Prve pobede Spartaka i Metalca u Superligi, Tufegdžić već rešeta - da li je radio VAR u Lučanima?

21:11 >> 21:13

0

Zanimljivi mečevi 4. kola

Copyright Lazar Tufegdžić, MN Press

Metalac je konačno pobedio. Posle tri kola u Superligi, tim Žarka Lazetića pobedio je kod kuće novosadski Proleter 3:0.

Metalac je poveo već u 11. minutu, kada je Stevam Fićović glavom poslao loptu u mrežu nakon pasa Filipa Antonijevića sa leve strane.

Pred sam kraj prvog poluvremena, Stefan Cvetković je izveo slobodan udarac, a Marko Šarić je postigao još jedan gol glavom za Metalac i to je bilo 2:0.

Konačni rezultat je postigao Nemanja Stojić, kome je Igor Maksimović položio loptu. Igrao se 70. minut i tu je meč i definitivno rešen.

Oba tima su pre susreta imala isti skor – dva poraza i remi. Proleter je pre meča smenio trenera Branka Žigića, ali to očigledno nije pomoglo.

U prvom subotnjem meču, Spartak je takođe došao do prve pobede, pošto je u gostima savladao Mladost iz Lučana.

Oba gola za Spartak postavio je Lazar Tufegdžić, koji je ima već četiri pogotka ove sezone.

Prvi je “pao” u 19. minutu, ali su domaći izjednačili u 55. preko Nemanje Mićevića. Konačni rezultat postignut je u 86. minutu.

Subotičani su smatrali da su ostali oštećeni za jedanaesterac pri rezultatu 1:0. Trener Spartaka Vladimir Buač rekao je posle utakmice za Arenu sport da VAR sistem nije bio u funkciji.

– Ne znam zašto nije radio VAR, da jeste verujem da bismo ranije rešili pitanje pobednika. Nije nam sviran čist penal pri rezultatu 1:0, mogli smo mnogo laganije da odigramo utakmicu.