Zvezda "peticom" u derbiju kola pobegla Partizanu na +4! Radnički nije imao ni promil šanse! (FOTO/VIDEO)

17.03.2024

17:53

0

Već u 20. minutu bilo je 2:0 za branioca titule, a od 48. minuta gosti su ostali bez kapitena

Fudbaleri Crvene zvezde su deklasirali Radnički 1923 na svom stadionu, sa 5:0 i tako uvećali prednost u odnosu na drugoplasirani Partizan koji je danas odigrao nerešeno u Lučanima. Sada je razlika četiri boda, a golove su dali Marko Stamenić, Šerif Ndiaje (dva), Hvang i Aleksandar Katai.

U 48. minutu, gosti iz Kragujevca su ostali bez kapitena Slobodana Simovića koji je u samo nekoliko minuta dobio dva žuta kartona, i oba puta posle duela sa Šerifom. Takođe, treba reći da je ekipa Feđe Dudića posle sedam vezanih pobeda izgubila. Pa je jedan uspešan niz okončan.

Sada sledi pauza zbog obaveza reprezentacija. Kada se ta pauza završi, branilac titule će u gostovati Javoru, dok će Radnički na "Čika Dači" dočekati Napredak.

Uvodni minuti pripali su domaćinu, koji je inicijativu "krunisao" već u 10. minutu, kada je Stamenić savladao Stojana Lekovića koji je već do tada imao dosta posla. Ali je tada napravio grešku.  Samo deset minuta kasnije, Ndiaje je nastavio sa golovima, pa je petom prosledio loptu u mrežu sa nekoliko metara.

Radnički je u 48. minutu ostao sa fudbalerom manje, pošto je iskjučen Slobodan. Za nešto manje od tri minuta dobio dva žuta kartona i kao što je rečeno, oba puta posle duela sa Šerifom.

Veoma brzo, Zvezda je iskoristila brojčanu nadmoć, pa je napadač crveno-belih dao svoj novi gol. Ekipa Milojevića je nastavila sa napadima, pa je Hvang povećao na 4:0. Pa je od tada još jednom rešeno pitanje pobednika.

Do kraja meča, u strelce se upisao i rezervista Katai, i to u 76. minutu.

Iako nije bio strelac, odličan učinak je imao Mirko Ivanić koji je formalno upisao jednu asistenciju (drugi gol Šerifa), pošto je posle njegovih dodavanja bilo dosta ozbiljnih situacija pred golom Lekovića.

Na drugoj strani, Radnički je bio u podređenom položaju, pa je pokazao manje od očekivanog, kada se zna da u prethodna četiri meča nije primio gol. A danas čak pet. Isključenje Simovića je inače samo olakšalo posao Zvezdi, koja je i do tada bila mnogo bolji rival.

Drugo poluvreme

Kraj utakmice, bez nadoknade!

83. minut - Gluščević po desnom boku, ali nema opasnosti po Glazera.

80. minut - Umesto Rodića mladi Radojević. Pozicija za poziciju, bek za beka.

76. minut - GOL! Katai pogađa za 5:0! Za "Magika" je ovo 97. gol u Superligi. Takođe, ukupno 108. gol u crveno-belom uopšte, samo na gol od Rajka Mitića i osmog mesta na klupskoj listi strelaca.

Pogledajte efektan gol.

Pa i iz više uglova.

70. minut - Ulazi Sremčević umesto Šerifa koji je dao dva gola i iznudio drugi žuti karton Simovića.

68. minut - GOL! Hvang za 4:0!

Izgleda da je kraj pobedničke serije Radničkog. U Beograd su došli sa sedam vezanih pobeda.

Evo gola Korejca, a asistencija se piše Olajinki.

Kao i iz više uglova.

67. minut - Nove izmene u Radničkom. Ulaze Bukumira, Ivelja i Đurić. Izlaze Ristić, Vidosavljević i Aleksić.

64. minut - Katai pokušava.

63. minut - Izmene i u Zvezdi. Katai, Mimović i Olajinka su na terenu. Izlaze Kanga, Stamenić i Ivanić.

60. minut - Ristić dobija žuti karton.

59. minut - Velika šansa za Mijailovića. Ivanić mu dodaje loptu, utrčava sa desne strane, ali Leković u stilu rukometnog golmana brani. Odlično ulazi u šut i sprečava novi gol u mreži.

56. minut - Prilika i za Bukarija, ali se rezultat ne menja.

54. minut - Šansa za Kangu.

52. minut - Izmena u Radničkom! Ulaze Zorić i Mitović, izlaze Bevis i Sahli.

50. minut - GOL! Šerif za 3:0! Asistent je Ivanić.

Pogledajte novi gol napadača Zvezde iz više uglova.

48. minut - Simović dobija i drugi žuti karton. Ponovo posle duela sa Šerifom. Ostaje Radnički bez kapitena.

Pogledajte tu situaciju.

I iz više uglova.

48. minut - Zvaničan podatak. Meč uživo prati 18.241 gledalac.

47. minut - Simović dobija žuti posle duela sa Šerifom. Ovo je prvi žuti karton koji je pokazao Jovan Šegrt.

Nije bilo promena u ekipama.

Prvo poluvreme

Kraj poluvremena, nije bilo nadoknade!

45. minut - Bukarijev pas ne prolazi, ali u nastavku akcije pokušava Kanga. Lopta ide visoko preko gola.

43. minut - Slobodan udarac za Zvezdu. Dudić razgovara sa četvrtim sudijom Stojanovićem. U nastavku meča, Leković lako hvata loptu.

39. minut - Rodić blokira pokušaj Aleksića. Ponovo je Bevis na travi, posle sudara sa Stamenićem. Ali brzo nastavlja meč.

38. minut - Oboren Gluščević na 18 metara. Ali ubrzo domaćin otklanja opasnost.

35. minut - Ukazuje se pomoć Bevisu na sredini terena. Ubrzo nastavlja meč.

32. minut - Ivanić po levoj strani, ubacuje na peterac, Hvang uklizava i pokušava, ali nije precizan sa nekoliko metara. Dim se nadvio nad terenom, Delije su upotrebile pirotehniku, ali se i dalje igra.

30. minut - Bevis šutira, ali tik pored stative. Ipak, ispostavilo se da je ofsajd bio ranije. Pre toga greši Điga.

29. minut - Kanga krade loptu na sredini terena, a onda u kaznenom je Bukari čiji je šut sa desetak metara izblokiran. Šerif se ljuti na saigrača.

20. minut - GOL! Zvezda vodi sa 2:0! Šerif je strelac.

Mijailović šalje loptu sa desnog krila u peterac, a Šerif petom sa prve stative duplira prednost.

Evo gola i iz više uglova.

18. minut - Leković hvata loptu koja je posle centaršuta išla na peterac. Čuju se i navijači Radničkog. Nalaze se u ograđenom delu između istoka i juga.

17. minut - Ivanić odlično centrira sa leve strane, Bukari pokušava glavom, ali pokušaj sa nekoliko metara odlično brani Leković. Novi korner.

10. minut - GOL! Strelac je "bonus" Marko Stamenić. Greška golmana Lekovića.

Pogledajte pogodak.

Pogledajte i iz više uglova.

10. minut - Mijailović šutira, ali ponovo brani Leković. I novi kormer.

7. minut - Hvang izvodi "slobodnjak", umalo da Leković bude prevaren, ali samo korner za domaćina.

5. minut - Mijailović po desnoj strani, centrira, ali lopta ide ka golu Lekovića. I na kraju prelazi preko prečke.

U istom minutu, šansa i za Radnički, Gluščevića.

4. minut - Korner za Zvezdu. Hvang izvodi sa desne strane. Brane se gosti. Lopta je na polovini Zvezde.

1. minut - Kanga namešta loptu da izvede slobodan udarac sa 40-ak metara, sa desne strane. Nešto niža lopta, Rodić pokušava glavom, ali lako hvata golman Radničkog, Leković.

16.04 - Počinje!

16.02 - Minut ćutanja za profesora Veljka Aleksića.

16.00 - Ekipe izlaze na teren. Domaćin u crveno-beloj opremi, gosti u sivoj. Kapiteni su Spajić i Simović.

15.28 - Odlične vesti za Zvezdu stižu iz Lučana. Partizan je odigrao nerešeno, pa je trenutna razlika jedan bod. Ali ukoliko ekipa Vladana Milojevića pobedi, prednost će biti četiri boda u korist crveno-belih.

15.09 - Ukoliko dolazite na stadion "Rajko Mitić", zahvaljujući kamerama 24sedam pogledajte kakva je situacija u saobraćaju.

14.55 - Poznate su i startne postave. U skladu sa činjenicom da je reč o derbiju kola, Milojević izvodi najjači mogući sastav.

Crvena zvezda: Glazer, Mijailović, Spajić, Điga, Rodić, Kanga, Stamenić, Bukari, Hvan, Ivanić, Ndiaje.

Radnički: Leković, Aleksić, Bevis, Ćosić, Dadić, Gluščević, Sahli, Ristić, Šerbečić, Simović, Vidosavljević.

Printscreen/Superliga

Kao i rezerve.

14.30 - Glavni sudija je Jovan Šegrt, a utakmica počinje u 16.00.

Ovo su izjave šefova stručnih štabova, Vladan Milojević i Feđa Dudić.

- Rezultati Radničkog su za respekt. Igraju fenomenalno, nije lako napraviti seriju, kao što su to oni učinili. Nastupaju dobro, agresivno, požrtvovano, nadahnuto, svaka im čast. Čestitam na tome treneru Radničkog, njegovom stručnom štabu, kao i samim igračima. Pokazali su da su odlična ekipa i da su u dobroj formi. Izuzetno su jaki kao kolektiv, dobro vođeni, te sam siguran da opasnost preti osim napadača i od ostatka ekipe.

Pritisak uvek postoji i uvek će biti prisutan. Pred utakmicu u Nišu sam rekao, kao što ću to učiniti i sad, fokusirani smo samo na našu igru i rezultate. Imamo danas trening, pa ćemo videti kako će izgledati kadrovska situacija. Katai je veoma bitan igrač za nas, polako ulazi u formu i dobija minute - kazao je Milojević, a uoči meča pričao je i Dudić koji radi odličan posao na "Čika Dači".

- Utakmica sa Zvezdom pruža nam priliku da se odmerimo sa jednom od najboljih ekipa u ligi. Da pretimo jednoj ekipi koja je igrala Ligu šampiona sa Mančester Sitijem, Lajpcigom i Jang Bojsom, i koju pritom niko nije nadigrao na stadionu Rajko Mitić, bilo bi suvišno, ali sam isto tako uveren da smo u stanju da pariramo Zvezdi u većem delu utakmice. Trenutna forma daje nam za pravo da se nadamo još jednom dobrom izdanju, pa ćemo videti šta će nam na kraju to doneti.

Zvezda je od Milojevićevog dolaska na klupu dosta odgovornija u defanzivi, posebno pri izgubljenoj lopti, gde se sada brani sa većim brojem igrača. Sve to iziskuje potpuno drugačiju pripremu utakmice sa naše strane. Mišljenja sam da za razliku od prethodne, u ovu utakmicu ulazimo fizički daleko spremniji, pa nam preostaje da se potrudimo da što bolje taktički odgovorimo protivniku. Pokušaćemo da budemo ofanzivni u onoj meri koliko nam to protivnik dozvoli - bile su reči stratega Kragujevčana.