Istorijska noć za Kolubaru: Čukarički pao u Lazarevcu, Vojvodina upisala prvu pobedu

18:56 >> 19:06

0

Odigrane utakmice četvrtog kola Superlige

Copyright Veljko Simić, MN Press

Posle remija sa Crvenom zvezdom i poraza od Partizana, Vojvodina je upisala prvu pobedu u novoj sezoni u Superligi. Ekipa Slavoljuba Đorđevića je na stadionu “Karađorđa” savladala Voždovac sa 2:0, golovima Veljka Simića u 23. i Mirka Topića u 37.

U 24. minutu, Mirko Topić je proigrao Vladu Novevskog na desnom boku, ovaj sačekao pravi trenutak da pošalje oštru loptu na drugu stativu, a tamo je sačekao Veljko Simić za 1:0. Iz neposredne blizine, ubacio je loptu pod prečku.

Samo 13 minuta kasnije, Novevski je ponovo asistirao, ovaj put iz kornera, a Topić glavom savladao golmana Miloja Prekovića za konačnih 2:0.

Ova pobeda bila je dobra uvertira uoči revanša trećeg kola kvalifikacija za Ligu konferencija, sa LASK-om.

Trijumf na svom terenu, osim Vojvodine je upisao i debitant u elitnom takmičenju, tim Kolubare (3:1). Iako je Čukarički poveo golom Đorđa Jovanovića u 24. minutu, usledio je preokret. Od 30. do 79. minuta ekipa Dejana “Švabe” Đurđevića je dala čak tri gola. Strelci su bili Uroš Đuranović (dva) i Bogdan Mladenović.

To je bilo dovoljno za prvi trijumf ove sezone, ali i u Superligi uopšte, pa će se ovaj duel dugo pamtiti. “Brđanima” Dušana Đorđevića ovo je prvi poraz u sezoni.

Kao i Vojvodinu, i Čukarički će u nedelji pred nama imati obaveze u Evropi. Čeka ih revanš sa Hamarbijem.

U nastavku večeri, Novi Pazar će ugostiti Partizan, dok će kolo biti zatvoreno u ponedeljak, okršajem Radničkog i TSC-a u Nišu.