15.12.2023

20:09

0

U uvodne dve utakmice 19. kola Superlige viđeno je devet golova

Fudbaleri Novog Pazara i Radnika su otvorili 19. kolo Superlige Srbije, a rezultat je bio 2:1 u korist domaćina. Meč je odigran pred praznim tribinama Gradskog stadiona zbog kazne, ali je ekipa Siniše Dobrašinovića ipak slavila. Na taj način, uspela je da se "oporavi", posle nedavnog poraza od IMT-a.

Pitanje pobednika je rešeno već u prvom poluvremenu, pošto su strelci bili Abdulaje Sise i Adem Ljajić, u 9. i 39. minutu. Poraz je ublažio Ilija Milićević, a gosti iz Surdulice nisu meč završili u kompletnom sastavu. U 86. minutu, drugi žuti karton je dobio Sadik Abubakar, pa je to dodatno olakšalo posao domaćinu, da sačuva prednost.

Radnik je tako ostao na začelju tabele Superlige.

Nešto kasnije, počeo je i meč između Voždovca i Železničara. "Zmajevi" su deklasirali debitanta u Superligi sa 5:1. Tako su nastavili sa "tradicijom" da igraju efikasne utakmice. Na primer Radničkom iz Sremske Mitrovice (u Kupu Srbije) dali su šest, a IMT-u četiri.

Danas su strelci bili Bogdan Jočić u devetom i Mihajlo Nešković u 21. minutu. U oba slučaja asistenciju je upisao Džunior Flemings. U drugom poluvremenu su golove dali i Borisav Burmaz (50. i 59.) i Filip Antonijević.

Počasni pogodak za Pančevce dao je Evgen Pavlov, u 65. minutu.

Sredinom sledeće nedelje biće odigrane i utakmice zaostalog, 9. kola Superlige.

Tada će Radnik gostovati Radničkom 1923, a Novi Pazar biti domaćin subotičkom Spartaku. Železničar će gostovati Radničkom u Nišu, dok će Voždovac ponovo biti domaćin, ovog puta Vojvodini.