Arsenal na penale do četvrtfinala LŠ! Svi golovi i šanse u FULL HD samo na 24sedam! (VIDEO)

12.03.2024

23:50

0

Na našem portalu pogledajte najzanimljivije detalje sa revanš meča osmine finala Lige šampiona

Leandro Trosar slavi gol protiv Porta - Copyright Profimedia

Arsenal se u utorak uveče pridružio Barseloni u četvrtfinalu Lige šampiona. Posle velike borbe, koja je trajala više od 120 minuta, "tobdžije" su na "Emiratima" posle boljeg izvođenja penala savladale Porto (1:0, penalima 4:2).

Doneli su "zmajevi" iz prvog meča minimalnu prednost u London i uspešno su je čuvali do finiša prvog poluvremena, kada je genijalnost Edegera otvorila Trosaru put do gola kojim je dvomeč vraćen na početak.

Primljeni gol, ipak, nije poremetio plan Porta. Uspešno su Portugalci odbijali sve nalete Arsenala, koji je do poslednjeg sudijskog zvižduka u drugom poluvremenu svim silama pokušavao da dođe do drugog gola.

Ipak, u produžecima situacija na terenu se promenila. Svesni veličine uloga, fudbaleri oba tima su mnogo više pažnje usmeravali ka odbrani svog gola, da bi u penal seriji junak Engleza bio golman Raja, koji je sa dva odbranjena šuta rivala sa 11 metara otvorio saigračima put do osam najboljih klubova na Starom kontinentu.

PENALI

4. SERIJA - Rajs trese mrežu po sredini gola. Raja brani penal Galenu! Arsenal je u četvrtfinalu Lige šampiona!

3. SERIJA - Saka je promenio stranu u odnosu na prva dva sagrača, ali je dao gol. Grujić daje gol iako ga je Raja pročitao i malo dokačio loptu.

2. SERIJA - Haverc šalje golmana Porta u jednu, a loptu u drugu stranu. Raja uz pomoć stative brani penal Vendelu. Arsenal ima prednost.

1. SERIJA - Edegard je više nego siguran. Pepe Akino takođe.

KRAJ! Učesnika četvrtfinala Lige šampiona daće nam penali!

- Ovo je bio najkonretniji pokušaj nekog tima u prvom dodatnom periodu.

- Počeo je prvi produžetak!

KRAJ! Igraće se u Londonu dodatnih 30 minuta, pošto je Arsenal na Emiratima "poništio" pobedu Porta iz prvog meča (1:0).

- Sve ozbiljnije preti Arsenal, pokušao je i Saka.

- Žesus je propustio priliku da Arsenalu otvori vrata četvrtfinala Lige šampiona.

- Imao je Porto veliku priliku da zakorači ka četvrtfinalu Lige šampiona, ali je šut Konseisaoa sa distance zaustavio golman Arsenala.

- Poništen je gol Arsenala zbog faula u napadu!

- Koliko je sadržajna prva polovina drugog poluvremena u Londonu možda najbolje pokazuje to što se ovaj šut Konseisaoa može podvesti pod šansu.

- Meč je nastavljen, treneri nisu menjali ništa u sastavima u odnosu na početak meča.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

Završeno je poluvreme u Londonu, Arsenal vodi protiv Porta 1:0.

- GOOOL! Vodi Arsenal! Strelac je Trosar.

- Porto je sve opasniji, ponovo je šutirao Evanilson, ali je sada golman Arsenala bio oprezan i uspeo je da odbrani.

- Zapretili su i gosti, šutirao je Evanilson, ali pored gola.

- Posle soloprodora preti i Saka, ali je šutirao pravo u golmana Porta.

- Arsenal je prvi zapretio, ali je lopta posle šuta Vajta glavom otišla preko prečke.