17:54

0

Osim mladog napadača, pogodio je i Katai

Copyright FK Crvena zvezda

Fudbaleri Crvene zvezde su pobedili Spartak u Subotici, sa 4:1, a trostruki strelac je bio Jovan Mijatović. Gol za branioca titule je dao i Aleksandar Katai i tako 171. "večiti derbi"  protiv Partizana u sredu dočekuju na prvom mestu na tabeli.

Ekipa Nenada Lalatovića će u narednom kolu Superlige igrati sa Novim Pazarom. a utešni pogodak dao je Andrej Todoroski. Smanjio je na 2:1, ali je odmah zatim Mijatović povećao na 3:1 i tako trasirao put ka pobedi.

Branilac titule je u Suboticu došao posle eliminacije iz Evrope, tako da je sada odbrana titule prioritet. Barak Bahar je opet malo mešao karte, pa je šansu od početka dobio trio mladih fudbalera. To su Kosta Nedeljković, Nikola Knežević i Mijatović. I ispostavilo se da je sa "Bekamom" pogodio pošto je tri puta bio strelac.

Prvi gol je dao u 26. minutu, posle asistencije Nedeljkovića koji je danas postao punoletan (priča se i da je dobio novi ugovor), pa se na poluvreme otišlo sa rezultatom 0:1.

U drugom poluvremen, usledila su "paklena" tri minuta. U 53. je Katai pogodio glavom posle asistencije Gelora Kange, Todoroski je izjednačio odmah zatim, da bi Mijatović u 56. minutu dao gol za 3:1.

I kada je meč bio u nadoknadi, Mijatović je dao i het-trik i tako napravio odličnu uvertiru za duel sa Partizanom.

Blog uživo

Drugo poluvreme

Kraj utakmice!

90. MINUT+3 - Faul nad Olajinkom. Sa desne strane, skraćeni korner. Mijatović ponovo pogađa!

90. MINUT+2 - Stanojev snažno šutira u dalji gornji ugao, ali parada Glazera. Bravo i za jednog i drugog.

86. MINUT - Prvi korner za Spartak iako je meč skoro gotov. Kanga ometa Tošesku koji ne zahvata loptu kako želi. Glazer prati loptu pogledom.

84. MINUT - Kraso pokušava da proigra Mijatovića koji je na pet metara od gola. Pravovremeno uklizavanje i korner za Zvezdu.

83. MINUT - Olajinka pogađa stativu posle dodavanja Krasoa. Ali naknadno sviran i ofsajd.

81. MINUT - Nove izmene u Spartaku. Đurasović umesto Ćalasana. Umesto Mijić menja Todoroskog.

80. MINUT - Kanga izbacuje loptu kako bi se ukazala pomoć Todoroskom.

79. MINUT - Kraso umesto Hvanga. Bahar više nema pravo na izmene.

76. MINUT - Dvostruka izmena u Spartaku. Ubiparip umesto Mudrinskog. Rošević umesto Bijelovića.

75. MINUT - Olajinka nalazi Lučića, pokušava da sa leve strane ubaci loptu u srce kaznenog prostora. Izblokiran.

70. MINUT - Katai izlazi, ulazi Stamenić.

69. MINUT - Lučić izbija loptu, ona dolazi do Lukića koji šutira. Opasno po gol Glazera, ali nema promene rezultata. Tik pored stative.

67. MINUT - Tošeski iz velike daljine, ali odbrana Glazera.

62. MINUT - Nove izmene u Zvezdi. Nikolić umesto Dragovića, a Olajinka umesto Ndijaea.

56. MINUT - GOL! Ponovo Mijatović i Zvezda vodi sa 3:1. Asistenciju je upisao Hvang i rutinska završnica mladog napadača.

55. MINUT - GOL! Uzvraća Spartak za 2:1. Strelac Todoroski. Posle auta, Bijelović nalazi saigrača koji daje gol Glazeru.

53. MINUT - GOL! Zvezda vodi sa 2:0. Strelac Katai, asistent Kanga. Na prvoj stativi "Magiko" pogađa glavom.

52. MINUT - Katai posle dodavanja Mijatovića, sa desne strane, sa nekoliko metara iskosa, ali brani Vulić. Veoma dobra prilika, ali bez realizacije.

50. MINUT - Đurasović je povređen i mora da napusti teren. To čini u suzama. Menja ga Lukić. To je prva, ujedno i prinudna izmena u Spartaku.

48. MINUT - Izgledna prilika za Spartak, ali posle skoka i pokušaja glavom oglašava se Pavle Ilić. Faul u napadu.

17.04 - Počinje drugo poluvreme.

Izmena u Zvezdi. Lučić umesto Kneževića.

Prvo poluvreme

Kraj prvog dela igre

45. MINUT+1 - Katai loše zahvata loptu, mada je bio u dobroj situaciji.

38. MINUT - Novi korner za Zvezdu. Ponovo sa leve strane. Hvang izvodi, ali nema opasnosti po gol Glazera.

26. MINUT - GOL! Vodi Zvezda sa 1:0. Strelac je Mijatović glavom posle centaršuta Nedeljkovića. Tandem "klinaca" je omogućio prvaku Srbije prednost.

18. MINUT - Todoroski trči, i sa 20-ak metara šutira. Glazer se baca i lako hvata loptu.

14. MINUT - Sa tribina se čuje "Ustani Lalate, ustani Lalate...". Za sada šef struke Spartaka "neuobičajeno miran". Sedi na klupi, a obično je pored aut linije.

12. MINUT - Novi korner Kange. Brani se Spartak, pokušaj kontre, ali Glazer oprezan i na vreme istrčava.

8. MINUT - Katai centrira sa desne strane, Ndijae skače i sa nekoliko metar pogađa prečku. Što zbog blizine Stanojeva, što zbog toga što se izvio unazad, ne baš najspretniji pokušaj.

7. MINUT - Kerkez faulira Ndijaea. Slobodan udarac na 30-ak metara. Katai šutira, ali preko prečke gola Spartaka.

5. MINUT - Pokušava Mijatović da proigra Ndijaea, ali ništa od toga. Hvata loptu golman Vulić.

2. MINUT - Korner za Zvezdu sa leve strane. Kanga izvodi. Dragović pokušava glavom, ali veoma loše. Lopta odlazi visoko, pa u gol aut.

16.02 - Počlnje!

15.59 - Oba tima u standardnoj opremi, plavo, odnosno crveno-beloj.

Uoči ovog meča Vojvodina je pobedila Radnički u Nišu sa 1:0, a Napredak u Lučanima Mladost sa 2:1.

Sudija će biti Pavle Ilić.

Kao što se vidi, šansu u napadu od početka su dobili Šerif Ndijae i Jovan Mijatović. Inače, nedavno u meču sa Mančester sitijem, Mijatović je zamenio Ndijaea u drugom poluvremenu.

Takođe, starter je i mladi Knežević, kao i Katai, ali to je u već nekoliko prethodnih utakmica slučaj. Podsetimo, Zvezdina "desetka" je dugo odsustvovala zbog povrede.

15.04 - Poznate su i startne postave.

Spartak Subotica: Vulić, Ćalasan, Vidaković, Kerkez, Stanojev, Đurasović, Tošeski, Babić, Bijelović, Todoroski, Mudrinski.

Crvena zvezda: Glazer, Nedeljković, Dragović, Spajić, Rodić, Kanga, Hvang, Knežević, Katai, Ndijae, Mijatović.

Printscreen/Superliga

Kao i rezerve.

Crveno-beli jurišaju na pobedu u ovom susretu, kako bi u što boljem raspoloženju dočekali večiti derbi sa Partizanom, koji će se igrati u sredu.

Hoćemo da pobedimo Spartak, i ne planiram nikoga da odmaram zbog derbija. Obe utakmice nam nose tri boda, a Spartak je prioritet. Želim najbolje igrače za ove dve utakmice - rekao je Barak Bahar uoči meča sa Spartakom.

Sa druge strane, Subotičane sada predvodi Nenad Lalatović, nekadašnji fudbaler Zvezde, koji je preporodio ekipu sa Severa, ali takođe, na trijumf protiv bivšeg kluba čeka punih sedam sezona.

- O Crvenoj zvezdi ne treba trošiti reči o kvalitetu njihovog tima, ali ono što je bitno, ono što sam hteo da kažem svojim igračima, oni nemaju razlog da imaju strah. Sutra je praznik fudbala za njih, biće pun stadion. Zvezda je favorit protiv bilo koga u ligi jer ima takav igrački kadar, da jednog igrača plate pet miliona, a mi ovde pet miliona potrošimo u Spartaku za tri godine. Uvodim, govorim o snazi Crvene zvezde, ali jednostavno, Zvezda može da se pobedi, može da se igra, ako nemaju dan - istakao je Lalatović.