Derbi Italije bez pobednika: Ni Vlahovićev gol nije pomogao!

00:44

0

Duel između Juventusa i Intera završen remijem u Torinu

Dusan Vlahović - Copyright Tanjug/Marco Alpozzi/LaPresse via AP)

Veliki derbi Serija A između Juventusa i Intera odigran je bez pobednika 1:1 u Torinu u 13. kolu italijanskog šampionata.

Stara dama je u odličnoj atmosferi dočekala velikog rivala, i to su veoma brzo pokazali i na terenu.

Srpski napadač Dušan Vlahović je prelepim golom u 27. minut doneo vođstvo domaćinima, očekivalo se da će se nastaviti pobednički niz crno-belih u prvenstvu.

Ali tako nisu misili gosti iz Milana, koji su samo šest minuta kasnije preko njihovog najboljega fudbalera Lautara Martineza, stigli do izjednačenja, posle odlične asistencije Markusa Tirama.

Očekivalo se da će i drugo poluvreme biti dosta intezivno, međutim, čini se da su obe ekipe bile zadovoljne ovim rezultatom i mreže su mirovale u drugih 45 minuta.

Nakon ovog meča ostaje isto rastojanje, Inter je prvi sa 32 boda, Juve drugi sa 30. Sledi Milan sa 26, pa Napoli 24, Roma 21.

U narednom kolu Juve gostuje Monci, a Inter šampionu Napoliju.

Izvor: M. N.