Ovako se postaje šampion! Velike muke Partizana, ali i veoma važna pobeda u Surdulici!

0

Autor: G. F.

Radnik opasno namučio crno-bele, gosti drhtali do poslednjeg trenutka

Radnik - Partizan - Copyright MN Press

Fudbaleri Partizana upisali su nova tri boda pošto su posle mnogo muke savladali Radnik u Surdulici sa 2:1. Golove su postigli Marković i Baždar za goste, a Šovšić za domaće.

Bez Saldanje, Nikolića i Severine, uz sve probleme koji tresu klub iz Humske, ova pobeda je možda i veća nego što izgleda.

Jedna stvar je sigurna, svi iz crno-bele porodice želeće što pre da zaborave mučenje u Surudlici. Upisana su tri velika boda, ostao je Partizan lider na tabeli Superlige i nastavlja trku za šampionsku titulu.

Loš teren, loša situacija u klubu, ne tako loša igra, kada se sve sabere, ali na kraju i odrfeđena doza sreće, sve je to poguralo crno-bele do pobede. Trener Igor Duljaj sigurno će imati o čemu da razmišlja i na čemu da radi u narednom periodu, a moguće je da je danas dobio i neke odgovore na pitanj sa kim može, a sa kim ne može da računa na borbu za tron u sprskom fudbalu.

Ono što je sigurno je da u narednom kolu među stativama neće biti odličnog golmana Jovanovića koji je dobio peti žuti karton. Ali to je zapravo dobra vest jer znači da će crno-beli čuvar mreže sigurno biti među stativama na derbiju. Posle odrađene suspenzije u tim se vraća i Nikolić, Saldanja je počeo sa lakšim treninzima posle povrede, a šta će biti sa Severinom znaće se u narednim danima.

Kada se podvuče crta, Partizan je odradio težak posao, upisao tri boda i ostaće najbolji tim Superlige i posle 22. kola.

Kraj utakmice, kraj muka za Partizan!

95. minut - Penal za Radnik, ali sada stvarno. Šovšić precizan, nije još gotovo!

92. minut - GOOOL! Baždar postiže svoj prvi gol u sezoni!

90. minut - Igraće se još najmanje 6 minuta.

88. minut - Kalulu je na klupi, a mladi Trifunović na terenu u finišu susreta.

86. minut - Isključenje za nekoga iz stručnog štaba Radnika zbog bučnog protesta kod pomoćnog sudije.

84. minut - Još jedan promena u Radniku. Umesto Abubakara igra Martinkevič.

82. minut - Žuti karton i za Abubakara, napravio ej isti faul kao Kovačević koji minut ranije.

80. minut - Goh centrira, lopta dolazi do Baždara, ali on i ovog puta ne uspeva da pogodi gol domaćih.

76. minut - Golman Partizana dobija žuti karton zbog odugovlačenja, što znači da propušta sledeći meč sa Železničarom. Novi dobar korner, Baždar glavom preko gola. Menjaju domaći, Bogdanović umesto Gašića, a Hajdarević umesto Jovanovića. U redovima Partizana umesto Natha igra Šćekić. Vraća se Duljaj nešto zatvorenijoj postavki igre.

74. minut - Kovačević pravi faul i dobija žuti karton. Koristio je ruke u skoku štoper Partizana. Loptu je na 30 metara od gola crno-belih namestio Duronjić, ali je i njegov šut završio iznad gola gostiju.

70. minut - GOOOOL! Marković pogađa glavom. UBacio je Antić loptu, kapiten crno-belih šutirao, a lopta se od defanzivca domaćih Jovića odbila u mrežu.

69. minut - Dobra, tečna akcija crno-belih i novi korner posle centaršuta Kalulua.

65. minut - Posle petog kornera za Prtizan gužva pred golom domaćih, ali bez šanse.

63. minut - Kastiljo je na terenu umesto Ovusua, želi Duljaj više u napadu.

59. minut - Penal za Radnik. Velika greška kapitena Markovića! Milanović ide da pogleda snimak i menja odluku! Ponišren je i karton za kapitena Partizana.

53. minut - Dva puta brani Ranđelović pokušaje Baždara, koji je oba puta loše zahvatio loptu.

48. minut - Pritisak crno-belih od prvog minuta nastavka. Posle dva vezana kornera, sa gol linije izbijaju domaći loptu nakon šuta Markovića. Gašić je sačuvao mrežu, a onda ga je faulirao Baždar.

Utakmica je nastavljena. Nema promena u timovima.

Moraće trener crno-belih da pronađe rešenje za probijanje odlično postavljne odbrane Radnika, ali i da skrene pažnju svojim defanzvicima na propuste koje su pravili u prvih 45 minuta. Svakako će nešto Partizan morati da promeni u nastsavku kako bi stigao do tri boda i ostao lider u Superligi.

Kraj prvog poluvremena. Golova nema, ali je šansi bilo na obe strane.

44. minut - Velika šansa za Radnik, Jovanović odbranio, a potom Kovačević izblokirao šut rivala i sprečio domaće da povedu

40. minut - Izgledalo je kao velika šansa za Radnik, gola nije bilo, ali i da jeste ne bi bio priznat zbog ofsajda. Sigurno su se zaledili navijači Partizana u ovim trenucima.

37. minut - Baždar pravi faul gotovo na istom mestu kao pre 11 minuta. Sada je šutirao Tomašević, ali gotovo potpuno isto kao Jović u 26. minutu.

30. minut - Igra se u dobrom ritmu, a vidljivo je da kvalitet terena utiče na dešavanja na terenu. Pravi recept je "preskakanje" igre jer lopta teško može da "klizi" po terenu. Pokušao je Antić sa 20-ak metara, lopta je otišla pored leve stative.

26. minut - Faul Baždara nad Šovšićem na nešto više od 20 metara od gola Partizana. Jović šutira preko živog zida, ali i preko gola.

24. minut - Domaći imaju jasnu ideju da iz kontre traže svoju šansu, nekoliko puta su uspeli da istrče, ali ne i da zaprete crno-belima.

18. minut - Abubakar je faulirao Baždara, Nastho centrirao, a na odbijenu loptu naleteo Stojković i uputio čudan šut, koji je za malo bilo neprecizan.

13. minut - Još jedna odlična akcija Partizana - Zahid, Goh, pa Natho, čiji dobar šut brani Ranđelović. Guđva psole kornera, šut Baždara izblokiran. Golman Radnika ostao je na leži na travi, meč je prekinut nrkratko.

10. minut - Posle slobodnog udarca za crno-bele zapretio je Radnik iz kontre, ali su se crno-beli dobro postavili i opasnosti nije bilo.

6. minut - Velika šansa za Partizan! Sjajna saradnja Natha i Baždara, šut napadača zaustavlja golman Ranđelović. Posle kornera nije bilo uzbuđenja.

5. minut - Prvi šut na utakmici uputili su domaći, pokušao je Nemanja Tomašević, ali je poslao loptu vidoko iznad gola.

Utakmica je počela!

13.23 - Glavni sudija meča je Miloš Milanović iz Ćuprije, a pomažu mu Stefan Vojnić (Ćuprija) i Aleksandar Marjanović (Despotovac). Četvrti sudija je Milan Ilić iz Ćuprije, dok će u VAR sobi sedeti Beograđani Sršan Jovanović i Milan Mihajlović.

13.12 - Poznati su sastavi Radnika i Partizana za današnji meč. Trener crno-belih bio je prinuđen da "meša karte" zbog izostanaka Saldanje, Nikolića i Severine, pa će od prvog minuta na teren mladi Baždar, kao i Goh koji je na debiju kupio navijače crno-belih.

RADNIK (4-2-3-1): Ranđelović – Sadik, Milićević, Oreščanin, Gašić – Hajdarević, Šovšić – Duronjić, Jović, Tomašević – Zajmović.

PARTIZAN (4-2-3-1): Jovanović - Stojković, Kovačević, Marković, Antić - Ovusu, Zahid - Kalulu, Natho, Goh - Baždar.

12.15 - Jasno je trener Partizana Igor Duljaj stavio do znanja šta misli o radu rukovodećih ljudi u Humskoj, te pozvao na "dozivanje pameti" Miloša Vazure i kompanije.

- Ja sam juče čuo da naš igrač Kastiljo i dalje živi u SC Teleoptik. To je 20 dana. Ili smo neozbiljni ili smo nesposobni. Da li je otvoren račun, da li je prijavljen, da li mu je nađen stan. Dvadeset dana je prošlo. Moramo da se bavimo time. Mi moramo da budemo u službi ekipe i igrača jer od njih ljudi žive.  I ljudi na Teleoptiku i sobarice, kuvari, treneri mlađih kategorija. Svi ovde. I moramo odgovorno da se ponašamo. Nema subota, nedelja, nemoj da me zoveš kada nije radno vreme. Za mnoge probleme, dovoljan je razgovor. Sa igračima mora da se priča. Kada sam ih dočekivao na aerodromu, pravio se cirkus. Trener dočekuje igrače, voda ih na lekarske, tamo amo. Ali mnogo je bitno da trener pokloni pažnju igračima. Moramo da znamo šta se dešava sa njima.

12.00 - Osećaju navijači Partizana ko u klubu vredi, a ko ne i to pokazuju iz dana u dan. Tako je bilo i u petak uveče kada je crno-bela ekspedicija stigla u Surdulicu, a navijači im priredili srdačan doček. Igrači i struka znaju da nisu sami i da imaju podršku u borbi za titulu.