Orlići potpuno nemoćni protiv Engleza, ne pomaže ni nov selektor: Ovog puta nije bilo poniženja

19:38

0

Mlada reprezentacija Srbije bez šanse protiv vršnjaka sa ostrva

Detalj sa meča - Copyright MN Press

Mlada reprezentacija Srbije izgubila je od Engleske u Bačkoj Topoli, u meču kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Debi novog selektora Ljubinka Drulovića obeležio je poraz 0:3.

Iako je poraz ubedljiv, nije ni blizu katastrofe iz Engleske, gde je bilo 9:1 za "Albion". "Orlići" su u ovom dvomeču izgubili gol-razlikom 1:12…

Golovima fudbalera Mančester Sitija Džejmsa Makatija Engleska je na poluvreme otišla sa prednošću 2:0. Vezista koji ove sezone igra za Šefild Junajted kao pozajmljen igrač "građana" uspeo je da savlada Veljka Ilića u 5. i 19. minutu.

Pobedu Engleske overio je vezista Liverpula Harvi Eliot golom u 55. minutu.

Srbija je novim porazom od Engleske šanse da se domogne makar baraža dovela u domen teorije. Ukrajina je prva u grupi F sa maksimalnih 12 bodova iz četiri utakmice, Engleska je druga sa devet, a Srbija ima šest. Azerbejdžan, Luskemburg i Severna Irska imaju po tri boda.

U narednom kolu, u utorak, Srbija će u Staroj Pazovi ugostiti Luksemburg.

Plasman na Euro koje će se 2025. godine igrati u Slovačkoj obezbediće ukupno devet prvoplasiranih iz svake grupe i tri najbolje drugoplasirane selekcije, dok će šest slabijih drugoplasiranih u baraž.