Saldanja petom "posekao" Javor! U Ivanjici bilo i krvavih glava i crvenog kartona! (FOTO/VIDEO)

10.02.2024

16:00

0

Ivanjičani i dalje ne znaju za pobedu nad crno-belima koji su meč završili sa desetoricom

Fudbaleri Partizana, vodećeg tima na tabeli Superlige u uvodnom kolu prolećnog dela sezone pobedili su Javor. Jedini gol za ekipu Igora Duljaja u 62. minutu dao je Mateus Saldanja, a treba reći da su gosti iz Beograda meč završili bez Nikole Antića koji je u 76. minutu dobio drugi žuti karton.

Tako je Brazilac još više učvrstio lidersku poziciju na listi strelaca, pošto mu je ovo 15. gol u sezoni, dok će njegov tim i dalje biti lider na tabeli. Na drugoj strani, Ivanjičani i dalje ne znaju za pobedu protiv crno-belih, pa se njihova borba u plej-aut grupi nastavlja.

I treba da se kaže, da su oba tima imala još jednog "protivnika", a to je loš teren.

Duljaj je uoči meča morao da menja postavu, jer je De Medina naprasno ispao iz protokola, pošto ga je ujeo pas.

U prvom poluvremenu nije bilo prilika, kao ni šuteva u okvir gola, ali je zato bilo prekida i povreda glava. U dve situacije je došlo do sudara, pa su morale da intervenišu lekarske ekipe. Bilo je i krvi pa su poveze oko glave nosili Svetozar Marković i Nemanja Trifunović, dok je Bubakar Dukure morao iz igre.

U nastavku meča, golmani Strahinja Manojlović i Aleksandar Jovanović su imali mnogo više opasnijih situacija. Jedini gol viđen je u 62. minutu. Pre pogotka Brazilca, na teren je ušao Nemanja Nikolić. Posle auta Antića, Nikolić je u prvom kontaktu sa loptom proigrao Saldanju koji je efektno petom savladao golmana Javora.

I to je bio i konačan rezultat. Mada je bilo još uzbuđenja, pošto je Antić napravio prekršaj za drugi žuti, pa je morao napolje. Inače, blizu drugog žutog je bio i Leandro Pinto, ali sudija Ilić nije smatrao tako. U međuvremenu je Radovan Ćurčić zamenio štopera, kako ne bi ostao sa igračem manje.

Za crno-bele je debitovao i Leonard Ovusu, dok su Jung-jun Goh i Denil Kastiljo meč odgledali sa klupe.

Javor će u sledećem kolu u goste niškom Radničkom, dok Partizan u narednom kolu dočekuje IMT.

Blog uživo

Drugo poluvreme

Kraj utakmice!

90+4. MINUT - Ipak se odbranio Partizan!

Igra se još četiri minuta.

89. MINUT - Obradović, ali pored gola Partizana.

85. MINUT - Nova gužva u šesnaestercu Javora, ali ipak do lopte dolazi Jovanović. Kasnije ipak dignuta zastavica, u ofsajdu Obradović.

80. MINUT - Oba trenera menjaju. Šehović umesto Saldanje, Mićić umesto Dolmagića.

76, MINUT - Menja i Duljaj. Stjepanović umesto Trifunovića. Odmah pravi grešku i zato Antić mora da pravi faul. I drugi žuti, odlučuje Ilić.

Pogledajte i iz drugih uglova.

Posle toga Miletić izvodi slobodan udarac, ali brani Jovanović.

70. MINUT - Ratković pravi faul nad Filipovićem, za žuti karton.

67. MINUT - Bosić sa leve strane iskosa, iz kaznenog prostora, ka golu Jovanovića. Lak posao za Partizanovog golmana, ali i ofsajd.

62. MINUT - GOL! Partizan vodi sa 1:0 golom Saldanje! Najbolji strelac Superlige nastavlja da daje golove.

Antić izvodi aut, prvi kontakt sa loptom Nikolića, ide dodavanje do Brazilca koji atraktivno petom pogađa mrežu domaćina, Ljut je Ćurčić na svoje igrače.

Pogledjte iz još nekog ugla.

60. MINUT - Severina i Nikolić na terenu. Izašli Natho i Kalulu.

56. MINUT - Menja Ćurčić. Ulaze Obradović umesto Pinta da ne bi dobio drugi žuti karton, Ratković umesto Bajerea.

55. MINUT - Odlična prilika za Partizan. Natho izvodi prekid, ubacuje loptu u kazneni. Zahvata  je Leandro Pinto i umalo vara Manojlovića.

54. MINUT - Milošević dobija žuti zbog povlačenja. I Ćurčić dobija žuti zbog prigovora.

51. MINUT - Leandro faulira Stojkovića na 25 metara od gola. Traže gosti i drugi žuti karton, ali Ilić ne smatra tako. Na kraju Antić preko gola.

49. MINUT - Antić se služi rukama i dobija žuti karton. Treći upisan u Partizanu.

Posle centaršuta Bosića Pinto najviši u petercu, ali lopta je otišla visoko preko gola.

47. MINUT - Dolmagić centrira oštro po zemlji, Ovusu nespretno reaguje. Ispucava, ali pogađa Filipovića. Opasnost otklanja Kalulu.

46. MINUT - Počinje i drugo poluvreme.

U meču koji je počeo u 13 časova, Železničar i Novi Pazar odigrali nerešeno. Gosti došli do boda u sudijskoj nadoknadi, pošto je za 2:2 sa bele tačke pogodio Sejduba Suma, nekadašnji igrač Partizana.

Kraj prvog poluvremena - 0:0

Nema golova, a nije bilo ni šuteva u ovir gola. Više posla je imao Manojlović.

45+4. MINUT - Proba Natho iz slobodnog udarca da ubaci loptu pred peterac, ali interveniše golman Manojlović.

45+2 MINUT - Šansa za Saldanju, ali ispred njega interveniše Pinto.

Sudijska nadoknada sedam minuta.

45. MINUT - Iznenadna šansa za Javor, probao Dolmagić, ali van okvira gola.

42. MINUT - Trifunović prolazi po levoj strani, ulazi u kazneni Javora, ali pošto sebi daje prejak for Manojlović oprezan i hvata loptu.

40. MINUT - Najbolja šansa do sada. Natho centrira, ali Pinto u poslednjem trenutku otklanja opasnost. Ispred Saldanje i Markovića.

U novoj akciji crno-belih Trifunović pokušava, ali ponovo Pinto blokira.

39. MINUT - Posle Kopitovića, u redovima Javora i Leandro Pinto dobija žuti karton.

37. MINUT - Ponovo se čuje "Uprava napolje..."

33. MINUT - Marjanović umesto povređenog Dukurea. Ćurčić morao da menja.

30. MINUT - Trifunović nastavlja sa zavojem na glavi.

28. MINUT - Novi sudar glavama, sada Dukurea i Trifunovića. Ukazuje im se pomoć. I novi prekid je na snazi.

27. MINUT - Ovusu faulira Dukurea, i dobija žuti karton. Ovusuu je ovo debi u srpskom fudbalu, samim tim i prvi karton. Natho nastavlja da priča sa Ilićem.

26. MINUT - Natho dobija žuti zbog prigovora.

24. MINUT - Šutira Saldanja, ali blokira Pinto.

21. MINUT - Kopitović dobija žuti karton zbog starta na sredini terena. IzivinjenjeSaldanji.

19. MINUT - Duljaj nezadovoljan odlukom Ilića, posle protesta pomoćnik Nađ ga smiruje.

18. MINUT - Meč je nastavljen, Marković i dalje van terena.

15. MINUT - Dolmagić faulira Zahida. Natho izvodi slobodan udarac. Centaršut Izraelca, ali lopta ide u prazno i lako hvata golman Manojlović.

Sudar glavama, Dolmagić i Marković. Kapitenu Partizana raskrvavljena glava, Ukazuje mu se pomoć. Kraći prekid.

FK Partizan

9. MINUT - Za sada nem ozbiljnih prilika.

4. MINUT - Bosić izvodi, Marković interveniše glavom, a posle novog napada Javora, hvata Jovanović.

3. MINUT - Teren nije u najboljem stanju. Korner za Javor.

Počinje.

Javor u beloj, Partizan u plavo-bordo kombinaciji.

14.00 - Kako javlja TV Arena sport Duljaj ne može da računa na Netana de Medinu. Belgijanac je bio planiran da počne utakmicu na gostovanju u Ivanjici, ali ga nema u protokolu usled nesvakidašnjeg razloga. Ujeo ga je pas.

14.00 - Sudija je Milan Ilić.

13.54 - Partizan ima podršku u Ivanjici. Sa tribine se čuje "Uprava napolje". Posdsetimo, navijači sa južne tribine i dalje bojkotuju mečeve u Humskoj. Na gostovanja idu.

13.02 - Ovo su sastavi timova za današnji meč. Duljaj je iznenadio, debituje Ovusu, bonus je Nemanja Trifunović.

FK Partizan

Javor: Manojlović - Dolmagić, Kopitović, Leandro, Miletić - Dukure, Petrović - Bosić, Gojković, Milošević - Bajere.

Partizan: Jovanović - Stojković, Filipović, Marković, Antić - Ovusu, Natho - Kalulu, Zahid, Trifunović - Saldanja.

12.40 - Partizan nije zaboravio svoju legendu, Vladicu Popovića.

12.32 - Pogledajte i originalnu najavu Ivanjičana.

12.30 - Pročitajte šta su izjavili šefovi sručnih štabova.

Ćurčić - Prva utakmica i najteži protivnik. Dolazi nam jesenji šampion, koji je apsolutni favorit u ovom duelu. Očekujem dobru fudbalsku predstavu, a od svojih igrača da daju maksimum. Pokušaćemo da pariramo Partizanu u određenim segmentima igre, pogotovo u onima u kojima su kvalitetniji. Verujemo u svoje mogućnosti i da uz veliku borbu i zalaganje možemo do pozitivnog rezultata.

Poznato je da Javor nikada do sada nije savladao Partizan i da je to jedan od retkih klubova u državi protiv kojeg nemamo pobedu. Pokušaćemo da napravimo određeno iznenađenje. Partizan je jesenji šampion, ali još bolje izgleda nego tada. Kvalitetna pojačanja su doveli i mislim da će još bolje izgledati ovog proleća. Ipak, mi pokušavamo da iskoristimo svoje šanse i suprotstavimo se takvoj ekipi. Sigurno nas očekuje lepa predstava i većeg motiva od dolaska Partizana za igrače nema - kazao je strageg Javora.

Duljaj - Navijači očekuju mnogo, mi moramo da se ponašamo sportski jer je Partizan veliki klub. Ne smemo ništa da obećamo osim da ćemo dati maksimum, da se borimo na terenu na sportski način. Igrači se ponekad opuste pa pričaju o Ligi šampiona i prvenstvu. Za nas to ne postoji, od svih tražim da razmišljaju samo o prvoj sledećoj utakmici.

U ovom trenutku je pobeda najvažnija, jer ova utakmica može mnogo da donese i odnese. Uvek je prva najvažnija kada se otvara drugi deo sezone. Biće teško, igrači su odlično radili, idemo na pobedu i po tri boda. Poštujemo sportskog rivala, tamo je moj kolega Ćurčić s kojim sam sarađivao u Partizanu. Podrška navijača nam je potrebna - rekao je trener Partizana.