Zvezda zadržala korak za Partizanom, Šerif obeležio "trojku" crveno-belih! (FOTO/VIDEO)

24.02.2024

17:53

0

Za crveno-bele je debitovao i mladi desni bek Mimović, a već za dva kola gledaćemo novi "večiti derbi"

Fudbaleri Crvene zvezde su pobedili Čukarički u utakmici 22. kola Superlige, rezultatom 3:0. U malom beogradskom derbiju, za branioca titule golove su dali Gelor Kanga, Šerif Nidaje i Osman Bukari, a dva su bila sa bele tačke. Treba napomenuti da je i Ndiaje ponovo opravdao poverenje, pošto je uz gol iznudio i penal.

Ono što je posebno važno za tim Vladana Milojevića je da je zadržao priključak za vodećim Partizanom koji je danas pobedio u Surdulici. Razlika je i dalje jedan bod, a crveno-bele u narednom meču očekuje duel sa TSC-om. A zatim, 9. marta sledi i okršaj sa timom Igora Duljaja. Čukarički je ostao na četvrtom mestu.

Crveno-beli za koje je debitovao mladi desni bek Ognjen Mimović veoma rano su došli u prednost.

Već u devetom minutu, Kanga je sigurno izveo penal, koji je dosuđen nakon intervencije iz VAR sobe. Start nad Urošem Spajićem je posle gledanja snimka okarakterisan kao penal, koji je Gabonac sigurno izveo. Već u 36. minutu bilo je 2:0, pošto je Šerif iskoristio odlično dodavanje Hvanga i zaobišao golmana Čukaričkog Nenada Filipovića.

U prvom poluvremenu, domaćin je imao i prednost i kontrolu igre, pa je Omri Glazer imao veoma malo posla. Situiacija se promenila u nastavku igre, kada je tim Gordana Petrića bio opasniji, ali šanse nije koristio.

Tačka na meč koji je uživo gledalo nešto više od 14.000 navijača stavio je Osman Bukari koji je imao odličnu šansu u prvom poluvremenu. Pre toga, Ndiaje je iznudio penal u duelu sa iskusnim Ognjenom Vranješom. I dok je kod prvog penala, Filipović bio blizu da odbrani, u drogoj situaciji nije imao nikakve šanse.

Tada je bilo jasno, da je gost sa Banovog brda izgubio sve šanse da uradi nešto više.

Blog uživo:

Kraj utakmice!

90. MINUT - Nikolić snažno, ali brani Fiilpović.

88. MINUT - Bukari po desnoj strani, ali je Filipović oprezan. Boksuje, a onda lopta pogađa u glavu Šljivića kome se na kratko ukazuje pomoć. Nastavlja utakmicu.

84. MINUT - Ne stiže do lopte Bukari, pošto Rogan interveniše u poslednjem trenutku.

82. MINUT - Šljivić umesto Kange.

78. MINUT - Nova izmena u Čukaričkom. Stanković umesto Tošić

76. MINUT - Kraso umesto Šerifa koji je bio strelac i iznudio penal. Milojević u timu Čukaričkog umesto Sisoka.

75. MINUT - GOL! Bukari šalje loptu u jednu stranu, a Filipović ide u drugu. Sada je 3:0 za Zvezdu.

74. MINUT - Vranješ obara u kaznenom Šerifa. Novi penal za Zvezdu.

Pogledajte i iz više uglova.

73. MINUT - "Slobodnjak" za Čukarički, prilično daleko od gola Glazera koji boksuje loptu posle centaršuta kapitena Docića.

70. MINUT - Nove izmene u Čukaričkom. Rogan umesto Stevanovića, a Ergelaš umesto Adžića.

66. MINUT - Hvang traži Bukarija, ali je Filipović oprezan i istrčava i hvata loptu.

64. MINUT - Zvaničan podatak, na stadionu "Rajko Mitić" 14.348 gledalaca.

60. MINUT - Izmene i u Zvezdi. Nikolić, Lučić i Mijailović na terenu. Izašli su Mimović, Olajinka i Ivanić.

57. MINUT - Tri vezane prilike za Čukarički, u 30-ak sekundi. U dva navrata Miladinović, kao i Sisoko. Domaćin je uspeo da se odbrani.

55. MINUT - Kanga izvodi skraćeni korner, Rodić je pokušao glavom da prosledi loptu na peterac. ali ona pogađa u glavu nekog od igrača gostiju.

50. MINUT - Bukari gazi Tošića kome se ukazuje pomoć. Kraća pauza.

47. MINUT - Olajinka sa ivice kaznenog gađa dalji ugao gola Filipovića, ali lak posao za čuvara mreže belo-crnih.

46. MINUT - Nema promene u Zvezdi, ali ima u Čukaričkom. Cvetković umesto Nikčevića.

Kraj prvog poluvremena!

Igra se još jedan minut.

45. MINUT - Ulazi Miladinović po levoj strani. Uz njega je Spajić, koji ga prati. Na kraju dolazi ispred Glazera i samo lopta za Zvezdu. Miladinović traži korner, ali nema promene odluke.

37. MINUT - GOL! Šerif za 2:0!

Hvang odličnim pasom nalazi Ndiajea koji zaobilazi Filipovića i iskosa sa desne strane ubacuje loptu u mrežu.

Pogledajte pogodak i iz više uglova.

35. MINUT - Adžić u kaznenom Zvezde, dobar prijem, ali u poslednjem trenutku je tu Dragović. Interveniše i otklanja opasnost.

34. MINUT - Olajinka do Bukarija, koji na desetak metara od gola Čukaričkog komplikuje i gubi loptu.

31. MINUT - Bukari ulazi u kazneni prostor Čukaričkog, diže loptu, ali ona ne ide u gol, ali ipak ostaje u terenu. Na drugoj strani nema nikog da prihvati loptu.

27. MINUT - Ivanić nalazi Bukarija. Odličan pas, pa odličan prijem, ali onda sa 15-ak metara iskosa sa desne strane lopta ide visoko preko gola.

26. MINUT - Rodić centrira sa leve strane, Šerif u izglednoj prilici, ali je odmah pored njega intervenisao Filipović.

23. MINUT - Miladinović šutira sa 20-ak metara, ali je izblokiran. Korner za Čukarički. Izvodi ga Adžić nekadašnji fudbaler Zvezde. Hvang interveniše. Otklonjena opasnost pred golom Glazera.

21. MINUT - Sisoko greši, Ivanić uzima loptu i nalazi Ndiaeja. Prekombinovao je Šerif, ali ipak korner za Zvezdu. Posle kornera, Olajinka zahvata loptu, ali veoma loše pa nema opasnosti po gol Filipovića

14. MINUT - Ivanić sa leve strane, nalazi na petercu Ndiajea koji jedva uspeva da zahvati loptu, pa Filipović nema težak posao.

9. MINUT - GOL! 1:0 za Zvezdu. Kanga izvodi i precizan je! Lopta ide uz stativu, Filipović nije mogao da brani iako je pogodio stranu.

Evo snimka gola.

A evo pogotka Gabonca i iz više uglova.

8. MINUT - Penal za Zvezdu! Tako kaže sudija Ivković! Prigovori sa klupe Čukaričkog.

6. MINUT - Olajinka posle duže akcije, nalazi Spajića koji glavom loptu šalje preko gola. Ipak je tada došlo do sudara glavama Spajića i Tošića. Defanzivcu Zvezde se ukazuje pomoć.

VAR provera da li je bilo penala. Klupa Čukaričkog traži objašnjenje.

Pogledajte tu situaciju.

Pa i iz više uglova.

4. MINUT - Ivanić po levoj strani prolazi, traži Ndiaje u kaznenom, ali interveniše Sisoko i otklanja opasnost.

Počelo je! Domaćin u crveno-beloj opremi, a gost u crnoj.

15.55 - Pošto je Partizan pobedio u Surdulici, sada crno-beli imaju četiri boda više. Takođe, Zvezda zbog toga ima imperativ pobede.

15.25 - Za crveno-bele debituje kao desni bek momak rođen 2004. godine - Ognjen Mimović. U timu Čukaričkog ipak neće biti Milana Pavkova. Za nekadašnjeg napadača Zvezde još nije stigao sertifikat, pa neće igrati na "Rajku Mitiću".

15.01 - Poznati su i starteri.

Crvena zvezda: Glazer, Mimović, Spajić, Dragović, Rodić, Kanga, Hvan, Bukari, Ivanić, Olajinka, Ndiaje.

Čukarički: Filipović, Stevanović, Vranješ, Jovanović, Tošić, Sisoko, Docić, Ivanović, Miladinović, Nikčević, Adžić.

Printscreen/Superliga

Kao i rezerve.

14.55 - Glavni sudija je Marko Ivković.

14.30 - Trener Crvene zvezde Vladan Milojević naglasio je da poštuje današnjeg rivala:

- Imaćemo protivnika koji je u vrhu srpskog fudbala, Čukarički je to pokazao prošle godine, kao i prethodnih sezona. Radi se o ekipi koja je igrala grupnu fazu Lige konferencija, što je velika stvar za njih. Imaju izbalansranu ekipu, dobre mlade, ali i starije igrače.

14.25 - Meč protiv Crvene zvezde treba da bude rasterećenje za naše igrače, da pokažu šta mogu i da se pridržavaju dogovora koji ćemo imati. Što se tiče punog stadiona, imaju ovi momci već dosta iskustva, između ostalog i ove sezone u evropskim susretima. Ne može to da bude opravdanje, može samo da im bude motiv više. Biće to zanimljiva utakmica za oba tima. Oni su u većem moranju od nas, možda i to bude naša šansa. U prva dva kola smo uzeli ono što smo očekivali i planirali, dobili smo mir - rekao je trener gostiju Gordan Petrić.

14.15 - Očekujemo kvalitetnu utakmicu koju će obeležiti i "sudar" oca i sina. Trener crveno-belih je Vladan Milojević, dok za Čukarički igra njegov naslednik Nemanja.