Kragujevčani lako do četvrtfinala Kupa Srbije, Napredak ispao od prvoligaša!

06.12.2023

15:41

0

Plasman među osam najboljih u Kupu Srbije obezbedio i Novi Pazar

Fudbaleri Radničkog 1923 plasirali su se u četvrtfinale Kupa Srbije, pošto su na svom terenu u osmini finala ovog takmičenja pobedili Smederevo rezultatom 5:0.

Golove za Kragujevčane postigli su Milan Vidakov u 19, Milan Aleksić u 46, Branislav Milošević u 54, Nemanja Tomić iz penala u 81. i Bojan Adžić u 84. minutu.

Plasman u četvrtfinale Kupa Srbije je izborio i OFK Vršac, koji je na svom terenu pobedio kruševački Napredak sa 1:0. Jedini gol na utakmici za člana Prve lige Srbije postigao je Miloš Milivojević u 66. minutu.

Tako su Kruševljani vezali dva minimalna poraza, posle onog u Superligi od Crvene zvezde. Dok su Vrščani izbacili još jedan klub iz Superlige, pošto su u prethodnoj rundi bili bolji od lučanske Mladosti.

Fudbaleri Novog Pazara već su izborili plasman među osam najboljih, pošto su u gostima nadigrali Inđiju 3:2.