Manćini razbesneo Saudijce! Nije do kraja ispratio utakmicu svoje reprezentacije, reagovao i predsednik saveza (VIDEO)

30.01.2024

22:13

0

Poznati Italijan je napustio domovinu i kao mnogi drugi prihvatio milionsku ponudu

Copyright Tanjug/AP Photo/Aijaz Rahi

Roberto Manćini je prošlog leta napustio domovinu i prihvatio ponudu Fudbalskog saveza Saudijske Arabije. Postao je selektor ove države, ali se sada susreo sa velikim problemom. A to nije samo eliminacija sa Azijskog kupa.

U duelu osmine finala Saudijska Arabija je sa Južnom Korejom koju vodi Jirgen Klinsman odigrala nerešeno, pa su se igrali produžeci, pa izvodili penali. Mada treba reći i da su do izjednačenja od 1:1, Korejci došli u devetom minutu sudijske nadoknade.

U penal seriji bilo je 4:2 za Južnu Koreju, a veliki problem je nastao jer Italijan nije do kraja gledao izvođenje penala.

Usledila je oštra reakcija predsednika FS Saudijske Arabije Jasera Al Mešala.

- Manćinijev prerani odlazak sa terena je neprihvatljiv, ali je kasnije zahvalio igračima - kazao je Al Mešal.

Kasnije se oglasio i Manćini i rekao da je to uradio jer je mislio da je izvođenje penala završeno.

Za Koreju je igrao i fudbaler Crvene zvezde, Hvang, Zamenjen je u 104. minutu, odnosno u produžetku.