca nalazi Mirančuka. Lagana egzekucija. sa sedam-osam metara.

53. minut - Umalo autogol Mladenovića, koji je glavom vratio loptu Petroviću. Srećom, tik pored stative.

47. minut - Golovin sa 15-ak metara, ali preko gola Petrovića.

Stojković menja. Ulaze Mitrović, Sergej Milinković-Savić i Mijailović. Izlaze Tadić, Živković i Gaćinović. Menjao je i Karpin. Volkov i Oblakov izašli. Ušli Gorškov i Mirančuk.

19.05 - I tokom pauze između poluvremena bilo je muzičkog programa.

Kraj prvog poluvremena!

45. minut - Igraće se još dva minuta!

43. minut - Novi korner za Rusiju, ali se brani Srbija.

41. minut - Srbija sada opasnija. Gaćinović prihvata loptu, sa nekoliko metara u "letu" pokušava, ali je ipak neprecizan. Lopta ide preko gola Safonova.

40. minut - Najbolja prilika za Srbiju do sada. Posle dobrih poteza Živkovića, Tadić proigrava Jovića, koji sa 12 metara pokušava da plasira loptu uz stativu. Safonov se baca i brani.

35. minut - "Slobodnjak" za Srbiju sa leve strane. Izvodi kapiten Tadić, glavom pokušava Pavlović, ali preko gola!

32. minut - GOL! Rusija vodi sa 2:0! Strelac Osipenko.

Ubacuje loptu sa nekoliko metara posle centaršuta. Petrović nemoćan.

28. minut - Pavlović centrira, ali golman Safonov lako hvata loptu.

22. minut - GOL! Rusija vodi sa 1:0. Strelac Mirančuk.

Golman Čelsija Petrović pogađa stranu, zahvata loptu ali prejak šut da bi se branio.

21. minut - Penal za Rusiju i crveni za Gajića.

19. minut - Penal za Rusiju, zbog povlačenja Gajića Gluševiča ipak ne. Pre toga ofsajd. Da vidimo šta će VAR reći. Proverava se da li je penal. Turski sudija spremio i crveni karton.

8. minut - Živković pokušava sa 18 metara, ali zamalo pored gola.

6. minut - Za sada nema opasnosti po dva golmana.

3. minut - Domaćin u crvenoj opremi, gosti u beloj.

18.05 - Počelo je!

18.02 - Na centru je bio popularni srpski glumac, koji dosta snima u Rusiji. Miloš Biković je i simbolično izveo prvi udarac, a uoči meča snimio je i najavni spot.

18.00 - Kapiten fudbalske reprezentacije Srbije Dušan Tadić na današnjem meču protiv Rusije u Moskvi 105. put zaigrao je u dresu sa državnim grbom i izjednačio se na vrhu večne liste sa rekorderom Branislavom Ivanovićem.

Tadić će za četiri dana protiv Kipra u Larnaki imati priliku da postane apsolutni rekorder. Iza njih ostali su Dejan Stanković sa 103 i Savo Milošević sa 102 utakmice.

17.58 - U toku je intoniranje himni.

17.55 - Uoči meča spremljen je i kraći scensko-muzički program.

17.44 - Sudija je Arda Kardešler iz Turske.

17.42 - Evo i snimka iz svlačionice. Jasno je da će naš tim igrati u beloj opremi.

16.54 - Poznate su i startne postave koje su izveli Valerij Karpin i Dragan Stojković Piksi.

Rusija: Safonov, Volkov, Siljanov, Osipenko, Hlusevič, Hlebov, Barinov, An. Mirančuk, Obljakov, Golovin, Tjukavin.

Srbija: Petrović, Gajić, Eraković, Pavlović, Mladenović, Zdjelar, Lukić, Živković, Tadić, Gaćinović, Jović.

16.30 - Meč u glavnom gradu Rusije počinje u 18 sati.

16.25 - Podsetimo, ruski timovi i reprezentacije su pod sankcijama zbog oružanog sukoba u Ukrajini.