Ajaks kao pravi šampion: Do 5:0 za samo 38 minuta, Tadić i dvostruki strelac i asistent

14.08.2021

20:02 >> 21:00

0

Počelo je i prvenstvo u Holandiji

Copyright Dušan Tadić, Profimedia

Fudbaleri Ajaksa su u velikom stilu započeli odbranu titule u holandskoj Erediviziji. U utakmici prvog kola dočekali su NEC i već na poluvremenu došli do prednosti od 5:0. Taj rezultat je ostao i do kraja meča na “Johan Krojf Areni”.

Već u 38. minutu je bilo 5:0, a golovi su se ređali kao na traci. Sebastijen Haler je “načeo” goste, a zatim se u devetom minutu u strelce upisao Nusair Mazraui, posle asistencije kapitena “kopljanika” i reprezentacije Srbije, Dušana Tadića.

Zatim je Bart van Roj u 13. minutu, postigao autogol, a onda je Tadić dao još dva pogotka. Bilo je to u 19. i 38. minutu.

Srbin je igru napustio u 58. minutu, pošto je ishod bio više nego jasan.