Moćni gosti: Evropski derbi pripao TSC-u!

05.11.2023

19:09

0

Tim iz Bačke Topole slavio sa 2:0 na Banovom Brdu i tako ostao u trci za prvo mesto u Supreligi Srbije

Fudbaleri TSC-a u derbi meču nedeljnog programa pobedili su na gostovanju Čukarički sa 2:0 i tako opravdali ulogu favorita u 14. kolu Superlige.

Aleksandar Ćirković je bio strelac u 23. minutu, a asistenciju je upisao Josip Čalušič.

Pred sam kraj utakmice, Miloš Cvetković je u 83. minutu postigao pogodak i tako rešio pitanje pobednika.

TSC je ostao na trećoj poziciji i ima 26 bodova, dok ekipa Čukaričkog zauzima peto mesto sa 17 osvojenih bodova.

Meč na Karađorđu je otpočeo dominacijom Vojvodine i već nakon 14. minuta je imao dva gola prednosti zahvaljujući pogocima Radomira Milosavljevića i Alekse Vukanovića.

Nastavili su novosađani sa napadima i imali inicijativu tokom većeg dela utakmice, ali je Železničar u 63. minutu smanjio prednost preko Đorđa Šušnjara.

Već u 76. minutu je na semaforu stajalo 2:2 nakon gola Ivana Lakićevića. Imao je domaćin sjajnu priliku da povrati prednost u 80. minutu, ali je Ivanović nakon odbitka sa svega nekoliko metara poslao loptu pored stative.

Izvor: M. N.