Raspad u Napoliju, Inter neočekivano zaustavljen, domaćin slavio u srpskom derbiju (VIDEO)

30.12.2023

00:44

0

Mršavo je bilo sa golovima, ali ima se šta videti

Nikola Milenković (levo) - Copyright Tanjug/Massimo Paolone/LaPresse via AP

Fudbaleri Đenove i Intera odigrali su nerešeno 1:1, dok je šampion Napoli ponovo razočarao remijem bez golova kod kuće protiv Monce u 18. kolu Serije A.

Inter je u Đenovi bez povređenog kapitena i najboljeg strelca Lautara Martineza poveo golom Marka Arnautovića u 42. minutu, prvencem Austrijanca u sezoni u Seriji A.

Izjednačenje je u sedmom minutu nadoknade drugog poluvremena doneo Radu Dragušin. Inter je ostao prvi sa 45 bodova, pet više od Juventusa koji u subotu uveče dočekuje Romu.

Napoli ne samo da nije kod kuće savladao Moncu, već je bio na korak od poraza, ali je golman šampiona Italije Meret u 68. minutu odbranio penal Pesini.

U "srpskom derbiju" Fiorentina je pobedila kod kuće Torino 1:0 golom štopera Luke ranijerija u 83. minutu. Nikola Milenković je odigrao ceo meč za Fiorentinu, kao na drugoj strani njegovi saigrači iz reprezentacije Vanja Milinković-Savić i Luka Ilić.

Nemanja Radonjić je ostao na klupi Torina.

Lacio je preokretom savladao Frozinone kod kuće rezultatom 3:1 iako je gubio od 57. minuta.

Rezultati 18. kola: Đenova - Inter 1:1, Lacio - Frozinone 3:1, Fjorentina - Torino 1:0, Napoli - Monca 0:0.

Izvor: Tanjug