Zvezda je ponovo prva! Kanga i Katai vratili šampiona na prvo mesto! (FOTO/VIDEO)

13.03.2024

20:49

0

Beogradski crveno-beli iskoristili poraz Partizana, i sada imaju dva boda više

Fudbaleri Crvene zvezde su pobedili niški Radnički sa 2:0, iskoristili poraz Partizana od Napretka i ponovo preuzeli prvo mesto na tabeli Superlige. Sada branilac titule ima dva boda više od crno-belih, a strelci golova u meču 25. kola na "Čairu" bili su Gelor Kanga i Aleksandar Katai, u prvom odnosno drugom poluvremenu.

Tim Vladana Milojevića će u nedelju dočekati Radnički 1923 koji je u odličnoj formi, sa sedam uzastopnih pobeda. Niški Radnički će gostovati Napretku u Kruševcu.

Domaćin je u ovaj duel ušao sa mnogo kadrovskih problema, kako sa fudbalerima, tako i sa trenerom. Umesto Nikole Trajkovića tim je večeras na odlično popunjenom stadionu u Nišu vodio Aleksandar Jovanović. Ali je na kraju uspešniji bio Milojević koji nije mogao da računa na povređenog Aleksandra Dragovića.

Gosti su dominirali u prvom poluvremeu, a sve do 34. minuta nisu uspeli da savladaju odličnog Dimitrija Stevanovića. Šanse su imali Jovan Šljivić (večerašnji bonus), Piter Olajinka, Hvang i Osman Bukari. Ipak, u 34. minutu, posle kornera Korejca, Gabonac je imao sreće, pošto je na putu ka mreži lopta zakačila nekog od igrača Radničkog, za 1:0.

U 43. minutu imao je niški tim priliku za izjednačenje, a golman Zvezde Omri Glazer je zaustavio udarac Stefana Cvetkovića.

Zvezda je bila bolja i na startu drugog poluvremena, a fudbaleri Radničkog su imali veliku šansu da stignu do izjednačenja u 69. minutu. Semir Smajlagić je šutirao glavom, a Glazer je uz veliki napor uspeo da zaustavi njegov udarac.

U međuvremenu je ušao i Katai, koji je u 87. minutu maestralno realizovao asistenciju Milana Rodića.

Kraj!

Još tri minuta se igra.

90. minut - Izmena u Radnilčkom. Fuseini umesto Faja.

87. minut - GOL! Katai za 2:0! Rodić asistent!

Čuje sa Katai Magiko.

Pogledajte gol.

Kao i iz više uglova.

81. minut - Poslednja izmena u timu Zvezde. Mimović umesto Mijailovića.

77. minut - Olajinka i Kraso na travi. Lekarska ekipa na terenu, zvižduci sa tribina "Čaira".

75. minut - Vojnović se sudara glavom sa Kataijem. Igrač Radničkog na travi. Kraći prekid.

71. minut - Nove promene u timovima. Katai umesto Bukarija. Izmena i u Radničkom. Terzić umesto Smajlagića.

69. minut - Smajlagić sa nekoliko metara, ali kako brani Glazer. Izraelac loptu vadi iz gola, a posle toga Điga otklanja opasnost.

66. minut - Bukari centrira, Olajinka skače, nekako zahvata loptu glavom. Lopta ide ka golu, ali ne u okvir gola. Stevanović za svaki slučaj prati loptu.

59. minut - Oba trenera menjaju. Stamenić umesto Šljivića, Ivanić umesto Hvanga. Umesto Šerifa, Kraso. U Radničkom Vukić umesto Stojkovića.

58. minut - "Slobodnjak" za Zvezdu. Šerif pokušava, ali pored gola.

55. minut - Rodić pokušava da centrira, ali samo korner. Kanga izvodi, ali Faj izbacuje. Kraći prekid, udarac u lice dobija Điga. Na terenu je lekarski tim gostiju.

52. minut - Hvang do Šerifa, koji gubi loptu. Ona ide ka Olajinki, ali Luković je brži. Otklanja opsanost.

48. minut - Bukari iskosa, ali pored stative.

Nema izmena u poluvremenu!

Kraj prvog poluvremena!

Sudijska nadoknada od minut.

43. minut - Cvetković sam sebi stvara šansu, ali brani Glazer.

Korner za Nišlije. Sada Petković pokušava, ali je i on neprecizan.

39. minut - Prvi korner za domaćina. Izvodi Luković. Glazer boksuje.

34. minut - GOL! Zvezda vodi sa 1:0, strelac Kanga, uz dosta sreće.

Posle kornera Hvanga, lopta se odbija do Gabonca koji šutira sa 17 metara. Loptu je zakačio Bakić. I za jedne sreća, za druge nesreća. Nije imao šanse Stevanović da interveniše.

Evo gola.

Evo i iz više uglova.

33. minut - Hvang se namešta, ali na kraju korner za Zvezdu. Izvodi Korejac.

33. minut - Jedna od retkih prilika ispred gola Zvezde, ali Glazer lako hvata loptu.

29. minut - Hvang gađa gornji ugao, ali kakva parada golmana Radničkog. Ponovo na visini zadatka Stevanović.

24. minut - Najbolja šansa do sada. Prvo Bukari izblokiran, pa pokušava Šljivić, ali sa desetak metara lopta odlazi pored gola.

20. minut - Faul Lukovića nad Šljivićem. Igra se nastavlja. U nastavku napada, Šljivić šutira, lopta ide u okvir gola, ali pravo u Stevanovića.

15. minut - Mijailović ka Šljiviću, ali oprezan Stevanović. Hvata loptu.

14. minut - Ponovo nigerijski napadač. Sada sa ivice kaznenog prostora, ali ipak nedovoljno precizan.

11. minut - Olajinka niti centrira niti šutira. Lopta je za golmana Stevanovića.

8. minut - Kanga pokušava sa 40-ak metara, ali neprecizno.

7. minut - Gosti u potpunosti kontrolišu deševanja.

4. minut - Bukari do Ndiajea, ali u poslednjem trenutku izbija loptu Bakić. Odlična reakcija defanzivca domaćina koji igra u crvenoj opremi. Gosti su u beloj.

3. minut - Hvang izvodi, Spajić prebacuje na drugu stativu. Posle kornera, nema opasnosti po gol domaćina.

2. minut - Prekršaj nad Kangom na 25 metara od gola.

Počelo je!

18.50 - Zvezda ima sada šansu da preuzme vodeće mesto na tabeli, pošto je Partizan izgubio od Napretka.

18.17 - Kao što se vidi, gosti su bez kapitena Dragovića, a na klupi su i Ivanić i Katai. Starter je Olajinka, kao i mladi Šljivić koji će imati status bonusa.

18.05 - Poznate su i startne postave.

Radnički: Stevanović, Petković, Vojnović, Bakić, Faj, Luković, Stojković, Jamkam, Cvetković, Belković, Smajlagić.

Crvena zvezda: Glazer, Mijailović, Điga, Spajić, Rodić, Kanga, Hvang, Bukari, Šljivić, Olajinka, Ndiaje.

Printscreen/Superliga

Kao i rezerve. I kao što se vidi (vezano za kadrovske probleme), Nišlije na klupi imaju četvoricu manje od gostiju iz Beograda. Ekipu će voditi Aleksandar Jovanović.

17.30 - Glavni sudija će biti Marko Ivković, a utakmica će početi u 19.00 časova.

Umesto Trajkovića na klupi Nišlija biće Vladimir Đorđević, dok se na nađe trajnije rešenje.

- Očekuje nas meč protiv ekipe koja je, pored Partizana, najbolja u našem fudbalu. Mi smo u teškoj situaciji, ostali smo bez šefa stručnog štaba Nikole Trajkovića. Imamo i kadrovske probleme. Pokušavamo da se pripremimo za Zvezdu kao za svaku drugu utakmicu.

Momcima je teško palo sve što se izdešavalo. Objašnjavam im da će sva pažnja sutra biti usmerena ka njima. Biće dosta publike, što je dodatni motiv. Nismo u situaciji da možemo da pretimo, naše je da pružimo dostojan otpor i nadamo se pozitivnom rezultatu - kazao je Đorđević uoči meča.

Duel na "Čairu" je najavio i Vladan Milojević.

- Fokusiran sam samo na Zvezdu i na moju ekipu. Nemamo vremena da pratimo šta se dešava u Radničkom kada je reč o treneru. Osluškujemo, ali usmeren sam na Zvezdu. Što se tiče Dragovića, prve prognoze su pozitivne. Mislim da neće biti dugačka pauza i očekujem ga brzo na terenu.

Naš medicinski tim radi ubrzano na saniranju povrede, a posle toga sledi i reprezentativna pauza. Nedostaje nam i Lučić. Videli ste da smo u poslednjih par utakmica imali teže povrede, što nikako nije dobro. Prema zvaničnim podacima FSS-a, Kanga ima tri žuta kartona, tako da će biti u konkurenciji protiv Radničkog.